999 rezultate për

morsi

Egjipti dënon qindra protestues 'pro-Morsi' gjatë vitit 2013 Egjipti ka dhënë verdiktin për më shumë se 700 vetë, pjesë e 'Vëllazërisë Muslimane', pasi presidenti Mohammed Morsi, u
Egjipt, ish-presidenti Morsi hiqet nga lista e terroristëve Gjykata më e lartë e apelit në Egjipt ka hequr mbi 1500 persona nga lista zyrtare e terrorizmit në vend, përfshirë edhe
Ish presidenti egjiptian dënohet me burgim të përjetshëm Një gjykatë egjiptiane ka dënuar me burgim të përjetshëm ish- presidentin Muhammed Mursi. Ky i fundit akuzohej për spiun
Dënohet me vdekje ish-presidenti Morsi Për nxjerrje të sekretit shtetëror, një gjykatë e Kajros ka dënuar me vdekje ish-presidentin egjiptian. Dënimi me vdekje
Egjipt, ish presidenti Morsi dënohet me 20 vite burg Ish-presidenti i Egjiptit, Mohammed Morsi, është dënuar me 20 vite burg, pasi mbi të rëndon akuza për nxitjen e vrasjes
Dënohen me vdekje 188 mbështetës të Morsit Një gjykatë në Egjypt ka dhënë urdhër për dënim me vdekje të 188 të pandehurve, shumica prej të cilëve janë përkrahës të
Pezullohet gjykimi ndaj Mohamed Morsit Seanca gjyqësore ndaj ish-presidentit të Egjiptit Mohamed Morsi dhe 14 ndihmësve të tij është pezulluar përkohësisht pas
Morsi në gjyq shfaqet brenda kafazit të xhamit Muhammad Morsi, ish presidenti i Egjiptit, është shfaqur sot para gjykatës në gjyqin e ri mbi akuzat për spiunazh dhe ko
Egjipt, 13 të vrarë në protestat pro-Morsit Ministria e Shëndetësisë e Egjiptit njofton për së paku 13 persona të vrarë, si pasojë e përleshjeve midis forcave të si
Një i vdekur nga përleshja e policisë egjiptiane me protestuesit Forcat egjiptiane të policisë janë përleshur në Kajro me protestuesit e Vëllazërisë Myslimane, ku si pasojë një civil ka
Shpallet gjendja e jashtëzakoshme, 2200 të vdekur në Egjipt (FOTO-LAJM) Bilanci i vitkimave supozohet se është tragjik, të paktën Vëllazëria Myslimane pretendon se ka të dhëna që tregojnë për
Shtyhen planet për largimin nga kryeqyteti të mbështetësve të Morsit Autoritetet egjiptiane kanë shtyrë planet e tyre për të shpërndarë mbështetësit e Mohamed Morsit që kanë krijuar kampe n
Lironi të burgosurit politikë,edhe ish-presidentin Morsi Shtetet e Bashkuara ftojnë autoritetet egjiptiane t’i japin fund burgosjes me karakter politik dhe të lirojnë brenda lim
Historia: Si e humbi Vëllazëria Myslimane Egjiptin Edmund Blair, Paul Taylor dhe Tom Perry, “Reuters” Kur egjiptianët dolën në rrugë me miliona për të kërkuar rrëzimin
Egjipti i ndarë, rriten rastet e dhunës Protestat dhe dhuna nuk kanë të ndalur në Egjipt. Tetë javë pasi presidenti i zgjedhur islamit, Muhamed Morsi, është për
Një i vdekur dhe 15 të plagosur në Kajro Një person ka vdekur dhe 15 të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi kundër protestës së qindra mbështetësve të presidenti
Shtatë të vrarë nga protestat në Egjipt Mesa duket protestat kundër Morsit nuk kanë të sosur. Edhe ditën e sotme Egjipti është përfshirë nga protestat e përgjak
Egjipt, nën hetim Morsi dhe Vëllazëria Myslimane Prokurorët egjiptianë hapën dje në proces penal hetimor për udhëheqësin e parë të vendit të zgjedhur në mënyrë demokrati
Trazirat në Egjipt, forcat të Morsin vrasin 1 person Trazirat në Egjipt nuk kanë marrë fund. Të paktën një ushtarë i ushtrisë egjiptiane është vrarë, kur persona të armatosu
Ikën Morsi, vjen Mansour Pasi është rrëzuar nga pushteti presidenti Muhamed Morsi, kreu i Gjykatës Kushtetuese të Egjiptit, Adli Mansour ka bërë