999 rezultate për

moshave

Memushaj: Talentet i nxjerr infrastruktura Trajneri i përfaqësues U-15 të Shqipërisë, Eqerem Memushaj bëri publike listën me 23 futbollistë tw datwlindjes 2003 thu
Këto janë katër emrat e LDK për garën për Prishtinën Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka propozuar katër emra për të kandiduar në Komunën e Prishtinës, në zgjedhjet lokale
74 kg drogë në Greqi, pranga 4 trafikantëve shqiptarë Policia ka sekuestruar 74 kg drogë në dy operacione të zhvilluara në Igumenicë dhe në Kozani pranë Kapshticës, ndërsa në
Futbolli në zi, humb jetën ylli britanik Ish-mbrojtësi Aston Villas, Ugo Ehiogu ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër. Lajmi është zyrtarizuar pak minuta m
Mavraj befason të gjithë: Fatkeqësi që nuk luaj për Gjermaninë Mbrojtësi i përfaqësueses shqiptarë, Mërgim Mavraj, ka dhënë një deklaratë shumë të çuditshme para tifozëve të Hamburgut
'Dashuria për Enverin', Bashkim Shehu: Nuk është statistikë e popullsisë, po e moshave mbi 55 vjeç Së fundmi, një studim i OSBE-së në Shqipëri ka treguar se 52% e shqiptarëve e duan ende Enver Hoxhën. Studimi tregon se
Arrestohen 5 shqiptarë me kokainë në Gjermani, mes tyre edhe një femër Një operacion anti-kokaine ka çuar në arrestimin e 5 shqiptarëve në Gjermani pas një operacioni anti-kokainë në zonën e
Gjermani/ Sherr i rëndë mes azilkërkuesve (VIDEO) Një sherr masiv ka nisur në ambientet e degëssë Zyrës Federale për Migracion dhe Refugjatë (BAMF), në Dortmund. Pamje
Ndeshja e grupmoshave U11 që nuk do të harrohet (VIDEO) Ndeshja e kupës ballkanike për grupmoshat U11 në futboll e zhvilluar me 15 Korrik 2015 mes Bursasporit dhe 2 Korrikut nu
Në pranga atë e bir, posedonin 13 kg tritol Babë e bir janë vënë në pranga nga blutë e Shkodrës, pasi posedonin 13 kg tritol. Arrestimi i tyre është arritur në sajë
Jupi dhe Bellai emërohen trajnerë të moshave Redi Jupi dhe Arian Bellai janë prezantuar si trajnerët e rinj të përfaqëuseseve U21 dhe U19. Dy ish-kuqezinjtë do të vi
Talenti i Milanit zgjedh Shqipërinë (VIDEO) Futbollisti i ekipit të moshave të Milanit, Ismet Sinani, ka pranuar që të jetë pjesë e ekipit të moshave të Shqipërisë.
Rama: Pas shpërndarjes së lëmoshave elektorale fokusohemi në bujqësi Në takimin "Bujqësia e së ardhmes", kryeministri Rama është shprehur se është alarmante padija jonë në bujqësi dhe se ës
1 në 5 fëmijë të moshave 9-11 vjeç janë njohur me një të huaj në internet 18% e fëmijëve të moshës 9-11 vjeç janë takuar me një të huaj që e kanë njohur në internet. Gjysma e tyre pretendojnë se
Treni përplas për vdekje dy sirianë Një tren transportues, i cili ka qarkulluar në rrugën Gjevgjeli - Tabanoc në urën hekurudhore të lumit Topollka në Veles
Dita Botërore e Zemrës, Beqja: Kontroll grupmoshave të rrezikuara Në Ditën Botërore të Sëmundjeve të Zemrës, ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja, ka premtuar një program kombëtar të shtr
Juve, Milan e Atletico pas talentit shqiptar Talenti vlonjat Alesio Hyseni ka tërhequr vëmendjen e gjithë klubeve elitare europiane gjatë angazhimeve të tij me ekipi
Junior Club, modele "të çmendura" flokësh (FOTO LAJM) Mario Balotelli njihet jo vetëm për cilësitë e tij në fushën e lojës dhe për karakterin problematik por edhe për modelet
Dy maqedonas kapen me 35 kg drogë në Greqi Dy shtetas të Maqedonisë janë kapur me 35 kilogramë marijuanë në afërsi të qytetit kufitar grek Kilkis. Sipas njofti
Binjakët janë me bollëk në rrugët e Havanës (FOTO-LAJM) Në një rrugë në periferi të Havanës, në Kubë ndodh dicka e çuditshme. Në dy blloqe pallatesh ku banojnë 220 banorë aty r