999 rezultate për

msa-ne

Gjatë verës pritet që Kosova të nënshkruajë MSA-në Zv/ministri i Jashtëm, Petrit Selimi, thotë së Kosova do të aplikojë për anëtarësim në Këshillin e Evropës menjëherë pas
Dialogu për MSA-në, Kosova me 65 zyrtarë drejt Brukselit Takimi i përvitshëm mes qeverisë së Kosovës dhe Bashkimit Europian, në kuadër të dialogut teknik për marrëveshjen e stab
Kriza politike rrezikon MSA-në dhe BE-në Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ian Cliff është shprehur se faktori politik në Kosovë duhet ta zgjidhë sa më
Kosova përmbyll negociatat me MSA-në Kosova ka përmbyllur negociatat për Marrëveshjene Asocom Stabilizmit. Sot ka përfunduar takimi i tretë dhe i fundit m
Të premten përfundojnë negociatat për MSA-në Ministria Çitaku sot është takuar me një delegacion suedez me ç’rast u lansua Strategjia Suedeze 2014-2020 për Bashkëpun
Hoxhaj merr mbështetje në Romë për vizat dhe MSA-në Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë një vizite ka takuar në Romë ministren e Jashtme të Italisë,
Hoxhaj kërkon përkrahje për MSA-në dhe vizat në Lituani Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, pas vizitës në Bruksel ku mori pjesë në samitin BE-Afrikë, ka fil
Hoxhaj kërkon përkrahjen e vendeve të BE-së për MSA-në Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës Enver Hoxhaj, ka pritur sot në një takim të përbashkët ambasadorët e shteteve anë
Fillon takimi i dytë për MSA-në Ka filluar takimi i dytë për negocimin e marrëveshjes së Stabilizim Asocimit mes Kosovës dhe Bashkimit Evropian. Në
Thaçi: Negociatat për MSA-në, meritë e të gjithëve Kosova dhe Bashkimi Evropian kanë nisur takimin e parë në kuadër të negociatave për Marrëveshjen e Stabilizim Asocimit.
Kosova nis sot negociatat për MSA-në Sot në Prishtinë nisin negociatat për Marrëveshjen e Stabilizim – Asociimit ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian.
Fillojnë negociatat për MSA-në Të hënën fillojnë negociatat për Marrëveshjen e Stabilizim-Asocimit ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian. Njohësi i i
Shtyhet nisja e negociatave për MSA-në Komisioneri për Zgjerim i BE-së, Stefan Fule ka shtyrë vizitën e tij në Kosovë për disa ditë. Ai duhet të vizitonte vend
Çitaku: Kosova gati të negocioj për MSA-në Ekipi negociator për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit(MSA) do të filloj negociatat pas datës 17 shtator. Këtë e ka bë
Sot takimi i fundit për hapjen e negociatave për MSA-në Sot Ministrja e Integrimeve Vlora Çitaku së bashku me delegacionin e saj do të udhëtoj drejt Brukselit për takimin e fun
Negociatat për MSA-në fillojnë në nëntor Zv/ministri i Integrimit Evropian, Gëzim Kasapolli thekson se pas përpilimit të dokumentit final nga ana e Ministrisë së
Sot takimi i parë për MSA-në Ministrja e Integrimit Evropian Vlora Çitaku e vlerëson takimin e parë të fillimit të negociatave për Marrëveshjen e Sta
Negociatat për MSA-në marrin fund në prill 2014 Ndërsa KE-ja ka marrë dritën jeshile nga shefat e shteteve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, po përgatitet edhe
Fule: MSA pranverën që vjen Në konferencën e përbashkët me kryeministrin Hashim Thaçi, komisioneri evropian për zgjerim Stefan Fule ka thënë se Koso
Negociatat për MSA-në nisin në shtator Të enjten e ardhshme në Prishtinë vjen komisionari për zgjerim i BE-së, Stefan Fyle. Në një intervistë për “Epokën e re”