999 rezultate për

moshĂ

Fiço ngre alarmin: Rritet numri i të rinjve në spitale Në dljen e sotme të Komitetit Teknik të Ekspertëve është ngritur alarmi për infektimin e moshave të reja me koronavirus
Alfred Moisiu vaksinohet të dielën kundër COVID-19: Mosha ime një saçme kërkon! Kryeministri Edi Rama bërë me dije gjatë vizitës që kishte në Vlorë ditën e sotme se të dielën do të nisë vaksinimi i ka
COVID-19/ Situata kritike në Shqipëri, mjeku: Po infektohen në masë moshat e reja Situata e pandemisë në vend, ishte temë diskutimi në emisionin “Kjo Javë”, në “News 24”, drejtuar nga gazetarja Nisida T
Ramen Çepele "kapërcen" moshat, stërvitet me ekipin e parë të Hannover 96 Ramen Çepele vazhdon të djegë etapat në karrierën e tij. Mbrojtësi 17-vjeçar i cili debutoi me kombëtaren kuqezi para di
Cila është mosha ideale për t’i hequr pelenat fëmijëve? Kalimi nga veshja e pekenave në përdorimin e tualetit është një moment shumë i rëndësishëm dhe shumë i vështirë për fëmi
Silva Bino jep alarmin: Është rritur me 61% infektimi i moshave të reja Duke filluar nga nesër, Shqipëria do të mbyllet gjatë fashës orarë 20:00-06:00 për dy javë rresht, deri në datën 25 shku
Vendimi për të mbyllur Shqipërinë, Brataj tregon arsyen pse u zgjodh ora 20:00 Pas vendimit të qeverisë për të rikthyer masat shtrënguese, kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka treguar detaje
Të dhëna alarmante: Moshat më të prekura nga koronavirusi janë 15-35 vjeç! Ditët e fundit, vendi ka regjistruar shifra të larta të viktimave dhe infektimeve nga Covid-19, ndaj dhe Komiteti Teknik
A do të rikthehen studentët në auditore, përgjigjet Rakacolli Komiteti Teknik i Ekspertëve në një deklaratë të bërë sot për gazetarët tha se në dy javët e fundit ka pasur një rritje
17 të vdekur nga koronavirusi në Greqi, sa raste pati sot Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar sot 484 raste të reja me koronavirus. Në 24 orët e fundit 17 pacientë vd
Kur është mosha e duhur që prindërit t’u blejnë fëmijëve një celular? Kur prindërit vendosin t’u blejnë fëmijëve një celular, praktikisht u kanë dorëzuar atyre një burim informacioni të pafu
Shtatzënia e vonuar dhe fertiliteti: Çfarë duhet pasur parasysh Edhe pse mund të jeni pak e madhe në moshë, kjo nuk do të thotë se ju ka ikur koha. Sot, shumë gra e shtyjnë shtatzëninë
Mosha e duhur për të ndryshuar karrierë Janë të shumë njerëzit që mendojnë të ndryshojnë karrierrën e tyre, por ndryshimi i saj në çdo moshë është paska i ndërl
Kush ka tatuazh ta harrojë se pranohet në Policinë e Shtetit, kushtet e reja nga mosha te dokumentacioni Rregulla të reja janë vendosur për të gjithë kandidatët e rinj të cilët duan të bëhen pjesë e Policisë së Shtetit. Nd
Ndryshe nga bota, ky shtet zgjedh të vaksinojë fillimisht moshat nga 18-59 vjeç Indonezia është në mesin e shteteve që ka nisur vaksinimin e qytetarëve të saj kundër virusit Covid-19 në përpjekje për
E rëndë në Gjermani, shqiptari nga Kosova vret bashkëmoshatarin e tij Një shqiptar nga Kosova ka vrërë me thikë një bashkëmoshatar të tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Karlsruhe të Gjermani
13 vjeçari masakrohet për vdekje pranë shtëpisë, arrestohen 4 moshatarët e tij Një djalë 13-vjeçar dyshohet se ka humbur jetën pas një sulmi me thikë në qafë në një fushë loje në Berkshire, të Anglis
10 talentet e rinj që bënë bujë gjatë 2020 Viti 2020 ishte sfidues për botën e futbollit dhe të gjithë sportit, por edhe këtë vit ka pasur talente të rinj të cilët
Ulet numri i të infektuarve në Greqi, 62 të vdekur brenda ditës Numri i infektimeve brenda ditës në Greqi ka rënë. Gjatë 24 orëve të fundit autoritetet shëndetësore kanë njoftuar 6
Tentuan t'a arrestonin, moshatarët ndërhyjnë bashkarisht dhe e lirojnë të riun (FOTO LAJM) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur gjatë prtestës së sotme, ku një adoleshente është shpëtuar nga bashkëmoshatarët e tij