999 rezultate për

mubarakut

Nga qelia në vilën luksoze, çfarë do të thotë lirimi i Mubarakut për Egjiptin? Pas gjashtë vitesh në arrest, ish-diktatori egjiptian Husni Mubarak është sërish i lirë. Kjo në një kohë kur shumë aktiv
Lirimi i Mubarakut shkakton gjakderdheje në Kajro, dy të vrarë (VIDEO) Policia e Egjyptit ka përdoror gaz lotsjellës dhe topa uji për të shpërndarë mbi 1.000 protestues të tubuar në kryeqytet
Egjipt, zhvillohen zgjedhjet e para pas ikjes së Mubarakut Në Egjipt zhvillohen gjatë ditës së sotme zgjedhjet e para në vend që prej rrëzimit të ish-presidentit Hosni Mubarak në
Egjipt, rikthehen protestat Egjipti është përshirë sërish nga protestat të cilat janë zhvilluar në qender të Kajros, të cilët kanë protestuar kunder
Fillon proçesi ndaj ish ministrit të Mubarakut Fillon në Egjipt proçesi ndaj ish ministrit të Brendshëm, Habib al-Adli, i akuzuar për ricklim të parave publike. Bëhet
Egjipti pas Mubarakut Trafiku i Kajros po i kthehet normalitetit-ndërkryerjes së pashpresë-teksa protestuesit kanë filluar të largohen nga she
Egjiptianët festuan largimin e Mubarakut Egjiptianët kanë festuar gjatë gjithë natës largimin e presidentit Hosni Mubarak, pas 30 vjetësh në pushtet. Presidenti
Merkel: Largimi i Mubarakut, moment historik Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është shprehur shumë e kënaqur nga largimi i presidentit egjiptian, Hosni Mubarak. "
Mubarak ka 40 deri në 70 miliardë dollarë Ushtria e Egjiptit ka bërë përpjeke që me tanke të depërtojë në Sheshin Tahrir, ku po vazhdojnë demonstratat kundër regj
Abass pranon planin e Mubarakut Presidenti i autoritetit palestinez, Mahmoud Abass gjate fjales se tij ne Keshillin e Sigurimit te Kombeve te Bashkuara