E FUNDIT/ Zyrtare!Joe Biden betohet si President i SHBA
999 rezultate për

mundjes

Pse ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë Diabeti është një sëmundje kronike që shkaktohet nga nivelet shumë të larta të sheqerit. Studimet e fundit tregojnë s
Pse ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë Studimet e fundit tregojnë se rituali i ngrënies së kosit çdo ditë do të ndihmontë në reduktimin e riskut për diabetin e
Ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë Studimet e fundit tregojnë se rituali i ngrënies së kosit çdo ditë do të ndihmontë në reduktimin e riskut për diabetin e
Gattuso flet rreth sëmundjes së syrit: Nuk kam qenë vetvetja për 12 vjet Gennaro Gattuso ka folur rreth sëmundjes më të cilën është duke u përballur. Ish-trajneri i Milanit është parë me syr
Testet e shpejta, më shumë të infektuar në Gjirokastër Me gati 250 raste aktive vetëm brenda qytetit të Gjirokastrës ky rajon vijon të mbetet problematik sa i përket infektime
Të fikët, të vjella dhe djegie sysh: Zbulohet çfarë qëndron prapa "sëmundjes misterioze" në Indi Ekspertët indianë besojnë se kanë zbuluar shkakun “e sëmundjes misterioze”, që ia ka marrë jetën një personi dhe mbi 400
Publikon foton e 37 viteve më parë, s'do ta besoni si dukej "The Rock" (FOTO LAJM) Dwayne 'The Rock' Johnson u rrit duke admiruar babanë e tij, legjendën e mundjes, Rocky, i cili u bë kampioni i parë me
Mjeku: 20% e qytetarëve në Tiranë të imunizuar nga Covid 10 % e popullatës ne nivel global ka arritur te imunizohet nëpërmjet infektimit nga koronavirusi. Imunologët thonë se k
Çfarë sëmundjesh paralajmëron djersitja e tepërt Djersitja dhe të mirat e saj Djersitja është një mënyrë e eleminimit të lëngjeve të tepërta nga organizmi dhe
Publikon foton e 37 viteve më parë, s'do ta besoni si dukej "The Rock" (FOTO LAJM) Dwayne 'The Rock' Johnson u rrit duke admiruar babanë e tij, legjendën e mundjes, Rocky, i cili u bë kampioni i parë me
Kujdes ku vini duart! Këto vende janë burim sëmundjesh serioze Me përhapjen e COVID-19 është më e rëndësishme se kurrë të bëni kujdes se ku vini duart, megjithatë ky virus nuk është i
Nuk i mbijetoi sëmundjes së rëndë, ndahet nga jeta ish-deputeti socialist Është ndarë nga jeta ish-deputeti i parlamentit të parë pluralist në Shqipëri, Halil Hysenaj. Ai ka ndërruar jetë në SHB
Asimptomatik, para-simptomatik dhe simptomatik: Ku është dallimi? Numri i të infektuarëve asimptomatikë, ku nuk shfaqen fare simptoma, mbetet në diskutim. Disa njerëz që dalin pozitivë p
DETAJET/ 12 pacientë u shëruan tek Infektivi, mbahen të shtruar prej pasojave të sëmundjes Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 932 testime për vlerësimin e infektimit nga virusi SARS COV2, dhe 155
"Ulërima nga dhimbjet e sinfoni kollërash", pacienti tregon ç'i panë sytë tek Infektivi Një prej pacientëve që fitoi betejën me koronavirusin ka rrëfyer në Facebook eksperiencën e tij me sëmundjen. Edmond Mar
Shkencëtarët identifikojnë tre faza të dallueshme të sëmundjes COVID-19 Shkencëtarët kanë përshkruar tre faza të veçanta të përparimit të sëmundjes COVID-19 te pacientët, duke u bërë thirrje p
Dëshmia e ikonës së mundjes: Në Finlandë më ofruan "Benz", kurse në Shkodër një libër të Enverit Publikohet historia e panjohur e Eljaz Guri nga Vraka Shkodrës, një nga legjendat e sportit të mundjes në Shqipëri për g
Si ndikon grupi i gjakut te koronavirusi Për një kohë të gjatë fokusi i hulumtimeve lidhur me COVID-19 ishte i përqendruar tek pacientët e rrezikuar për shkak të
"Më shpëtuan jetën", pacientët me COVID-19 rrëfejnë vështirësitë e sëmundjes nga Infektivi Aktualisht në Shqipëri numri i personave që janë infektuar ka shkuar në 750. Një pjesë e tyre janë shëruar, ndërsa të tj
Mediat izraelite: Infeksioni i koronavirusit ikën vetë “Fundi i rritjes eksponenciale, rënia e përhapjes së koronavirusit”, është titulli i shkrimit që ka botuar në gazetën “T