999 rezultate për

moskĂ

Macron: Moska të mbetet anëtare e Këshillit të Evropës Presidenti francez Emmanuel Macron dëshiron që Rusia të mbetet anëtare e Këshillit të Evropës. “Unë dua që Rusia të q
Çudit Moska: Humb punën ai zyrtar që bën pushime në Shqipëri Një lajm i çuditshëm vjen nga Moska e largët ku autoritetet ruse kanë paralajmëruar të gjithë zyrtarët që punojnë në sht
Vrasja e të riut për një karikues, prokuroria rikthen në burg tre të liruarit Prokuroria e Tiranës ka ndryshuar qëndrim për të rinjtë e liruar të cilët ishin në burg për vrasjen e Mavri Mihalit.
Putin telefonon Rouhanin, paralajmëron kaos global Presidenti rus Vladimir Putin paralajmëroi për “kaos” global gjatë një bisede telefonike me presidentin e Iranit, të fok
Putin telefonon Rouhanin, paralajmëron kaos global Presidenti rus Vladimir Putin paralajmëroi për “kaos” global gjatë një bisede telefonike me presidentin e Iranit, të fok
Diplomatët e dëbuar amerikanë largohen nga Moska Dhjetra diplomatë amerikanë dhe familjet e tyre u larguan nga ambasada e Uashingtonit në Moskë sot. Tre autobusë u pa
Ministria e Jashtme ruse: Do të ketë kundërmasa për Maqedoninë Ministria e Jashtme e Rusisë e informoi ambasadorin e Maqedonisë në Moskë Goce Karajanov për kundër-masat që do të ndërm
Hakmarrja ruse, dëbohen 150 diplomatë perëndimorë Rusia ka vendosur tu përgjigjet me të njëjtën monedhe vendeve që përzunë diplomatët rusë. Moska do të dëbojë rreth 1
Moska kërcënon Maqedoninë për dëbimin e diplomatit rus Rusia ka kërcënuar Maqedoninë me pasoja nëse anëtarësohet në NATO. Ky kërcënim ka ardhur nga ambasadori rus në Shkup,
Moska kërcënon Maqedoninë për dëbimin e diplomatit rus Rusia ka kërcënuar Maqedoninë me pasoja nëse anëtarësohet në NATO. Ky kërcënim ka ardhur nga ambasadori rus në Shkup,
Suedia prodhoi armën kimike që vrau ish-agjentin rus, Moska përplaset me Stokholmin Ministria suedeze e Punëve të Jashtme njoftoi sot se ka thërritur ambasadorin e Rusisë, pasi Moska ngriti dyshime se sht
Pak akuzës për moskallëzimin e krimit, hoxha merr një goditje tjetër Komuniteti Mysliman Shqiptar e ka pezulluar hoxhën që u akuzua për fshehje të krimit. Hysen Shehu shërbente në xhami
Rusi, edhe Moska dëbon 23 diplomatë britanikë Edhe Moska do të dëbojë 23 diplomatë britanikë, njoftoi sot Ministria e Jashtme ruse, rrjedhim i marrëdhënieve të përshk
“Newsweek: Moska po ndërton ushtrinë e serbëve të Bosnjes. Një tjetër Ukrainë Revista amerikane “Newsweek” ka publikuar të dhënat e raportit të Institutit për Kërkime në Politikën e Jashtme ku konfi
Plas gallata në rrjet pas shortit Arsenal vs. CSKA Moska (FOTO LAJM) Arsenal do të duhet të udhëtojë për në Moskë në kuadër të përplasjes çerekfinale për Europa League, por shorti ka bërë q
Lavrov: Moska së shpejti do të dëbojë diplomatët britanikë Rusia së shpejti do të dëboi nga territori i saj diplomatët britanikë, ka paralajmëruar sot shefi i diplomacisë ruse, Se
Konflikti me Turqinë, Moska armatos Greqinë dhe Qipron Mesdheu Lindor është në një situatë tensioni pas përplasjeve të Turqisë me Greqinë dhe Qipron gjatë javëve të fundit. Tu
Helmimi i ish-agjentit rus, Theresa May ultimatum Putinit deri në mesnatë Moska po përballet me një afat që skadon sonte në mesnatë, për të shpjeguar pse një substancë helmuese nga Rusia ishte p
Moska e ftohtë, disa të pastrehë jetojnë në tualetet publike Një numër i madh njerëzish, si nga Lindja ashtu edhe nga Perëndimi në kërkim të një jete më të mirë vijnë në Moskë, por
Reagon Moska pas listës së zezë amerikane Departamenti amerikan i Thesarit publikoi listën e politikanëve dhe biznesmenëve rusë të afërt me qeverinë e presidentit