999 rezultate për

msa-se

Ministri holandez: Hetim për Air Albania dhe aeroportin e Vlorës Në përgjigje ndaj pyetjeve të deputetit holandez, Pieter Omtzigt, Ministri i Punëve të Jashtme të Holandës, Stef Blok ka
Zbardhet kur do të jetë vizita e parë e Haradinajt në BE Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, realizoi një vizitë pune në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (
Dy vjet nga nënshkrimi i MSA-së me Bashkimin Evropian Kosova ka nënshkruar më 27 tetor të vitit 2015 në Strasburg Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit me Bashkimin Evropian.
Kosova nuk po i përmbush detyrat e MSA-së Kosova është duke ecur me “hapa të breshkës” në procesin e përmbushjes së detyrave të listuara në dokumentin kryesor kon
Mustafa: Fillimisht liberalizmi pastaj anëtarësimi në Bashkimin Evropian Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka lajmëruar se sot është nënshkruar marrëveshja kornizë për qasjen e Kosovës në pro
Thaçi: Askush nuk do të mund t’i shmanget drejtësisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në takimin që zhvilloi me ambasadorët dhe shefat e misioneve diplomatike në Kosovë,
Mogherini dhe Hahn muajin tjetër në Kosovë për ecurinë e MSA-së Pasi u arrit marrëveshja vitin që shkoi në Strasburg dhe fillimit të zbatimit në praktikë më 1 prill të Marrëveshjes për
Ja milionat që përfiton Kosova prej MSA-së Me hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Stabilizim-Asocimit mes Bashkimit Evropian dhe Kosovës nis rrugëtimi drejt tregjeve
Nis zyrtarisht zbatimi i MSA-së Dogana e e Kosovës gjatë një ceremonie zyrtare ka nsiur me zbatimin e marrëveshjes së MSA-së, e cila nënkupton se dogana
Mustafa: Aprovimi i MSA-së një rrugë e rëndësishme për vendin Aprovimi i MSA-se është një sukses shumë i madh i Kosovës dhe shprehje e punës së madhe bërë gjatë këtij viti, por dhe m
AAK: Ratifikimi i MSA-së jo i plotë, por i rëndësishëm Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nëpërmjet një komunikate për media ka theksuar se e përshëndet miratimin e marrëveshje
Jahjaga: Ratifikimi i MSA-së, sinjal i rëndësishëm për Kosovën Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka thënë se ratifikimi i Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit nga Parlamenti Evr
Zbogar: MSA-së i duhen institucione të forta dhe Kuvend funksional Në konferencën për konsultimet publike për draftin e Programit Kombëtar për Zbatimin e MSA-së, u kërkua që të bashkohen
Lunaçek: Pas MSA-së, do të dyfishohen kontaktet me Kosovën Nënkryetarja e Parlamentit Evropian njëherit raportuese për Kosovën në PE, Ulrike Lunaçek theksoi se pas nënshkrimit të
SHBA vlerëson si historike nënshkrimin e MSA-së për Kosovën Agjencioni amerikan i lajmeve Associated Press dhe portalet e mediave kryesore të shkruara dhe vizive në SHBA kanë njoft
Qeveria përshëndet ratifikimin e MSA-së Qeveria e Republikës së Kosovës, përshëndet miratimin e sotëm në Kuvendin e Republikës së Kosovës të Ligjit për Ratifiki
Zyra e BE-së: Kosova bëri hap të rëndësishëm drejt BE-së Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka përshëndetur ratifikimin e MSA-së në Kuvendin e Kosovës. Përmes një statusi të ve
Jahjaga vlerëson ratifikimin e MSA-së Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka qenë pjesëmarrëse në seancën e Kuvendit të Kosovës, në të cilën është ratifik
Mustafa: Ratifikimi i MSA-së, ngjarje e madhe për Kosovën Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa u shpeh se dita e sotme është një ditë e madhe për Kosovën sepse kemi të bëjmë me nj
Kosova rrezikon MSA-në nëse nuk zbatohen marrëveshjet me Serbinë Nëpërmjet ratifikimit të Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit (MSA), Kosova zotohet të zbatojë të gjitha marrëveshjet që