Tërmet i frikshëm në Tiranë, ka dëme: Qytetarët braktisin banesat në panik
999 rezultate për

muriqi

Tottenham nuk i ndahet Muriqit, dërgon sërish agjentë për ta ndjekur në stadium Skuadra e Tottenhamit nuk i ndahet Vedat Muriqit. Gjelat e ndoqën atë në ndeshjen Angli-Kosovë, por "SportWitness" bën
Papiss Cisse i bën "diss" Vedat Muriqit (FOTO LAJM) Sulmuesi senegalez, Papiss Cisse, ishte lojtari më i mirë në fitoren e Alanyasporit 3:1 kundër Fenerbahçes, duke shënuar
Është lojtari i momentit, analisti i njohur thotë se Muriqi vlen 100 milionë euro Një ndër emrat më të përfolur në futbollin turk aktualisht është Vedat Muriqi. Paraqitjet e tij me Fenerbahcen dhe Ko
Muriqi ishte gati të zgjidhte Turqinë Sot luan për një nga skuadrat më të mëdha të Turqisë dhe mban peshën e sulmit te përfaqësuesja e Kosovës. Dardanët ja
E BUJSHME/ Manchester United pas Muriqit Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer është vënë pas sulmuesit të Kosovës Vedat Muriqi. Raportohet se ai
Shumë skuadra të mëdha pas tij, Muriqi flet rreth ofertave Vedat Muriqi është futbollisti shqiptar më në formë. Sulmuesi nga Kosova ka shkëlqyer me fanellën e Fenerbahces në filli
Shkëlqeu me Kosovën, Fenerbahce i vendos çmimin e frikishëm Vedat Muriqit Fenerbahce po mendon të rinovojë kontratën e sulmuesin e Kosovës Vedat Muriqi. Muriqi u transferua verën që lamë pas
Dashuria e Aro Muric me Sterling bëhet virale (VIDEO) Arijanet Muriqi dhe Raheem Sterling kanë raporte shumë të mira. Edhe pse portieri i Kosovës nuk është më pjesë e Man
E BUJSHME/ Tottenham pas Muriqit, dërgoi 2 agjentë për ta ndjekur ndaj Anglisë Vedat Muriqi po kalon një super formë. Ai ka shënuar 3 gola këtë sezon 1 me Kombëtaren dhe 2 me Fenerbacen. Së fundmi
KOSOVA NUK LESHON/ Muriqi i pret penalltinë Kane-t, ai nuk u beson syve (VIDEO) Harry Kane nuk ka mundur të shënojë ndaj Kosovës golin e gjashtë të anglezëve për shkak se Arianet Muric ia priti gjuatj
RIKTHEHET KOSOVA/ Muriqi shënon të tretin (VIDEO) U duk se gjithçka mori fund për Kosovën pjesën e parë, por dardanët janë rikthyer në lojë përmes dy golave të shpejt në
STATISTIKAT/ Muriqi, më i mirë se Harry Kane Harry Kane dhe Vedat Muriqi do të jenë në qendër të vëmendjes në përballjen e sotme kualifikuese për Euro 2020 mes Angli
Është njeriu i momentit, Muriqi në radarët e gjigandëve Europianë Vedat Muriqi ishte padyshim njëri prej më meritorëve në fitoren e madhe që "Dardanët" e arritën ndaj Çekisë, duke shënua
I shënoi Çekisë, Fenerbahçe uron publikisht Muriqin (FOTO LAJM) Vedat Muriqi realizoi golin e barazimit ndaj Çekisë në fitoren 2:1 duke qënë një nga më të mirët e ekipit. Ai gjithas
Flet Vedat Muriqi pas golit: Për këtë Kosovë ia vlen të vdesësh Vedat Muriqi ka dhënë komentet e tij pas ndeshjes me Çekinë. Muriqi ishte një nga lojtarët më të mirë në fushë, duke
Aksion alla Barcelona, shijojeni golin e Muriqit ndaj Çekisë (VIDEO) Kosova barazoi rezultatin 1:1 në ndeshjen kundër Republikës Çeke, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Fadil
Muriqi premton betejë: Nëse e kalojmë Çekinë kemi bërë gjysmën e rrugës Vedat Muriqi ishte i pranishëm në konferencën për media pas stërvitjes së sotme në stadiumin "Fadil Vokrri". Sulmuesi
Muriqi i pakapshëm, vrapoi 11 kilometra Vedat Muriqit e ka nisur mjaft mirë aventurën e tij me klubin e Fenerbahçes. Shqiptari që pas trenaferimi te gjigandët
Karikatura e turkut: E ekspozon Muriqin si "bishë" me topin që duket si mish Vedat Muriqi ka befasuar tifozët e Fenerbahces pas fillimit eksploziv që ka pasur në këtë edicion të Superligës së Turqi
Po tërbon Stambollin, Fenerbahçe refuzon 12 milionë euro për Vedat Muriqin Vedat Muriqi ka filluar më së miri kampionatin turk. Lojtari i Kosovës në dy ndeshjet e para ka realizuar dy gola mja