999 rezultate për

most

Algoritmi që identifikon a jeni i infektuar me Covid-19 Një algoritëm është krijuar për të identifikuar përmes tingullit të kollës se a jeni i infektuar me Covid-19 apo jo.
NASA dërgon mostra meteorit në botë në kapsula Anija kozmike OSIRIS-REx e Administratës Kombëtare të Aeronautikës dhe Hapësirës së SHBA (NASA) vendosi mostrat e meteor
Shtohet ndjeshëm numri i të infektuarve, si paraqitet situata në Bosnje, Kroaci dhe Serbi Në Bosnje dhe Hercegovinë, janë raportuar 1,586 raste të reja të të infektuarve me koronavirusin e ri, ndërsa 36 persona
Shtohet ndjeshëm numri i të infektuarëve me koronavirus në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK janë testuar gjithsej 1245 mostra prej të
Protestat në Bjellorusi, një i vdekur dhe dhjetëra të plagosur Në Minsk të Bjellorusisë u shënua nata e dytë e protestave masive të cilat nisën pas zgjedhjeve shumë të diskutueshme të
U qëllua dy herë në bark, vëllai i Aurier ishte futbollist dhe do firmoste me një skuadër franceze (FOTO LAJM) Vëllai i Serge Aurier u qëllua për vdekje në orët e para të mëngjesit të së hënës jashtë një klubi nate në qytetin e To
COVID-19 në Kamenicë, i bëhet testi 11 personave për të parë se a janë shëruar 39 persona nga komuna e Kamenicës janë konfirmuar të prekur me COVID-19 deri më tani. Rastet e fundit në këtë komunë u s
Shkon në 630 numri i të infektuarve në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se sot janë testuar gjithsej 172 mostra të marra nga K
Infektologu i njohur ngre alarmin: Do kishim më shumë të prekur nëse bëhen më shumë teste Infektologu Salih Ahmeti ka folur lidhur me gjendjen e pacientëve me Covid-19 që janë të hospitalizuar në Klinikën Infek
Rezulton pozitiv me koronavirus 80-vjeçari nga Istogu Drejtori i Shëndetësisë në Istog, Mujë Osmanaj, përmes një postimi të bërë në Facebook, ka treguar se mostrat e marra ng
31 raste të konfirmuara, Shkodra pret analizat edhe për 17 persona të dyshuar me COVID-19 Gjatë ditës sotme ka vijuar hetimi epidemiologjik në dy vatrat e reja të lagjeve Dobraç dhe Kiras të Bashkisë Shkodër.
Shtohet numri i të prekurve nga koronavirusi në Kosovë Në Kosovë janë konfirmuar edhe dy raste të reja të infektuar me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i
I merren mostrat infermieres në Gjirokastër, dyshohet të jetë prekur nga koronavirusi Një infermiere në Gjirokastër dyshohet të jetë e infektuar me koronavirus. Mësohet se ajo është dërguar në repartin e
Sali Berisha: Një vajzë me koronavirus në QSUT, mbahet e fshehtë për Kongresin e PS Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se në Shqipëri janë testuar më shumë se 20 persona për koronavirus por kanë dalë n
Dy raste të dyshuara me koronavirus në Kosovë, masa shtesë mbrojtëse Në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik janë duke u trajtuar mostrat e dy pacientëve të tjerë kosovarë
Kapet nëna "mostër", iu gjet e pajetë në shtëpi vajza 7 vjeçare (FOTO LAJM) Policia e Teksasit ka arrestuar një nënë të re pasi gjatë një kontrolli në banesën e saj shtatë vjeçare. Oficerët në Bay
Mane i vetëdijshëm: Messi dhe Ronaldo janë mostra! Sadio Mane është padyshim një nga sulmuesit më të mirë në botë. Senegalezi ishte protagonist për ekipin e tij Liverpool
Rudina nxjerr "letrat": Kjo është deputetja që u kërcënua të firmoste kundër meje (FOTO LAJM) Deputetët e Grupit Parlamentar të opozitës në Kuvend njoftuan se tashmë në krye të tij nuk është Rudina Hajdari, por Kor
TRONDITESE/ "Më çoi afër një liqeni", babai mostër abuzoi seksualisht me vajzën e vet, për tre vite resht (VIDEO) "Fiks Fare" solli mbrëmjen e së martës një ngjarje të rëndë, incest brenda familjes. Babai ka abuzuar sistematikisht me
Pamela Anderson e quajti "mostër" dhe tha se bën jetë të dyfishtë, reagon Rami Pamela Anderson e quajti "mostër" dhe tha se bën jetë të dyfishtë, reagon Rami Futbollisti i njohur, Adil Rami, iu ës