999 rezultate për

murit

13 vjet shtet! Ujëvara e Niagarës merr ngjyrat e flamurit të Kosovës (VIDEO) Kosova dje festoi 13 vjetorin e shpalljes shtet i pavarur. 17 shkurti 2021 shënon ditën kur shteti i Kosovës mbush 13
Megi Pojani e veshur me ngjyrat e flamurit të komunitet rom? Megi Pojani, për publikun shqiptar njihet si aktore e cila ka marr pjesë në disa premiera filmi dhe një vajzë aktive në
Festa e Pavarësisë, motoristët "pushtojnë" Sheshin e Flamurit Edhe pse pandemi, përgjatë orëve ka vijuar në Sheshin e Flamurit festa e 108-vjetorit të Pavarësisë, ku përpos familjarë
Basha: 28 nëntori tjetër do na gjejë me një Shqipëri më të shëndetshme Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar sot homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në nderim të ditës së Pavarësisë dhe Festës së
Rama: I uroj festën Thaçit dhe bashkëluftëtarëve të tij që sot nuk gjenden në shtëpi Pas mbajtjes në Vlorë të ceremonisë së ngritjes së flamurit, ku presidenti i Republikës, kryeministri dhe kreu i Kuvendi
"Legjendë e gjallë e flamurit më të bukur në botë", Rama kujton Adem Jasharin Kryeministri Edi Rama ka kujtuar më një postim në rrjetin social, 65 vjetorin e lindjes ka kujtuar Adem Jasharin. R
108 vjetori i Pavarësisë, Rama e nis ditën me fjalët e Ismail Qemalit 28 nëntori i 2020 shënon edhe 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të parë e m
Nesër protestë në Shkup për barazinë e flamurit shqiptar me atë maqedonas Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut pak më ndryshe do të shënojnë këtë 28 Nëntor. Për nesër në ora 14 e 30 minuta ësht
Me shqiponjë dhe me ngjyrat e flamurit, detaji surprizues në veshje e Blendi Fevziut Një detaj në veshjen e gazetarit Blendi Fevziu në emisionin e së enjtes duket se nuk ka qenë aspak i rastësishëm. Në
Arian Çani: Rama lidhje me turqit, ka marrë yllin e flamurit për krevatën "Nuk bën sens të dalë kryeministri i Shqipërisë me flamurin e Turqisë dhe ka marrë vetëm një detaj. Ka marrë yllin..."
"Krijova një ekip ku ideali ishte nderi i flamurit", De Biazi: Shqipëria fiton edhe finalen Shqipëria përballet ditën e sotme me Kazakistanin, në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve, ku kuqezinjtë e Edi Rejës
Skandal në Korçë: Infermieri shtirej si mjek, shiste "kurën" e COVID-19 për 1 milion lekë Mbrëmjen e së mërkurës u bë publike një video që tregonte se si një infermier shfrytëzon situatën e krijuar nga Covid-19
"Vrasje me gjak të ftohtë", momenti kur policët amerikanë i marrin jetën të sëmurit mendor (VIDEO) Videoja policore e sapo publikuar e një incidenti të ndodhur në mars që çoi në vdekjen e një njeriu me ngjyrë në Rochest
Serbia ndalon me ligj përdorimin e simboleve kombëtare shqiptare Autoritetet serbe ndalojnë përdorimin e flamurit kombëtar në Luginën e Preshevës, madje ato familje që përdorin flamurin
BDI-ja bën fushatë me flamurin e cunguar BDI edhe në këtë fushatë elektorale kërkon vota për ta bërë kryeministrin e parë shqiptar, me pretendimin se përveç shum
I vuri flakën flamurit shqiptar në mes të Sarandës, në kërkim minoritari grek Ka shkaktuar jo pak zemërim videoja e rëndë një minoritar grek digjte flamurin shqiptar në mes të Sarandës. Manol Vit
Rrëfimi emocionues i Lenjanit për dronin në Beograd: Serbët na sulmonin, por ne synimin e kishim mbrojtjen e flamurit (VIDEO) Pasi tregoi për situatën që kishte ndodhur në Sion, me largim nga klubi shkaku i krizës së shkaktuar nga coroanvirusi dh
Presidenca ndriçohet me ngjyrat e flamurit kombëtar italian (VIDEO) Institucioni i Presidentit të Republikës është ndriçuar me ngjyrat e flamurit kombëtar italian në shenjë solidariteti me
Muri i Madh hapet për turistët, Kina i rikthehet normalitetit Një pjesë e Murit të Madh të Kinës është rihapur për vizitorët që me 24 mars, një shenjë se jeta në Kinë ngadalë po kth
I pari që u vu me "shpatulla pas murit" nga OFL, prapaskenat e fotos së Ramës me Ardian Çapjan Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje për foton e publikuar nga vetë ai pak ditë më parë, ku kryeministri Edi Rama shfaqe