999 rezultate për

mureve

Në këtë kohë pritet rënia e të sëmurëve në Maqedoni Numri i personave me fruth vazhdon të mbetet i lartë. Raste te reja paraqiten çdo ditë. Epidemiologet parashikojnë që
Dyfishohet numri i të sëmurëve me grip në Maqedoni Gjatë javës së kaluar janë paraqitur 58 raste me sëmundje të gripit, që është rritje dyfish më e madhe në krahasim me nj
Kapet "xhepisti" i të sëmurëve në Fier Policia e Fierit raporton se ka vënë në prenga një shtetas 62 vjeçar i cili ishte kthyer në "makthin" e të sëmurëve në n
Gripi bën gërdinë në Maqedoni, sëmuren 200 persona Dyqind e dy raste të sëmurë nga gripi janë regjistruar deri para dhjetë ditësh në Republikën e Maqedonisë, thuhet në rap
Këmbanë alarmi në Shqipëri, rritet ndjeshëm numri i të sëmurëve me veshkat Sëmundjet e veshkave në popullatë duket se janë një këmbanë alarmi për sistemin tonë shëndetësor. Mjekët nefrologë th
Skadon afati për paraqitjen për votim të sëmurëve dhe personave me nevoja të veçanta Skadon afati për paraqitjen e të sëmurëve dhe personave me aftësi të kufizuar të votojnë në shtëpitë e tyre një ditë par
Po vizitohet nga miliona besimtarë, çfarë ka brenda mureve të Qabes (FOTO LAJM) Qabeja është një ndërtesë mijëra vjeçare ne qytetin e Mekës, rreth së cilës sillen myslimanët gjatë Haxhit. Meka ësh
STUDIMI/ Antibiotikët shkurtojnë jetën e të sëmurëve me kancer Një hulumtim në Mbretërinë e Bashkuar ka zbuluar që imuniteti i pacientëve që marrin antibiotikë gjatë terapisë se jetoj
Kujdes, rritet numri i të sëmurëve nga i nxehti Ngritja e temperaturave, si pasojë ka rritur edhe numrin e personave po kërkojnë ndihmë mjekësore. Në Klinikë Emergje
Një element në kanabis, redukton vuajtjet e epilepsisë Një shtojcë që rrjedh nga kanabisi përgjysmon rrezikun e vuajtjes në 44 për qind e të sëmurëve të epilepsisë, sugjeron h
3 mijë pacientë kërkojnë ndihmë në Maqedoni nga gripi Gjatë javës së fundit në Republikën e Maqedonisë janë regjistruar 2.964 të sëmurë nga gripi, që është rritje për 48 për
Kujdes! 10 gjëra që nuk duhet t’u thuhen të sëmurëve me kancer Të diagnostikohesh me kancer është gjithmonë një tronditje e madhe. Dhe ndikimi i sëmundjes në mirëqenien psikologjike t
Ide mahnitëse për dekorimin e mureve të shtëpisë (FOTO LAJM) Keto ide janë fantastike për të shëndrruar murin e shtëpisë tuaj në një vepër arti. Shumica e njerëzve vuajnë nga lag
Alarmi në Kosovë, rritet numri i të sëmurëve me kancer Në tremujorin e parë të këtij viti, në Kosovë janë diagnostikuar 378 persona me kancer. Këto të dhëna janë konfirmuar ng
ALARMI/ Dyfishohet numri i të sëmurëve me kancer në Kosovë Në Klinikën e Onkologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, sipas raportit tremujor të punës, raporton se ka p
"New Born" i Kosovës bëhet "No Walls" (FOTO LAJM) "New Born"-i i cili është bërë simbolikë e festimit të përvjetorit të pavarësisë së Kosovës, këtë vit është vendosur që
Mogherini vlerëson vullnetin për shembjen e mureve dhe ndërtimin e urave Udhëheqësja e diplomacisë në Bashkimin Evropian, Federica Mogherini, e ka mirëpritur zbatimin e shpejtë të marrëveshjes
"Amerika e re e mureve", gazetari ndryshon flamurin e SHBA-ve në shenjë proteste Presidenti amerikan Donald Trump ka lëshuar një urdhër ekzekutiv për ndërtimin e murit përgjatë kufirit jugor të Shtetev
BE paralajmëron Tump se ndërtimi i mureve dhe barrierat tregtare do të dështojnë Bashkimi Evropian ka paralajmëruar sot presidentin amerikan, Donald Trump, se slogani i tij “Amerika e Para” dhe politik
Manjani: Keqardhje që nuk kaloi aministria për të sëmurët, i dënoi Zoti dhe politika Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani është shprehur i keqardhur ndaj vendimit të një ditë më parë të Komisionit të ligjev