999 rezultate për

muret

Virusi kinez, ndërtohet brenda 6 ditësh spitali me 1000 shtretër për të sëmurët (VIDEO) Një spital i ri është duke u ndërtuar në Wuhan, qyteti me 11 milion banorë epiqendra e koronavirusit të ri që shpërtheu
SKANDAL/ Pallati drejt shembjes, administratori i njësisë me duart lart në qiell Paskal Ikonomi, banor nga Durrësi, ankohet për plasaritje në banesë në muret mbajtëse, kryetari i njësisë shprehet: “Kur
Muret në tokë, zbulohen dëmet brenda Kryeministrisë (FOTO LAJM) Tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar dëme kolosale edhe tek selia e Kryeministrisë. Sallat ku shpesh herë kemi parë që të
TËRMETI/ Mori dy jetë të pafajshme, pronari i lokalit hoqi muret e pallatit 6-katësh Tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri shkaktoi 51 viktima, më së shumti në Thumanë e Durrës. Pas kësaj tragjedie të përm
Rrezikojnë jetën, familja me foshnjën 6 muajshe në Kurbin fle nën muret e çara të banesës Edhe pse vëmendja u shpërnda më shumë në Thumanë dhe Durrës, realiteti është që në shumë zona të Shqipërisë pati dëme ng
Banorët e Thumanës në Shëngjin: Nuk kemi veshje, ushqim e as ilaçe Ndihmat ndahen në mënyrë selektive. Shqetësimi vjen nga banorë të Thumanës të cilët pas tërmetit janë akomoduar në hotel
"Muret do të ngrihen sërish, engjëjt kujtohen përgjithmonë" (VIDEO) Derbi i kryeqytetit kundër Tiranës është përdorur nga tifozë të Partizanit për të dërguar mesazhe sensibilizuese me të p
“Fle e nuk e di a do të zgjohem”, i moshuari rrëfen gjendjen pas tërmetit Jeta e Selandin Micit, një të moshuari që jeton vetëm në fshatin Vidohovë të Korçës është në rrezik. Tërmeti i 1 qershor
Rama nuk harron porosinë që i la Veliajt: I paskeni lyer muret? Ditën e sotme kryeministri Rama ka vizituar një prej familjeve e cila është strehaur në banesat sociale në Shkozë. Ra
Kryeministri i përgjigjet thirrjeve "Rama ik": Ja tani, mos ki merak! Kryeministri Edi Rama ka shkuar në Durrës ku i është bashkuar edhe ekspertëve izraelitë, që po bëjnë inspektimet nëpër s
Dalin pamjet, tërmeti shkatërrues krisi edhe muret e Kuvendit (FOTO&VIDEO) Tërmeti i 26 nëntorit goditi rëndë shumë banesa, kryesisht në zonën e Durrësit dhe Thumanës. Dëme jo të vogla ka shkaktu
U dhimbset shtëpia, njerëzit rrezikojnë për orenditë (VIDEO) Këto pamje vijnë nga lagjia nr. 17 në Durrës. Abc news raporton se banorët hyjnë dhe dalin nga pallati për të marrë plaç
Pllakos zia, shtyllat dhe muret mbushen nga lajmërimet e vdekjeve Tërmeti i 26 nëntorit ka mbytur Shqipërinë në zi. Familja Reçi është shuar plotësisht. Kryefamiljari Eduardi dhe bash
Lajm i mirë, modifikimi i ADN tek të sëmurët me kancer sjell rezultat pozitiv Kodi gjenetik përcaktohet sipas një alfabeti me vetëm katër shkronja. Të jesh në gjendje të lexosh, studiosh dhe krah
Sëmuret stjuardesa, 40 pasagjerë nuk udhëtojnë nga Prishtina drejt Kolnit Mbi 40 udhëtarë të linjës Prishtinë – Këln mbetën pa udhëtuar nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës. Një gjë e till
Si filloi asistenca sociale për fukarenjtë dhe të sëmurët? Në një nga shtetet e Amerikës, një burrë i moshuar u çua para trupit gjykues, për shkak se kishte vjedhur një bukë. I mo
Sëmuret Mihal Kokëdhima Rrëzohet kërkesa e Mihal Kokodhimës për t’u liruar nga qelia. Gjatë procesit gjyqësor të zhvilluar në Vlorë, përfaqësues
Të sëmurët me diabet, 10 mënyra për ta kaluar më lehtë sëmndjen Nuk ka dëshmi se shtesat minerale dhe vitaminat ndihmojnë të menaxhoni diabetin tuaj. Pra, nëse nuk ju është thënë të me
Muret e kalasë në Shqipëri mbushen me kore raciste për shqiptarët Në muret e kalasë së vjetër të Himarës gjen shkrime të shëmtuara, që jo vetëm kanë njollosur kalanë por kanë dhe mesazhe
Të sëmurët nga ambicia farë e çon njeriun drejt suksesit? Gjenetika e ka zbuluar këtë tani. Dhe kjo dikton rregullat për të pushtuar botën. ng