999 rezultate për

muret

Rama: Një objekt i trashëgimisë së PD legalizuar në muret e kalasë (FOTO LAJM) Kryeministri Rama, pas apelit për trashëgiminë kulturore ka vijuar në të njëjtën linjë referuar një objekti në Kalanë e
Pazare me të sëmurët, zbardhen SMS-të e mjekëve të arrestuar Prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Besim Kelmendi ka kërkuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj nëntë mj
Restaurohen muret e kalasë së Durrësit (FOTO-LAJM) Muret Rrethuese të Durrësit po i nënshtrohen një projekti restaurues, i cili po realizohet si një bashkëpunim i DRKK, Du
Tanket godasin shkollën, 15 viktima në Gaza (FOTO-LAJM) Të paktën 19 palestinezë, shumica prej të cilëve fëmijë kanë humbur jetën nga bombardimet e izraelitëve në një shkollë
Sëmuret Genta Ismajli, i kërkon ndjesë fansave për anullimin e koncerteve Pasi nuk është ndjerë mirë nga ana shëndetësore, këngëtarja e mirënjohur Genta Ismajli është detyruar që të anullojë kon
Sëmuret Sami Lushtaku, ndërpritet gjyqi Seanca gjyqësore kundër "Grupit të Drenicës", e parashikuar të mbahet sot në orën 10.00 ka përfunduar para kohe, për shk
Fatma kursen lekët, aktivizon motrën ti vizatojë muret (FOTO LAJM) Të gjithë e mbajmë mënd Fatmën, e cila ngacmon të ftuarit në “Top Show Magazine”, ndërsa së shpejti do të bëhet nënë. A
Politikanët dhurojnë gjak për të sëmurët (FOTO-LAJM) Në Ditën Botërore të Dhurimit të Gjakut, disa nga krerët e politikës shqiptare kanë dhuruar gjak për kategoritë në nevoj
Sëmuret Paul McCartney, anulon koncertin Për shkak të gjëndjes së rënduar shëndetësore, Paul McCartney ka anuluar një tjetër koncert në Japoni. Legjenda brit
Deklaratë shokuese e 1 çifti: Do asistojmë në vdekjen e njëri-tjetrit Një deklaratë shokuese ka dhënë një çift teksa kanë thënë se do të asistojnë në vdekjen e njëri-tjetrit, nëse njeri prej
Sëmuret Presidenti i Ukrainës Viktor Yanukovych Presioni i madh i protestuesve në rrugët e Kievit, të cilët kërkojnë largimin e Presidentit të Ukrainës Viktor Yanukovyc
Grafite dhe kryqe raciste në muret e Manastirit Grafite dhe kryqe raciste si dhe shënime antishqiptare janë evidentuar ditët e fundit të shkruara në muret e qytetit të
Shantazhohen të sëmurët nga zemra Pacientët kosovarë që vuajnë nga sëmundjet e zemrës nëse u nevoitet të ekzaminohen me korenaorografi (teknologji kjo që
Të sëmurët me zemër të tregojnë kujdes nga i ftohti Gjatë kohës së ftohtë i duhet kushtuar një kujdes më i veçantë mbrojtjes së zemrës, sidomos nëse vuani nga sëmundjet kro
Kushte skandaloze për të sëmurët mendor në Shtime Sot në ditën ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut, ngrihet pyetja nëse vërtetë këto të drejta respektohen për të gjit
Pasagjeri hero, ul avionin pasi piloti sëmuret (VIDEO) Një ngjarje të cilën mund ta keni parë vetëm nëpër filma. Një pasagjer është kthyer në hero pasi arriti të ulë të tokë n
Kilaj viziton të sëmurët me ethe hemorrragjike Kreu i Komunës së Malishevës, Isni Kilaj ditën e sotme ka vizituar Klinikën Infektive të QKUK-së në Prishtinë, për të pa
Si të mbrohemi nga temperaturat e larta Temperaturat tropikale dalëngadalë po pushtojnë edhe vendin tone. Valle keto ndryshime te menjehershme te temperatures d
WiSee, të aktivizosh pajisjet me lëvizje dore (VIDEO) Të ndryshosh kanalin e televizionit me një lëvizje dorë ndërkohë që lan pjatat. Të fikësh dritat ndërsa je e shtrirë në
Sëmuret sërish Rihanna, shtyn koncertin Që kur ka nisur turin e saj botëror “Diamonds” në fillim të muajit maj, Rihanna ka shtyrë dy data koncertesh për shkak t