999 rezultate për

mostra

Algoritmi që identifikon a jeni i infektuar me Covid-19 Një algoritëm është krijuar për të identifikuar përmes tingullit të kollës se a jeni i infektuar me Covid-19 apo jo.
NASA dërgon mostra meteorit në botë në kapsula Anija kozmike OSIRIS-REx e Administratës Kombëtare të Aeronautikës dhe Hapësirës së SHBA (NASA) vendosi mostrat e meteor
Shtohet ndjeshëm numri i të infektuarve, si paraqitet situata në Bosnje, Kroaci dhe Serbi Në Bosnje dhe Hercegovinë, janë raportuar 1,586 raste të reja të të infektuarve me koronavirusin e ri, ndërsa 36 persona
Shtohet ndjeshëm numri i të infektuarëve me koronavirus në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK janë testuar gjithsej 1245 mostra prej të
COVID-19 në Kamenicë, i bëhet testi 11 personave për të parë se a janë shëruar 39 persona nga komuna e Kamenicës janë konfirmuar të prekur me COVID-19 deri më tani. Rastet e fundit në këtë komunë u s
Shkon në 630 numri i të infektuarve në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se sot janë testuar gjithsej 172 mostra të marra nga K
Infektologu i njohur ngre alarmin: Do kishim më shumë të prekur nëse bëhen më shumë teste Infektologu Salih Ahmeti ka folur lidhur me gjendjen e pacientëve me Covid-19 që janë të hospitalizuar në Klinikën Infek
Rezulton pozitiv me koronavirus 80-vjeçari nga Istogu Drejtori i Shëndetësisë në Istog, Mujë Osmanaj, përmes një postimi të bërë në Facebook, ka treguar se mostrat e marra ng
31 raste të konfirmuara, Shkodra pret analizat edhe për 17 persona të dyshuar me COVID-19 Gjatë ditës sotme ka vijuar hetimi epidemiologjik në dy vatrat e reja të lagjeve Dobraç dhe Kiras të Bashkisë Shkodër.
Shtohet numri i të prekurve nga koronavirusi në Kosovë Në Kosovë janë konfirmuar edhe dy raste të reja të infektuar me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i
I merren mostrat infermieres në Gjirokastër, dyshohet të jetë prekur nga koronavirusi Një infermiere në Gjirokastër dyshohet të jetë e infektuar me koronavirus. Mësohet se ajo është dërguar në repartin e
Sali Berisha: Një vajzë me koronavirus në QSUT, mbahet e fshehtë për Kongresin e PS Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se në Shqipëri janë testuar më shumë se 20 persona për koronavirus por kanë dalë n
Dy raste të dyshuara me koronavirus në Kosovë, masa shtesë mbrojtëse Në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik janë duke u trajtuar mostrat e dy pacientëve të tjerë kosovarë
Mane i vetëdijshëm: Messi dhe Ronaldo janë mostra! Sadio Mane është padyshim një nga sulmuesit më të mirë në botë. Senegalezi ishte protagonist për ekipin e tij Liverpool
Mjekra ndikon keq në shëndetin e meshkujve? Në disa spitale evropiane, shkencëtarët analizuan mostrat e lëkurës dhe pështymën e 18 meshkujve me mjekër të moshës 18
Shampot e bebeve përmbajnë produkte të dëmshme dhe kancerogjene, nuk kalojnë testin Agjencia e kontrollit të barnave në Indi ka zbuluar se mostrat e shampos të Johnson & Johnson kishin dështuar testin e c
ANALIZAT/ Këto janë qytetet me naftën më të keqe në Shqipëri Një raport i Kontrollit të Lartë të Shtetit ka zbardhur zonat ku janë hasur më dendur mostrat e karburantit jashtë stand
Burg për këta mostra! Reagon ashpër kantautori shqiptar (VIDEO) Kantautori Saimir Çili ka postuar një version të ri të këngës “Ku ke ti moj Ajshe” dhe shkruan se muzika shqiptare është
Kanceri mund të zbulohet nga analiza e urinës? Shkencëtarët po krijojnë një analizë që zbulon kacnerin tek pacientët vetëm nëpërmjet mostrave të urinës. Kompania in
Kompania që importoi mish të prishur nga Belgjika, publikon rezultatet e mostrave Pas skandalit me mishin e prishur belg në kosovë, kjo kompani tashmë është mbyllur dhe nuk importon asnjë produkt të mis