999 rezultate për

muhammad

Tyson tregon nëse do të fitonte ndaj legjendarit Muhammad Ali Mike Tyson është përgjigjur në mënyrë brilante kur u pyet nëse do të fitonte në meçin me Muhammad Ali.Nuk ka dyshim se M
I love Jesus, I love Muhammad, I love Peace Imam Gazmend Aga Albanian American Muslim Community At these times of crisis of values, Albanians have still
Anthony Joshua e ve vetën tek legjendat si Alli dhe Tyson Boksieri britanik Anthony Joshua beson se emri i tij do të renditet përkrah legjendave si Muhammad Ali dhe Mike Tyson
12 vjeçarja vritet për shkak të “nderit” Zyrtari lokal në qarkun Khiber, Niaz Muhammad, tha se vajza me emrin Naghma ka lënë shtëpinë e saj në fshatin Kadej më 2
Joshua si Muhammad Ali, kjo foto epike po bën xhiron e botës (FOTO) Anthony Joshua është kampion i botës i peshave të rënda në boks në versionet WBA, IBF, dhe IBO. Britaniku mposhti dje në
Sulm në SHBA, tre të vdekur pas 16 të shtënave Tre persona mendohet se kanë ndërruar jetë si pasojë e disa të shtënave me armë në Fresno, Kaliforni. Ali Muhammad k
Publikohen foto e fundit të legjendës Muhammad Ali (FOTO LAJM) Mediat britanike kanë publikuar fotot e fundit të legjendës Muhammad Ali. Ato janë realizuar nga britaniku Zenon Texeira
Vajza e Muhammad Ali: Zemra e tij rrihte edhe pasi trupi tij u shua (FOTO) Vajza e boksierit, Muhammad Ali ka rrëfyer një ngjarje që i ka shokuar edhe doktorët në rastin e vdekjes së babait të ti
Ja kush ishte Muhammad Ali, mbreti i boksit Muhammad Ali ka lindur më 17 janar 1942 në Louisville të SHBA’së. Ai konsiderohet si një ndër boksierët më të mëdhenj në
Shpërthim i fuqishëm në ambasadën ruse në Kabul, 4 të vrarë (FOTO-VIDEO) Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur ditën e sotme tek ambasada e Rusisë në Kabul, Afganistan. Lajmi është Rusia Today.
21 të vdekur nga sulm vetëvrasës në Nigeri (FOTO LAJM) Një sulm vetëvrasës në Nigeri iu ka marrë jetën 21 personave. Sulmi vetëvrasës ka ndodhur në Kano të Nigerisë. Lid
Emrat myslimanë, më të popullarizuarit në Britaninë e Madhe Emrat myslimanë po bëhen tepër të përdorur në Britaninë e Madhe, ku prindërit kanëe vendosur tiu lënë fëmijëve emra nga
Dashuria për Kuranin tërheq vëmendjen e politikanëve (FOTO LAJM) Elita politika vendore dhe ndërkombëtare është mbledhur në Prishtinë për të dëgjuar princin e Jordanisë, Ghazi Bin Muham
Arrestohet kanibali pasi hëngri trupin e foshnjes së pajetë (VIDEO) Policia e Pakistanit ka arrestuar në provincën Punxhab, një person të dyshuar si kanibal. Muhammad Arif, ështe arrestuar
39 ditët e fundit të vëllait me kancer (FOTO LAJM) Fotografi malezjan Ahmed Yusni, ka fotografuar vëllain e tij, Muhammad Sani në 39 ditët e fundit të jetës së tij, pas di
Boks, shuhet legjenda që theu Muhammad Ali (FOTO LAJM) Dy vjet pas vdekjes së Joe Razier u nda nga kjo botë edhe Ken Norton, një tjetër boksier legjendar i peshave super të rë
Shtëpia e Elvis Presley në shitje (FOTO-LAJM) Graceland, shtëpia e Elvis Presley, ashtu si të drejtat e pamjeve të 'mbretit' dhe të Muhammad Ali përfundojnë në shitje
Muhammad Ali shëndoshë e mirë (FOTO LAJM) Legjenda e boksit botëror, Muhammad Ali nuk është në prag të vdekjes. Vajza e "Mbretit" 71-vjeçar, hedh poshtë lajmin e
Berisha pret nobelistin e paqes Muhammad Yunus Kryeministri Berisha priti sot në një takim nobelistin për paqen Prof. Muhammad Yunus, i cili ndodhet në Shqipëri për të
Egjipt, zhvillohet raundi i dytë i referendumit për Kushtetutën e re Egjiptianët votojnë sot në rundin e dytë të referendumit për Kushtetutën e re. Kundërshtarët e tekstit të ri të Kushtetu