999 rezultate për

mpj-ja

MPJ-ja Ruse : Moska qëndrim të njëjtë për Kosovën Moska nuk e ka ndryshua qëndrimin ndaj Kosovës, ka thënë zëdhënësja e ministrisë së Jashtme të Rusisë, Marija Zaharova,
Mirëmbajtësi bëhet konsull nderi i Kosovës, insiston për pasaportë diplomatike Ministria e Punëve të Jashtme ka vendosur konsull nderi në Konfederatën e Zvicrës një mirëmbajtës shkollash. Arsen Sh
Greqia: Demokracia e re të dëshmoje seriozitet elementar për çështjet nacionale Si një procedurë jo adekuate politike, rrethe nga MPJ-ja greke e karakterizojnë qëndrimin e partisë opozitare greke Demo
MPJ: Bisedimet për çështjen e emrit do të vazhdojnë nën mbikqyrjen e OKB Ministria për Punë të Jashtme (MPJ) ka dalë me deklaratë zyrtare rreth takimit të sotëm ndërmjet ministrave për Punë të
MPJ-ja çeke sulmohet kibernetikisht, hidhen dyshime mbi Rusinë Ministri i jashtëm i Çekisë ka njoftuar se emaili i tij dhe të dhjetëra zyrtarëve të ministrisë janë hakuar, raporton As
Skandal: MPJ-ja e Kosovës asnjë kërkesë informimi për rastin e Kumanovës Ministri i Jashtem i Kosoves, Hashim Thaçi nuk interesohet për fatin e të paraburgosurve kosovarë në burgjet e Maqedonis
Treni përplas për vdekje dy sirianë Një tren transportues, i cili ka qarkulluar në rrugën Gjevgjeli - Tabanoc në urën hekurudhore të lumit Topollka në Veles
Imazhi i vendit po dëmtohet nga MPJ-ja Skandalet e njëpasnjëshme në Ministrinë e Punëve të Jashtme (MPJ), pothuajse prej fillimit të qeverisë “Thaçi 2” kanë nd
MPJ-ja, logjikë komuniste Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës është kritikuar nga deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Alma Lama, për prishje të