999 rezultate për

moon

E patë mrekullinë në qiell? Sonte Hëna është rozë Mbrëmjen e sotme kemi mundësi të shohim një proces historik të Hënës, kështu që mbajini sytë drejt qiellit. Hëna e pl
Korea e Jugut dhuron 100 mijë USD për tërmetin në Shqipëri Korea e Jugut është bashkaur me dhimbjen e shqiptarëve dhe solidarizohet për të lehtësuar sadopak dhimbjen. Bashket
Takimi i tretë mes udhëheqësve koreanë… brenda vitit Një pritje në stil koreano-verior për liderin e Koresë së Jugut, Moon Jae-in, në Penian. Liderët e dy Koreve po takohen
Për herë të parë në histori një lider nga Korea e Jugut viziton diktaturën (VIDEO) Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-in, është ka mbërritur në Penian për një samit historik me Kim Jong-un, si pjesë
Takimi surprizë i liderëve në kufi mes 2 koreve Në një lëvizje të paparalajmëruar, Kim Jong un dhe Moon Jae in u takuan sërish në zonën e çmilitarizuar mes dy koreve.
Koreja e Jugut insiston: Bisedime direkte mes Veriut dhe SHBA Presidenti i Koresë së Jugut Moon Jae-in ka reaguar pas vendimit të Donald Trump që të anulojë takimin e programuar për
Kim Jong-un, pa cigare në bisedimet e paqes Kim Jong-un konfirmoi se i kishte shijuar një gotë gjatë takimit historik me Moon Jae-in, por ishte refuzimi i tij për t
Del biseda, çfarë folën dy liderët koreanë gjatë shtrëngimit të duarve Kim Jong Un dhe Moon Jae-in kishin “diskutime serioze dhe të sinqerta” mbi denuklearizimin e Gadishullit Korean dhe një
Të kapur për dore, takim historik i dy liderëve koreanë (VIDEO) Kim Jong-un do të bëhet të premten lideri i parë koreanoverior që nga lufta që do të kalojë vijën e demarkacionit ushtar
Historike, Kim Jong Un shkon në Korenë e Jugut Kim Jong Un do të jetë i pari lider koreano-verior që do të shkelë në tokën koreano-jugore që nga fundi i luftës mes Kor
E rrallë! Ja çfarë do të ndodhë në qiell natën e Pashkëve Romantikët dhe vëzhguesit e qiellit janë paralajmëruar për të vëzhguar hënën blu. Natën e 31 Marsit, duke gdhirë e diel
Uashingtoni dhe Seuli shtyjnë manovrat ushtarake Presidenti amerikan Donald Trump dhe homologu i tij koreanojugor, Moon Jae In ranë dakord që të shtyjnë manovrat ushtara
Presidenti Trump, mesazh vendosmërie në Korenë e Jugut Presidenti amerikan, Donald Trump u rezervua të martën duke mos folur me termat e forta që ka përdorur në të kaluarën në
Moontela është i "vetëdijshëm" se shkarkimin e ka afër Trajneri italian, Vincenzo Montella pas barazimit kundër AEK-ut i është afruar edhe më shumë momnetit të shkarkimit. Ai
SHBA-Koreja e Jugut, marrëveshje për intesifikimin e sanksioneve ndaj Phenianit Presidenti amerikan, Donald Trump dhe ai i Koresë së Jugut, Moon Jae-in kanë rënë dakord që të intensifikojnë sanksionet
Koreja e Jugut zgjedh kryeministrin e ri Parlamenti i Koresë së Jugut miratoi sot propozimin e presidentit, Moon Jae In, për të emëruar kryeministër Lee Nak Yon,
Presidenti i ri i Koresë së Jugut do të vizitojë Veriun Presidenti i ri i Koresë së Jugut, Moon Jae-in do të vizitojë Korenë e Veriut. Lajmin e bëri të ditur në fjalimin e t
Moon Jae-in shpall fitoren në Korenë e Jugut: Më shumë dialog me Veriun Edhe pse rezultatet zyrtare nuk janë publikuar ende, kandidati liberal Moon Jae-in ka shpallur fitoren në zgjedhjet pres
Kina dhe Evropa, bashkëpunim për ndërtimin e një baze në Hënë (FOTO LAJM) Kanë kaluar shumë vite që kur njeriu i fundit ka qenë në Hënë por njerëzit mund të kthehen përsëri nëse bisedimit midis
Ban Ki-moon: Bota po shkon drejt asgjësimit atomik! Ish-Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon paralajmëron se bota po i afrohet gjithmonë e më shumë asgjësimit ato