999 rezultate për

mursi

Ushtria egjiptiane lëshohet në rrugë pas vdekjes së Mursit Në Egjipt është shpallur gjendja e jashtëzakonshme në nivelin më të lartë, pas vdekjes së ish-presidentit Muhamed Mursi.
EMRI/ Kapet sarandioti i dënuar me dy vite burg Policia e Sarandës ka njoftuar se ka vënë në pranga një shtetas i cili ishte shpallur në kërkim. Bëhet fjalë për sht
Djali i Mursit, takim emocional me gruan dhe djalin që s’e ka parë kurre (VIDEO) Osama Mursi, djali i presidentit të rrëzuar egjiptian Muhamed Mursi, sot për herë të parë pas një viti ka arritur të tak
Ish-presidentit i Egjiptit Mohammed Mursi i shpëton dënimit me vdekje Gjykata egjiptiane e Kasacionit ka hedhur poshtë masën e dënimit me vdekje ndaj presidentit të rrëzuar nga pushteti, Moh
OKB dhe SHBA dënojnë dënimet me vdekje ndaj Mursit dhe pjestarëve të Vëllazërisë Myslimane Organizata e Kombeve të Bashkuara përmes zëdhënësit të Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Ravina Shamdasani, ka shpreh
Jusuf el Kardavi dënon dënimin e Mursit Dijetari mysliman, Jusuf el Kardavi ka dënuar vendimin e Gjykatës egjiptiane që dënoi me vdekje liderin e lëvizjes polit
Egjipti kërkon që Izraeli të ndërpresë sulmet në Gaza Egjipti vazhdon përpjekjet për arritjen e një armëpushimi në konfliktin mes Izraelit e Palestinës dhe deklarata e presid
Protestat në Kajro, Obama falënderon Egjiptin për mbrojtjen e ambasadës Presidenti Barak Obama falënderoi homologun e tij egjiptian për mbrojtjen e ambasadës në Kajro gjatë protestave kundër f
Siri, sërish viktima në Aleppo Situata në Siri vijon të përkeqësohet. Trupat qeveritare sulmuan sërish disa lagje të Alepos duke vrare te pakten 19 vet
Egjipt, Presidenti Mursi betohet para gjykatës Kushtetuese Mohamed Mursi bëri betimin si i pari president civil, i zgjedhur në mënyrë demokratike, në një ceremoni historike në Kaj
Mursi, presidenti i ri i Egjptit Mohamed Mursi i Vëllazërisë Muslimane është presidenti i ri i Egjiptit. rezultatet janë bërë të ditura nga kryetari i Ko
Kontestohen zgjedhjet në Egjipt Kandidati i renditur i treti në zgjedhjet presidenciale në Egjipt kërkoi rinumërin të votave të raundit të parë, pasi si