999 rezultate për

mureve

Gjendja nën kontroll, në rënie numri i të sëmurëve nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut Në Maqedoninë e Veriut autoritetet shëndetësore theksojnë se gjendja me koronavirusin COVID-19 është nën kontroll, ndërs
Flirtet dhe bisedat erotike brenda 4 mureve, "Zogu" i Tiranës rrëfen 6 muajt në arrest shtëpie E quan veten “zog” të lirë, që po provon në palcë privimin e saj aq sa nga kjo vuajtje të marrë leksionin e madh të jetë
Mjeku shqiptar në Spanjë hedh poshtë fjalët e Ramës: Maskat e bëra vetë nuk kanë asnjë vlerë! Mjeku Kita Sallabanda i cili zhvillon aktivitetin e tij nw Spanjw tha pwr "Opinion" se në Spanjë, maska është e detyrues
Brenda mureve ku shërohen dhe vdesin pacientët me koronavirus (FOTO LAJM) Dhomat e Klinikës Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, janë bërë si shtëpi e dytë për shumë mjekë kosov
MAQEDONI/ Rastet e reja me Covid-19, një e treta e të sëmurëve pa asnjë simptomë Një e treta nga 89 të infektuarit e rinj me Kovid-19 të regjistruar dje janë të moshës 30 dhe 39 vjeç. Pesa më e madhe e
Kalo ka një apel të rëndësishëm: Një trend i tillë edhe mundet të përmbyset Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo i ka tërhequr vëmendjen qytetarëve yë tregojnë kujdes maksimal, teksa nis lehtës
Një fitore e vogël: Numri i të shëruarve sot më i lartë se ai i të sëmurëve Pavarësisht se numri i të infektuarve rritet dita ditës, ditën e sotme një lajm i mirë ka qetësuar shqiptarët. Ditën
E infektuar mes të sëmurëve në spital, mjeku zbulon skandalin me koronavirusin në Durrës Profesor doktor Pëllumb Pipero ka folur mbrëmjen e sotme për rastin e denoncuar ku një paciante prej ditësh ndodhet në S
Në këtë kohë pritet rënia e të sëmurëve në Maqedoni Numri i personave me fruth vazhdon të mbetet i lartë. Raste te reja paraqiten çdo ditë. Epidemiologet parashikojnë që
Dyfishohet numri i të sëmurëve me grip në Maqedoni Gjatë javës së kaluar janë paraqitur 58 raste me sëmundje të gripit, që është rritje dyfish më e madhe në krahasim me nj
Kapet "xhepisti" i të sëmurëve në Fier Policia e Fierit raporton se ka vënë në prenga një shtetas 62 vjeçar i cili ishte kthyer në "makthin" e të sëmurëve në n
Gripi bën gërdinë në Maqedoni, sëmuren 200 persona Dyqind e dy raste të sëmurë nga gripi janë regjistruar deri para dhjetë ditësh në Republikën e Maqedonisë, thuhet në rap
Këmbanë alarmi në Shqipëri, rritet ndjeshëm numri i të sëmurëve me veshkat Sëmundjet e veshkave në popullatë duket se janë një këmbanë alarmi për sistemin tonë shëndetësor. Mjekët nefrologë th
Skadon afati për paraqitjen për votim të sëmurëve dhe personave me nevoja të veçanta Skadon afati për paraqitjen e të sëmurëve dhe personave me aftësi të kufizuar të votojnë në shtëpitë e tyre një ditë par
Po vizitohet nga miliona besimtarë, çfarë ka brenda mureve të Qabes (FOTO LAJM) Qabeja është një ndërtesë mijëra vjeçare ne qytetin e Mekës, rreth së cilës sillen myslimanët gjatë Haxhit. Meka ësh
STUDIMI/ Antibiotikët shkurtojnë jetën e të sëmurëve me kancer Një hulumtim në Mbretërinë e Bashkuar ka zbuluar që imuniteti i pacientëve që marrin antibiotikë gjatë terapisë se jetoj
Kujdes, rritet numri i të sëmurëve nga i nxehti Ngritja e temperaturave, si pasojë ka rritur edhe numrin e personave po kërkojnë ndihmë mjekësore. Në Klinikë Emergje
Një element në kanabis, redukton vuajtjet e epilepsisë Një shtojcë që rrjedh nga kanabisi përgjysmon rrezikun e vuajtjes në 44 për qind e të sëmurëve të epilepsisë, sugjeron h
3 mijë pacientë kërkojnë ndihmë në Maqedoni nga gripi Gjatë javës së fundit në Republikën e Maqedonisë janë regjistruar 2.964 të sëmurë nga gripi, që është rritje për 48 për
Kujdes! 10 gjëra që nuk duhet t’u thuhen të sëmurëve me kancer Të diagnostikohesh me kancer është gjithmonë një tronditje e madhe. Dhe ndikimi i sëmundjes në mirëqenien psikologjike t