999 rezultate për

muslimane

Ja si e pritën Bajramin myslimanët nëpër botë (FOTO LAJM) Muslimanët sot festojnë Fitër Bajramin, pas një muaji të agjërimit gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit. Në këtë ditë
Edi Rama përdor kartën islamike Sa herë që Europa i përplas derën në fytyrë politikanëve shqiptarë, sa herë që krimet, korrupsioni, trafiqet bllokojnë r
Historiani amerikan: Në Ballkan u vranë rreth 1.5 milionë myslimanë (FOTO) Vendet perëndimore aplikojnë standarde të dyfishta kur flasin për vuajtjet e armenëve në 1915, dhe injorojnë faktin se m
Maqedonia me shumicë myslimane në vitin 2050 Myslimanët do të jenë shumicë në Maqedoni në vitin 2050. Kjo sipas Institutit amerikan Piv, transmeton zhurnal.mk. Si
Sa myslimanë do ketë Europa në vitin 2070? Deri në vitin 2070 myslimanët do t’i tejkalojnë edhe krishterët për nga numri i besimtarëve. Ky është parashikimi i një
Islami fe e paqes, jo e terrorizmit nga Besar Bajraktari - “Terrorizmi” një fjalë që në kuptim të parë duket shumë e thjeshtë,por në të vërtetë sa herë që a
Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Katedralja Kombëtare në Washington muajin e kaluar hapi dyert për besimtarët musliman të bëjnë lutjen e tyre të përjavsh
Imam Latifi nervozohet me mediat (VIDEO) Imami nga Mitrovica, Fatmir Latifi ka kritikuar së fundmi mediat se pse ata nuk po merren me priftin, Anton Kçirën, i ci
Ja kush është imami i Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi Sot u dha lajmi se është arrestuar imami i Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi. Mësohet se ai po merret
Forumi Musliman: ISIS nuk përfaqëson muslimanët Forumi Musliman i Shqipërisë përmes një deklarate për mediat distancohet qartazi nga aktet terroriste të ashtëquajturit
Ja si u festua Bajrami nëpër botë (FOTO-LAJM) Besimtarët muslimanë festuan dje Fitër Bajramit. Këtë vit disa prej shteteve me shumicë muslimane ky Bajram i ka gjetur
Tivar, përurohet një nga xhamitë më të mëdha në Ballkan (FOTO LAJM) Është përuruar në Tivar një nga xhamitë më të mëdha në Ballkan. Kjo xhami është ndërtuar me ndihmën e Bahkësisë Islam
Kreu i BFI-së uron Erdoganin për fitoren në zgjedhje Kreu i Bashkësisë Fetare Islame Reisul-Ulema Sulejman Rexhepi i ka dërguar kryministrit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan
Egjipti "konfiskon" xhamitë e Vëllezërisë Muslimane Ministria për Donacione Fetare (Wakf) tha të premten se do të përvetësojë të gjitha xhamitë që janë pjesë e Vëllazërisë
Morsi në arrest shtëpiak Sipas një mesazhi në Twitter të zëdhënësit të "Vëllazërisë Muslimane" Gehad El Haddad mësohet se presidenti tashmë i rrë
Britania e krishterë? Këto foto tregojnë të kundërtën (FOTO-LAJM) Gazeta angleze Daily Mail në një shkrim të publikuar sot tërheq vëmendjen mbi një fakt krejt ndryshe nga ajo që dimë, sh
Beitar blen myslimanë, i vihet flaka klubit Zyrat e klubit izraelit të futbollit, Beitar Jeruzalemit, u dëmtuan ditën e premte nga një zjarrvënie që dyshohet si e q
Roli i dijetarëve myslimanë në rezistencën shqiptare në Çamëri Çamëria, krahina jugore e trevave shqiptare, e merr këtë emër nga lumi Tiamis, qysh në kohën e fiseve ilire, që sot quhe
Kryebashkiakja me shami që thyen tabutë Amra Babiç, një grua 43 vjeç, nënë e vetme me tre djem, u zgjodh kryebashkiake e Visokës, Bosnjë dhe Hercegovinë muajin
Kurban Bajrami nëpër botë (FOTO-LAJM) Besimtarët muslimanë festojnë Kurban Bajramin, festën e sakrificës. Ata therrin kafshë për të kujtuar gatishmërinë e Ibr