999 rezultate për

muja

Amerikanët falenderojnë Shqipërinë për strehimin e muhaxhedinëve Departamenti amerikan i Shtetit ka shprehur vlerësimin për qeverinë shqiptare, për xhestin njerëzor, bujar për të pranua
Shaip Muja po hetohet Prokurorët e BE’së do të hetojnë figura kyçe qeveritare në Kosovë për çfarëdo përfshirje në rrjetin ndërkombëtar të traf
Rasti "Medicus", i dyshuar kryesor Shaip Muja Pas shplljes së vendimit të Gjykatës së Qarkut për rastin “Medikus”, prokuroria e EULEX-it ka lëshuar nëj informacionn s
Me Vetëvendosjen është vështirë Programet politike janë ato që pengojnë bashkëpunimin mes LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosja. I këtij mendimi është depuet
Mujës i dalin në mbrojtje vullnetarisht një numër i avokatëve Kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja nuk do të ketë më telashe për avokat. Ai në mbrojtje do të ketë një numër të avokatëv
Muja: Gratë e dhunuara nuk janë viktima Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaip Muja, ka sqaruar në një intervistë dhënë Radios Evropa e Lirë, se pse k
Muja dhe 5 zyrtarët deklarohen të pafajshëm Pasi janë paraqitur rreth orës 13.00 në Gjykatën Themelore të Prizrenit të ditës së sotme, kryetari i Prizrenit Ramdan M
Muja nesër para gjykatës Në Gjykatën Themelore të Prizrenit zhvillohet nesër gjyqi ndaj kryetarit të Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja i akuzuar
Muja me 25 mars në bankën e të akuzuarit Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, të hënën e javës së ardhshme do të ulet për herë të parë në bankën e të a
Shefi vendos edhe për Prizrenin Partia Demokratike e Kosovës edhe pse ka përfunduar gjithë procesin e brendshëm zgjedhor tash e një muaj, disa degë të p
Muja mohon akuzat për shpërdorim detyre Kryetari i komunës së Prizrenit, Ramadan Muja akuzoi sot kryeprokurorin e Gjykatës Themelore të Prizrenit dhe krerët e
Korrupsioni, kryetari i Komunës së Prizrenit nën aktakuzë Një prokuror i EULEX-it ka ngritur aktakuzë për korrupsion në Gjykatën Themelore të Prizrenit kundër Kryetarit të Komunë
Komisioni i Punëve të Jashtme, Muja zëvendësohet nga Buzhala Deputeti i PDK-së, Shapi Muja ka dhënë dorëheqje nga Komisioni për Punë të Jashtme i Kuvendit të Kosovës ndërsa vendi i
Ramadan Muja shpenzon 3 mijë euro për pjesëmarrje në një festival fëmijësh Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, në shoqëri të bashkëpunëtorëve të ngushtë të qeverisë, ka shpenzuar afër
Dyshohet për shpërdorim detyre, Muja merret në pyetje Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, të mërkurën është intervistuar nga prokurorët e misionit evropian për sun
Blair-Muja firmosin memorandumin Faith to Faith Tony Blair, ish kryeministër i Mbretërisë së Bashkuar dhe Mbështetës i Fondacionit “Tony Blair Faith Foundation” dhe min
Thirrjet anti-shqiptare, Kosova bojkoton Maqedoninë Pas skandalit që ndodhi në Radovish ku pati ofendime anti- shqiptare, ka reaguar ashpër Kryetari i Federatës së Mundjes
Plagosja e Mujës, pezullohet drejtori i burgut të Shën Kollit Ministria e Drejtësisë ka pezulluar nga detyra drejtorin e burgut të Shën Kollit, Valentin Miri dhe ekipin e sigurisë së
Amerikanët, turistët më "rrëmujaxhinjë" Amerikanët janë personat më “rrëmujaxhinj” në udhëtimet turistike, dhe këtë madje e mendojnë edhe vetë ata. Sipas nj
Shaip Muja kërkon largimin e Albin Kurtit Deputeti i PDK-së, Shaip Muja ka kërkuar zyrtarisht shkarkimin e Albin Kurtit nga posti i Kryetarit të Komisionit Parlam