999 rezultate për

mrekulli

MREKULLI/ Postieri gjen beben të braktisur në shkallët e bodrumit Një bebeu gjet e mbështjellë me batanije, i braktisur në shkallët e bodrumit vetëm një ditë pasi kishte erdhur në jetë.
Harrojeni gjinekologun, kush është bima që bën mrekullira Alchemilla vulgaris është bima më e shëndetshme kundër shumë sëmundjeve të grave. Ajo përmban acide organike, vaj esenci
Trajleri del nga rruga në Librazhd, shpëton mrekullisht shoferi Rruga Elbasan Librazh dhë në vijim për Prenjas vijon të mbetet burim aksidentesh pasi ditët e fundit janë regjistruar di
Bën "copë" Lambon 200 mijë euro, shpëton për mrekulli portieri i Man United (FOTO LAJM) Portieri i Manchester United, Sergio Romero, ka pësuar një aksident me makinën e tij sportive me vlerë 170 000 paundë af
E qëlluan me armë në shtëpinë e mikut, burri shpëtoi mrekullisht Një ngjarje e pazakonte ka ndodhur në Temal të Vaut të Dejës. Një 47-vjeçar me iniciale Gj.V. është vënë në pranga pasi
Bebet e para të vitit 2020 në Shqipëri: Gëzuar me mrekullinë e jetës! Një djalë dhe një vajzë janë bebat e parë që kanë ardhur në jetë në minutën e parë të vitit të ri 2020. “Në maternite
Ndodh "mrekullia", foshnja nxirret e gjallë nga rrënojat e avionit me 12 viktima Një foshnje është nxjerrë gjallë nga rrënojat e një aeroplani që u rrëzua në një shtëpi, duke vrarë të paktën 12 njerëz.
Magjia e dëborës, 10 mrekulli dimërore (FOTO LAJM) I ftohti na shkakton shqetësim, por mund të sjellë dhe disa transformime në natyrë, që më shumë i ngjasojnë një përralle
Mrekulli në Tiranë! I moshuari hidhet nga pallati por tenda i shpëton jetën (VIDEO) Një ngjarje tragjike mund të kishte ndodhur sot në Tiranë. Një i moshuar është hedhur ditën e sotme në orët e para t
Nuk janë alpet e Zvicrës, por një copë nga mrekullia e Rugovës (FOTO LAJM) Bukuri të rralla dhe mahnitëse që tregojnë madhështinë e natyrës në stinen e dimrit në Rugovë. Dëbora në stinën e dimrit
Këputet vinçi, punonjësi shpëton mrekullisht (VIDEO) Ky është momenti i frikshëm kur vinçi për pak sa nuk i bie në kokë punonjësit të një porti në Holandë. Në një ditë me
U eleminua në Champions, por në kampionat Ajax-i ka një ecuri fantastike Ajax ishte befasia e vitit të kaluar duke prekur gjysmëfinalen në Champions League dhe në sekondat e fundit u eliminua n
Mrekulli në ditë të vështira! Nëna sjell në jetë foshnjen e saj në çadra Nëna e familjes Sula të cilës iu shkatërrua banesa ka sjellë në jetë një vajzë duke u kthyer buzëqeshjen pas asaj tragje
4 familjarë i ka nën rrënoja, shpëtohet mrekullisht Lindita Cara Zjarrëfikësit greke kanë shpëtuar nga rrënojat në Thumanë Lindita Cara. Sapo është nxjerrë nga zjarrfikësit grekë, e
Mrekulli! Një i mbijetuar nën rrënojat e ndërtesës në Thumanë, i riu i kërkon ndihmë Një i mbijetuar është gjetur i gjallë nën rrënojat e një ndërtese të shembur në Thumanë. Personi që duket në fotot e
Tërmeti "shkërrmoq" shtëpinë në Bubq, shpëton për mrekulli çifti Dy persona burrë e grua kanë shpëtuar për mrekulli pasi tërmeti i fuqishëm u ka shembur totalisht shtëpinë, në fshatin B
Çlirohuni nga stresi, ushqimet që bëjnë mrekullinë! Sipas disa studimeve, është rezultuar se ushqyerja ndikon në gjendjen shpirtërore dhe në humorin tonë. Ja disa fakte int
Ndodh mrekullia në Thumanë: Djali nxirret gjallë nga rrënojat (VIDEO) Tërmeti që ra pak para orës 04.00 në Durrës ka shkatërruar një numër të madh godinash të dëmtuara, ndërsa zyrtarisht rap
Makina shkrumbohet nga flakët pas shpërthimit, 18-vjeçari shpëton mrekullisht Një makinë është shkrumbuar nga flakët mbrëmjen e sotme pranë rreth-rrotullimit të Bathores në afërsi të Universitetit B
"Mrekullia e ngritjes së Kosovës, vendi i ri që pret Anglinë në kualifikimin e Euro 2020" Daily Mail i ka kushtuar Kosovës një artikull të veçante ku tregohet për vështirësitë që kemi kaluar dhe për paraqitjet