999 rezultate për

mushkonjat

Në këtë mbretëri të humbur, njerëzit po vdesin nga lufta e egër me mushkonjat "Natën ka aq shumë mushkonja, sa ne nuk mund të qëndrojmë jashtë," thotë i riu Madhavi Sharma i cili jeton në fshatin j
STUDIM/ Arsyet pse disa njerëz i pickojnë mushkonjat e të tjerë jo Nuk është në kokën tuaj! Ato mbrëmjet verore, pranë plazhit, apo zjarrit më familjar kur ju përfshiheni nga kafshimet e
Përdorni këto aroma për të rënë rehat nga mushkonjat Gjatë verës të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin dhe l
Aromat që mund të largojnë mushkonjat gjatë verës Gjatë verës të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin dhe l
Ju pickojnë mushkonjat, pse ju dhe jo shoqen tuaj?! Mushkonjave u pëlqejnë të njëjtat gjëra si ju, përveç gjakut. Këto insekte sillen rreth kampeve të zjarrit, ujit, etj
Mushkonjat, "armiku" kryesor i pushuesve në plazhet shqiptare Pickimet nga mushkonjat janë kthyer në shqetësimin kryesor për pushuesit në plazhin e Semanit në Fier. Ndryshe nga vi
"Lufta" kundër mushkonjave, si të shpëtoni prej tyre Me ardhjen e të nxehtit, vijnë edhe të urryerat mushkonja, të cilat janë shkaku më i zakonshëm i netëve pa gjumë gjatë k
Shpëtoni nga mushkonjat në mënyrë natyrale (VIDEO) Me ardhjen e verës mushkonjat bëhen një problem i madh përgjithësisht ndërkohë që kthehen në një rrezik për ata që kanë
Vera është afër, ja si mund ti hiqni qafe mushkonjat Nëse keni dalë ose jeni duke u relaksuar në plazh, papritur e gjeni veten duke u kruar nga pickimet e mushkonjave që kan
Mushkonjat vrasin 25 njerëz në Serbi 25 persona kanë humbur jetën në Serbi. Kjo për shkak të virusit të Nilit Perëndimor. Instituti i Shëndetit Publik
Uthulla e mollës mban larg mushkonjat Disa prej produkteve që gjeni për largimin e mushkonjave, përmbajnë substanca të dëmshme, që me siguri nuk dëshironi të
37 të vdekur, Shqipëria rrethohet nga virusi që vjen nga mushkonjat Shqipëria është rrethuar nga rreziku i virusit të Nilit Perëndimor ndërkohë Greqia dhe Serbia janë prekur masivisht.
Mushkonjat po sëmurin masivisht njerëzit në Serbi Deri më 28 gusht, në Serbi u regjistruan 213 raste të etheve nga Nili Perëndimor, nga të cilat 21 ishin fatale. Sipas
Funksionon 100 përqind, mbani larg mushkonjat në këtë mënyrë Mushkonjat tërhiqen nga disa substanca në djersën tonë, por edhe nga frymëmarrja dhe lëkura. Këto insekte të bezdiss
9 gjëra që nuk i dini për mushkonjat dhe se si të mbroheni prej tyre Një nga shqetësimet më të mëdha në verë janë mushkonjat. Në këtë artikull do të zbulojmë 9 kuriozitete mbi mushkonjat që
Shtohen të prekurit me Virusin e Nilit në Kosovë, përhapet nga mushkonjat Të martën është identifikuar rasti i tretë me virusin e Nilit në Kosovë, ndërkaq ditë më parë, një person ka ndërruar je
Edhe një pacient i sëmurë me Virusin e Nilit, bëni kujdes nga mushkonjat Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë me dije se në laboratorët e tyre sot është detektuar prania e virusit të N
Virusi i Nilit shkakton viktimën e parë në Kosovë, përhapet nga mushkonjat Një person ka ndërruar jetë nga vitusi i Nilti në Kosovë duke shënuar kështu viktimën e parë. Lajmin e ka konfirmuar , N
Qeveria e Maqedonisë mposhtet nga mushkonjat Qyteti i Shkupit thotë se spërkatet kundër mushkonjat, ndërsa qytetarët nuk dëgjojnë zhurma avionësh në orët e hershme t
Sot prishtina në "luftë" me mushkonjat, këto janë oraret Komuna e Prishtinës me anë të një njoftimi ka bërë të ditur se sot fillon faza e katërt e dezinsektimit hapësinor në kom