999 rezultate për

more

Imami shpërthen ndaj Bashës: Largohu vetë më mirë (VIDEO) Arben Imami ka kundërshtuar fort Bashën dje në mbledhjen e Kryesisë së PD-së. “Ndaj në gjykimin tim, prova jote fina
Përfundojnë “Zapad 2017”, Rusia teston me sukses raketën e dytë bërthamore (VIDEO) Rusia ka testuar me sukses raketën e dytë nukleare teksa lojërave ushtarake “Zapa 2017” në Bjellorusi po u vjen fundi.
Haley: SHBA-të nuk do e braktisin marrëveshjen bërthamore me Iranin Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB, Nikki Haley, është shprehur se fjalimi i presidentit amerikan, Donald Trump,
NATO dënon traktatin e OKB-së për ndalimin e armëve bërthamore NATO ka dënuar sot një traktat të OKB-së për ndalimin e armëve bërthamore, duke e quajtur këtë traktat si joreal dhe duk
Produktet ushqimore që po u shkaktojnë kancer Shkaqet e njohura të kancerit përfshijnë gjenetikën, faktorë e jetesës si përdorimi i duhanit, dieta dhe aktiviteti fizi
Vdes njeriu që shpëtoi botën nga lufta bërthamore (FOTO LAJM) Stanislav Petrov, një ish-oficer sovjetik i thirrur “njeriu që shpëtoi botën”, ka vdekur. Vendimi që ai mori brenda disa
A po shkakton Koreja e Veriut një shpërthim të madh vullkanik? Mali Paektu, i cili shtrihet në kufijtë e Koresë së Veriut dhe Kinës, është përgjegjës për një nga shpërthimet më katast
Prova se filmat vizatimorë thyejnë çdo ligj nga realiteti (FOTO LAJM) E bukura në filmat vizatimorë është se nuk kanë as barriera dhe as rregulla. Në botën e tyre as fizika, as matemati
ANALIZË/ Fjalimi i Junkerit dhe një tjeter mundësi e humbur për Shqipërinë Nga Gentjan Skara Me datë 13 shtator 2017, Presidenti i Komisionit Europian, Zhan Klod Junker mbajti fjalimin e
Morën fëmijët e shkuan te ISIS, ja jeta e grave kosovare (VIDEO) E lanë jetën që e kishin në Kosovë për të shkuar në një vend ku nuk kishte siguri. Tema e Orës së Fundit në Klan Koso
Qindra persona ndezin qirinj për Aulonin në Prishtinë (VIDEO) Familjar, shokë e miq janë mbledhur sonte në Sheshin "Skënderbeu" dhe kanë ndezur qirinj për kujtuar 16 vjeçarin, Aulon
Presidenti i Iranit: SHBA-të do ta paguajnë shtrenjtë nëse prishin marrëveshjen bërthamore Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani, ka deklaruar sot se SHBA-të do të paguajnë një çmim shumë të lartë nëse presidenti
FMN rikonfirmon mbështetjen për projektet zhvillimore në Kosovë Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) do të vazhdojë të përkrah projektet zhvillimore nëKosovë, ka deklaruar Shefi i Misionit
Montela: Ndaj Udinezes morëm një fitore të pistë Në përfundim të ndeshjes së fituar ndaj Udinezes, trajneri Vinçeno Montela doli në konferencë për shtyp. Ai vlerësoi tri
Jakimovska: Qeveria e qeras zv.kryeministrin Angjushev Qeveria e LSD në kundërshtim me ligjin në periudhën zgjedhore ka kryer ri-destinimin e tokës me qëllim që t’i mundësojë
Kasami: Me Thaçin nuk u morëm vesh, ftova edhe Selën Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami shprehet i gatshëm për të bashkëpunuar me gjitha partitë shqiptare, përveç me BDI-
Kim Jong-un: Koreja e Veriut do t'i arrijë qëllimet bërthamore Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un është zotuar se do të arrijë qëllimet bërthamore të vendit. Ai ka deklaruar se
Nëna mes lotësh tregon tmerrin: Ma morën djalin minoren 6 orë në rajon Dy ditë më parë dhjetëra banorë të Shkozës bllokuan rrugën kryesore në shenjë proteste, kundër shembjes së banesave të t
Ja sa burg morën dy kosovarët që bënë 78 vjedhje Kanë kryer 78 vjedhje, një grabitje dhe delikte të tjera. Dy kosovarët janë dënuar në Gjykatën e Qarkut në Wil (St.Galle
Testet bërthamore të Koresë së Veriut përçajnë botën Provokimi i fundit i Koresë së Veriut, që lëshoi një raketë balistike mbi Japoni për herë të dytë në disa javë, ka përça