999 rezultate për

muslimanet

Basha uron muslimanët për Ramazanin: Agjërim të lehtë,të mbarë dhe të pranuar Lideri i demokratëve Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Kur Arkani bënte “Mashallah” për muslimanët e masakruar (VIDEO) Miëra njerëz të vrarë është bilanci i konfliktit në Bosnje që zgjati nga viti 1992 deri në vitin 1995. Kjo luftë dësh
"Kishën famulltare në Gjakovë e ndërtuan katolikët dhe muslimanët" (FOTO LAJM) Në manastirin e Shën Pjetrit dhe Palit në Gjakovë tani veprojnë katër françeskan: Nue Kajtazi (Guardian), Alexander Tanu
Ja si e pritën Bajramin myslimanët nëpër botë (FOTO LAJM) Muslimanët sot festojnë Fitër Bajramin, pas një muaji të agjërimit gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit. Në këtë ditë
Edi Rama përdor kartën islamike Sa herë që Europa i përplas derën në fytyrë politikanëve shqiptarë, sa herë që krimet, korrupsioni, trafiqet bllokojnë r
Maqedonia me shumicë myslimane në vitin 2050 Myslimanët do të jenë shumicë në Maqedoni në vitin 2050. Kjo sipas Institutit amerikan Piv, transmeton zhurnal.mk. Si
Sa myslimanë do ketë Europa në vitin 2070? Deri në vitin 2070 myslimanët do t’i tejkalojnë edhe krishterët për nga numri i besimtarëve. Ky është parashikimi i një
Islami fe e paqes, jo e terrorizmit nga Besar Bajraktari - “Terrorizmi” një fjalë që në kuptim të parë duket shumë e thjeshtë,por në të vërtetë sa herë që a
Forumi Musliman: ISIS nuk përfaqëson muslimanët Forumi Musliman i Shqipërisë përmes një deklarate për mediat distancohet qartazi nga aktet terroriste të ashtëquajturit
Kreu i BFI-së uron Erdoganin për fitoren në zgjedhje Kreu i Bashkësisë Fetare Islame Reisul-Ulema Sulejman Rexhepi i ka dërguar kryministrit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan
Muslimanët e Maqedonisë aksion humanitar për Turqinë Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë shpreh keqardhjen për katastrofën natyrore e cila ndodhi në pjesën juglindore të Tu
Muslimanët kundër ndalimit të ferexhesë në shkolla Lidhja e Hoxhallarëve të Shqipërisë është shprehur kundër nismave që synojnë ndalimin e ferexhesë në shkolla. Në një dek
Berisha: Universitet për muslimanët Kryeministri Sali Berisha tha sot se qeveria do të mbështesë Komunitetin Mysliman të Shqipërisë për hapjen e një univers
BDK uron muslimanët për Kurban Bajramin Bashkimi Demokratik Kombëtar-BDK, me rastin e festës së Kurban Bajramit, uron të gjithë besimtarët musliman në vend dhe
Muslimanët mbledhin sot Këshillin e Përgjithshëm Mblidhet sot Këshilli i Përgjithshëm i Myftinisë për të zgjidhur “kolapsin” e krijuar nga shkarkimet në Kryesinë e Komun
Muslimanet e Zvicres protestojne para parlamentit Së paku 500 persona, kryesisht myslimanë, kanë protestuar të shtunën para parlamentit zviceran
Turqia fton muslimanet te terheqin parate nga Zvicra Ministri turk për çështje evropiane, Egemen Bagis u ka bërë thirrje myslimanëve që
Tirane, muslimanet festojne Kurban Bajramin Besimtarët myslimanë në gjithë botën festojnë sot festën e Kurban Bajramit, një
Riker uron muslimanet Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Filip Riker, me rastin e fillimit të muajit të
Muslimanet peticion OKI: Njihni Kosoven Kur kanë mbetur edhe pak ditë, kur Kosova feston një vjetorin e shpalljes së pavarësisë, m