999 rezultate për

muajve

Lëkundje tërmeti, epiqendra zhvendoset larg nga Durrësi Mbrëmjen e sotme janë shënuar lëkundje tërmeti në vendin tonë. Paraprakisht bëhet me dije se tërmeti ka pasur një mag
Rastet e reja të koronavirusit në vend, sa 3-fishi i tre muajve të fundit Në Shqipëri, rastet e reja me COVID 19 po rriten me ritme shqetësuese, ndërsa shtrirja gjeografike ka përfshirë thuajse
Pas tre muajve mungesë, ylli i Bayernit kthehet në stërvitje Mesfushori nuk shijoi fitoret ndaj Eintracht Frankfurt, Borussia Dortmund dhe Fortuna Dusseldorf për shkak të problemeve
Nesër falet namazi i parë i Xhumasë në Maqedoni pas dy muajve Disa ditë pasi janë hapur dyert e zhamive për besimtarët pas mbylljes për shkak të koronavirusit, nesër do të falet nama
Një skemë e re për pagimin e energjisë elektrike, si do të faturoheni gjatë këtyre muajve Pavarsisht se ndodhemi në një situatë të jashtëzakonshme, të gjithë janë të obliguar të paguajnë faturat e energjisë ele
Nga tërmeti te koronavirusi, çfarë kanë kërkuar më së shumti shqiptarët në internet Gati një muaj që jemi izoluar si pasojë e pandemisë dhe e vetmja zgjidhje apo shpëtim na duket lundrimi në internet.
Çfarë po ndodh në Kosovë? 9 persona u eliminuaan gjatë 2 muajve të parë të këtij viti Nëntë persona kanë mbetur të vrarë në pesë vrasjet që janë kryer në dy muajt e parë të vitit 2020. Në muajin janar dh
Kosovë, gjatë 3 muajve të fundit 90 mijë udhëtarë përdorën trenin Agjencia e Statistikave të Kosovës sot ka publikuar "Statistikat e Transportit dhe Telekomunikimit" për TM3 2019, duke r
Çfarë po ndodh me aksidentet? 25 persona humbën jetën në rrugët e Prishtinës brenda 9 muajve Policia e Kosovës ka bërë të ditur se vetëm në Prishtinë brenda nëntë muajve kanë humbur jetën 25 persona në aksidente t
Eliminimet mafioze mbajnë peng Shqipërinë, 7 ngjarjet e bujshme të muajve të fundit (FOTO LAJM) Nëse do të hedhim një sy në realitetin shqiptar të të paktën vetëm 3-4 muajve të fundit, padyshim që ajo që tërheq vëme
Basha: Pagë minimale 300 euro brenda 6 muajve të parë të qeverisjes (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shpalosur sot një pikë me rëndësi të programit të Partisë Demokratike në
Bëhet i gjallë Flor Mumajesi: mesazhi që dha pas lajmeve se ishte sëmurë (VIDEO) Pas kaq shumë kohësh pritje dhe pikëpyetje se çfarë po ndodh me Flori Mumajesin, më në fund e kemi një lajm. Kantauto
Indi, për tre muaj kanë lindur 216 foshnje të së njëjtës gjini Asnjë prej 216 fëmijëve të lindur në 132 fshatra të Indisë gjatë tre muajve të fundit nuk ishin vajza. Ekziston dyshi
Këtë vit harroni plazhin, vera do të jetë me stuhi dhe breshër Një shërbim amerikan i motit, ka publikuar parashikimin e tij për motin për muajt e ardhshëm. Parashikimi premton edhe m
Gold AG me këngë për vendin e shenjtë (FOTO LAJM) Gold AG gjatë këtij viti ka qenë mjaft aktiv me projekte të reja muzikore. Reperi shqiptar pritet të publikojë një pr
Si në Meksikë: 23 atentate me 29 viktima gjatë tre muajve të parë 2019 në Shqipëri Situata kriminale në Shqipëri është tepër e rënduar. Vetëm në 4 muajt e parë të 2019-ës, janë regjistruar 23 atentate, k
Grezda rikthehet në fushë pas 3 muajve Eros Grezda është rikthyer sot në fushë me Rangers në sfidën e kampionatit që skuadra skoceze ka luajtur ndaj Kilmarnock
Pamje të rralla, si u thye Serbia në Koshare (VIDEO) Janë bërë gati 20 vjet nga Beteja e Koshares, e cila konsiderohet si një nga betejat më të mëdha të luftës së Kosovës.
Hudson-Odoi refuzon rinovimin e kontratës me Chelsea Callum Hudson-Odoi ka refuzuar kontratën e re të Chelsea për 85 mijë paund në javë. Bayern Munich ka bërë katër ofert
Pas dy muajve Real Madridi fiton për herë të parë në transfertë Santiago Solari i siguroi fitoren e parë Real Madridit pas dy muajve si mysafir, pasi mbrëmë mposhti Melilla me rezultat