999 rezultate për

musmurati

PDK i përgjigjet Pacollit: Do vazhdojmë deri në fund Sekretari i përgjithshëm i PDK-së, Basri Musmurati ka reaguar lidhur me deklaratën e Behxhet Pacollit se AKR nuk do të b
Musmurati: PDK është pro ratifikimit të Demarkacionit Mediat në Kosovë kanë shkruar sot se Partia Demokratike e Kosovës (PDK), e cila për më shumë se dhjetë muaj e ka mbështe
Analistët: Gjykata Speciale po mban peng riformatimin e Qeverisë Kanë kaluar mbi tre muaj që ku postet qeveritare të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme kanë mbetur
PDK do zgjedhje të jashtëzakonshme Partia Demokratike e Kosovës gjithnjë ka theksuar se ajo do ti krijojë institucionet në vend. PDK-ja e Hashim Thaçit
Për hajër i qoftë Krasniqit Sekretari i Përgjithshëm i PDK'së, Basri Musmurati ka thënë se partia e tij nuk e ka në plan të merret me Jakup Krasnqin
Muja s'mund të garojë në Prizren Në zgjedhjet e 3 nëntorit Ramadan Muja nuk mund të rikandidohet nga Partia Demokratike e Kosovës për kryetar të Prizreni
Isa Mustafa nuk ka qeverisur mirë Partia Demokratike e Kosovës do të ruajë komunat ku aktualisht qeverisë, por edhe do të fitojë komuna të tjera në zgjedh
Thaçi po sillet me Gjilanin si të ishte pronë e babës së tij Kreu i LDK-së së Gjilanit​ Lutfi Haziri akuzoi sot kryeministrin Hashim Thaçin se premtimet boshe dhe të parealizu
PDK bën nesër konstituimin e keshillit Të premten pritet të bëhet konstituimi i Këshillit Drejtues të Partisë Demokratike të Kosovës. Në një prononcim për Inde
Zgjedhjet në PDK, garë e fortë për Gjilanin Zgjedhjet e brendshme në Partinë Demokratike të Kosovës, janë duke shkuar drejt fundit. Përveç degëve të Anamoravës, Gji