999 rezultate për

mpb-se

Sherr i rëndë në Shkup, një person humb jetën dhe tre të tjetë plagosen Mbrëmjen e djeshme ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Shkup. Në oborrin e një lokali në fshatin Batincë ka nisur një k
Në Ministrinë e Brendshme shënohen 41 të infektuar me koronavirus Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Toni Angellovski në paraqitjen e tij të sotme informoi se në këtë ministr
Agim Veliu mund të kthehet në krye të MPB-së (VIDEO) Në Qeverinë e re mund të kthehet Agim Veliu. Veliu mund t’a udhëheqë përsëri Ministrinë e Punëve të Brendshme. Ant
Prokuroria në pritje të raportit të MPB-së Anëtarët e tifo-grupit “Komitët”, që gjatë festimit të fitores së klubit hendbollist “Vardar” fyen shqiptarët dhe funksi
Markovski: Strukturat e MPB-së të mbajnë përgjegjësi për arratisjen e Gruevskit Derisa institucionet po përgatisin dokumentacionin me kërkesën për ekstradimin e ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski nga
Tetova e nis ditën me një aksident Në orët e mengjesit në magjistralen Tetovë-Shkup, afër urës së Treboshit është rrokullisur një makinë. Sipas informat
Këtë ditë vendoset për fatin e Llazo Vellkovskit Në seancën qeveritare të martën do të vendoset nëse do të shkarkohet drejtori i Byrosë për Siguri Publike (BSP), Llazo V
Gjendet i pajetë në veturën e tij këngëtari Këngëtari maqedonas, Vlatko Ilievski, mbrëmë rreth orës 23.00 është gjetur i vdekur brenda veturës së tij, bëjnë të ditu
Si ishin akuzat e Jankullovskës për rastin Monstra (VIDEO) Ministrja e brendshme e asaj kohe, Gordana Jankullovska e shoqëruar nga kokat e tjera të MPB-së, përfshirë DSK në konfer
AKR vendos: Ky pritet të jetë ministër i MPB-së Aleanca Kosova e Re ka marrë vendim që Bejtush Gashi ta zëvendësoj Flamur Sefajn në pozitën e ministrit të MPB-së. Bejt
AKR në hall, kandidati nuk pranon të bëhet ministër Pas dorëheqjes së Flamur Sefajt nga pozita e ministrit të Punëve të Brendshme me kërkesë të kryeministrit Ramush Haradin
Përfundon mbledhja e AKR-së, flet Agim Bahtiri Pas mbledhjes të kryesisë së AKR-së, nënkryetari i këtij subjekti politik, Agim Bahtiri tha se në mbledhjen e sotme, kan
Nesër gjendje e jashtëzakonshme në ambasadën amerikane në Shkup Pjesëtarët e MPB-së nesër do të mbajnë trajnime të përbashkëta për reagime urgjente me ambasadën amerikane në Shkup.
Prononcohet edhe Spasovski për arrestimin e këshilltarit të tij MPB-ja ka ngritur padi penale ndaj këshilltarit të ministrit të brendshëm Oliver Spasovski, D.S. për shkak të dhënies së
Zaev reagon për arrestimin e funksionarit të MPB-së Nuk i di detajet për rastin e të dyshuarit, i punësuar në kabinetin e Ministrit të MPB-së, por i inkurajoj institucionit
Prokuroria fillon hetimet për funksionarin e MPB-së Pas arrestimit, Prokuroria Themelore Publike ka filluar hetimet për funksionarin e arrestuar të Ministrisë së Punëve të
SHBA merr një falenderim të sinqertë Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një vizitë me Ambasadorin e Shteteve të
Gjermania do t’i dhurojë edhe 16 makina MPB-së 16 makina të reja Gjermania do t’i dhurojë Ministrisë për Punë të Brendshme të Maqedonisë. Makinat do të dedikohen për D
Flamuri shqiptar në faqen e MPB-së, reagojnë nacionalistat maqedonas Faqja zyrtare e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Maqedonisë tani disa muaj funksionon në gjuhën shqipe Mirëpo së
Padi ndaj 4 personave për organizim të lojërave të fatit pa licencë Departamenti për parandalimin e krimit të organizuar pranë MPB-së ka ngritur katër padi penale deri te PTHP Tetovë dhe P