999 rezultate për

moton

8 Marsi nën moton, "Shteti që të shtyp është shtet që të dhunon" (VIDEO) Qindra gra me parullat “Ti nuk je fajtore” dhe “Shteti që shtyp është shtet që dhunon” marshuan për të drejtat e grave m
Digne mban të shkruar ne gjoks moton e Liverpool, lojtari i Evertonit tregon arsyen e veçantë Lucas Digne është përforcimi më i ri i skuadrës angleze të Everton që u transferua nga Barcelona për një shumë prej 18 m
"Një herë Miss, gjithë jetën Miss", Zaimina kurorëzohet për të dytën herë (FOTO LAJM) Zaimina Vasjari është një ndër femrat më të bukura dhe joshëse në Shqipëri. Kjo gjë u vërtetua dhe në vitin 2002 kur
Mijëra korçarë nisin protestën nën moton "Mos na vrisni ëndrrat" (FOTO & VIDEO) Tifozët e Skënderbeut kanë organizuar një proteste, për të të mbrojtur ekipin e tyre të zemrës kundër pezullimit 10-vjeç
Athina në protestë masive me moton Maqedonia është Greqi Qindra mijëra njerëz pritet të dalin në protestat e nesërme kundër përdorimit të fjalës “Maqedonia” nga ana e IRJM-së, s
Asnjë parti në Maqedoni nuk e publikon buxhetin për fushatë (VIDEO) Partitë janë gati për të garuar në zgjedhjet e 15 tetorit. Slloganet e partive politike gati se janë të ngjashme, duke p
Dalin në shitje fanellat e reja të kombëtares, ja sa kushtojnë (FOTO LAJM) Përfaqësuesja shqiptare e futbollit ka prezantuar dje fanellat e reja me të cilat do të përdoren që në sfidën ndaj Itali
Deçan, marsh paqësor me moton "Stop vrasjeve" Sot duke filluar nga ora 11:00 në Deçan do të mbahet një marsh paqësor më moton "Stop vrasjeve". Kjo është vendosur të e
Protesta para qeverisë nën moton "Nata e fytyrës së regjimit" (FOTO-VIDEO) Persona të maskuar, mbi të cilët ishin shënuar bisedat e përgjuara, aktivistë të shoqërisë civile "AJDE" protestuan dje
Paradë shqiptare me moton "Kumanovë jemi me ju" në SHBA (FOTO LAJM) Një paradë e zhvilluar këtë vit në New York, kishte si qëllim kryesor ruajtjen e simboleve tona kombëtare, si veshjet, v
Në Rahovec po dhurohet gjak nën moton "për Elvisin" (FOTO LAJM) Dita Botërore e Dhurimit të Gjakut është ditë që u kushtohet dhuruesve të gjakut për hir të sakrificës që ata bëjnë si d
Mijëra qytetarë marshuan në Shkup nën moton "Protestoj Shqip" Mijëra qytetarë kanë marshur sot në Shkup kundër qeverisë Gruevski dhe politikave të tij antishqiptare nën moton "Protes
Tetova proteston të premten me moton “Mbrohu ose Helmohu, zgjidhje tjetër s’ka!” Lëvizja "Eco Guerilla" i ka bërë ftesë të gjithë qytetarëve që të bëhen pjesë e protestës kundër ndotjes së ajrit në Tet
Sot protesta civile para Kuvendit! Aktivistë të shoqatave civile në vend kanë lajmëruar se sot në orën 12.00 do të mbahet një protestë përpara selisë së qe
Jugohromi, policia nuk lejon vendosjen e drynit nga protestuesit Update - Duke brohoritur "Vrasës vendosni filtra" protestuesit në mënyrë simbolike bartën një arkivol dhe e vendosen par
Rrugë te reja në dobi të shëndetit mendor (FOTO-LAJM) Në mjediset pranë QSUT-së u organizua sot ceremonia e përurimit të modelit të ri komunitar të “Shtëpive të Mbështetura”
Sela nis "betejën e tij"? Kryetari i komunës së Strugës, Ziadin Sela mesa duket po nis të bëjë veprimet e para të deklaratave që ai ka bërë publik
Dita Ndërkombëtare e Diversitetit Kulturor nën moton ”Trego Kulturën Tënde” Në kuadrin e ditës ndërkombëtare të diversitetit kulturor, Ministria e Kulturës në bashkëpunim me Muzeun Historik Kombët
A i besohet 'misionit të ri' të Thaçit?! Edhe pse Hashim Thaçi është që prej vitesh në pushtet, ditët e fundit ka nisur të bëjë roline opozitarit. Po ashtu, e
BDI nis fushatën me moton "Bashkë më mirë, bashkë më të fortë, bashkë në Evropë" BDI nis sot në orën 14.00 fushatën parazgjedhore, nën moton "Bashkë më mirë, bashkë më të fortë, bashkë në Evropë". M