999 rezultate për

murin

Kulla më e lartë në botë valvit flamurin Kuq e Zi: Urime shqiptarë! (VIDEO) Ditën e sotme shqiptarët kudo që ndodhen festuan festën Pavarësisë. Kulla më e lartë në botë, Burj Dubai, në Emirat
Nipi zbulon flamurin origjinal personal të Isa Boletinit që e ka ngritur me 30 qershor 1912 (VIDEO) Në fshatin Boletin në veri të Kosovës, gjendet kulla e Isa Boletinit. Emisioni “Ballkan” këtë javë bisedoi me stërnip
Tërbohen pushtetarët, deputeti shqiptar vendos flamurin kuq e zi në kuvendin serb (VIDEO) Deputeti shqiptar, Shaip Kamberi ka paraqitur sot flamurin kombëtar në Kuvendin e Serbisë. Kryetari i Kuvendit të Ser
Shaip Kamberi vendos flamurin kombëtar shqiptar në Parlamentin e Serbisë (VIDEO) Deputeti shqiptar në Kuvendin e Shqipërisë, Shaip Kamberi, e ka marrë me vete flamurin e Shqipërisë, duke e vendosur pra
"Special One" ka dalë jashtë mode, Murinho i vendos një epitet të ri vetes Murinjo do të quhej "Special One" në 2004 kur lëvizi nga Porto drejt Chelseat, teksa fitoi "Europa League" dhe “Champion
Mourinho: Një 40 vjeçar nuk ka potencialin e një 20 vjeçari, përveç rastit kur quhet Ibrahimovic Zhoze Murinjo është një nga ata që ka besuar gjtihmonë te potenciali i jashtëzakonshëm i Zlatan Ibrahimoviç. Jo rast
Fabregas: Murinjo është një mik, me Guardiolën ndodhën gjëra që nuk dua t'i flas Fabregas prej dy vitesh është pjesë e Monakos në kampionatin francez dhe duket se ka mbetur paksa larg vëmendjes që kish
Florian Marku: Jam patriot, në çdo ndeshje mbajë flamurin kuqezi Boksieri shqiptar Florian Marku ka filluar të depërtojë me sukses edhe në Britani të Madhe. Meçin e fundit që e fitoi
Adrola bën krenar shqiptarët, pozon me flamurin kuqezi në mes të New York-ut (FOTO LAJM) Modelja e njohur, Adrola Dushi është shpërngulur prej disa kohësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po vazhdon karr
Murinjo i pandreqshëm, tallet me ndeshjet e kombëtareve: Javë e mahnitshme, siguri absolute Zhoze Murinjo nuk ndryshon kurrë. Trajneri portugez është gjithmonë ironik me batutat e tij dhe prej kohësh në Insta
Arian Çani: Rama lidhje me turqit, ka marrë yllin e flamurit për krevatën "Nuk bën sens të dalë kryeministri i Shqipërisë me flamurin e Turqisë dhe ka marrë vetëm një detaj. Ka marrë yllin..."
Erdogan kërcënon hapur: Ata që godasin flamurin tonë do t’u priten duart! Rexhep Tajip Erdogan ka kërcënuar sërish Greqisë, pas mbledhjes së kabinetit. “Ne kemi makthe për ata që nuk heqin do
Rama provokon sërish: Kollare me flamurin kombëtar dhe yllin me 5 cepa Kryeministri Edi Rama ka provokuar sërish me veshjen e tij gjatë takimit zyrtar me ministrin e Punëve të Jashtme të Greq
Shqiptarët i kundërpërgjigjen priftit, shkelin me këmbë flamurin serb Disa ditë më parë një prift serb e ka larguar flamurin kombëtar që ndodhet në kullën e vrojtimit në Koshare, që nga viti
Armenët ngrenë flamurin e bardhë, dalin pamjet e sulmeve nga azerët (VIDEO) Lufta është e ashpër mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në rajonin e Nagorno Karabakhut me një numër të madh viktimash nga t
Si mund të bashkohen Shqipëria dhe Kosova? Thaçi tregon ku qëndon pengesa Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Opinion” në Tv Klan ka folur për idenë e bashkimit
Nuk harrojnë vallet dhe flamurin, njihni shqiptarët e Ukrainës (FOTO & VIDEO) Komuniteti shqiptar ka jetuar në territorin e Ukrainës që nga fundi i shekullit 18 – fillimi i shekullit 19. Shqiptarët
Benzi "në fluturim" përplaset me shtyllën e përfundon në murin rrethues Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Pogradec-Drilon. Mësohet se mjeti tip "Benz", i cili ka qenë duke
Ngriti flamurin kuqezi në Serbi, kreu i Këshillit Kombëtar Shqiptar thirret nga gjykata Kreu i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Serbi, Ragmi Mustafa do të dalë para Gjykatës në Bujanoc, pasi akuzohet për “shkel
Ish-missi shqiptar e tregon dashurinë e madhe për Interin (FOTO LAJM) Ish-miss Shqipëria 2019, Klea Bushi është adhuruese e flaktë e Interit. Këtë fakt e vërtetojnë më së miri, postimet e