E FUNDIT/ Kapen 200 kg kokainë në Elbasan
999 rezultate për

mood

A u ndanë? Përgjigjet Getoari (FOTO LAJM) Reperi Getoar Selimi ka reaguar për herë të parë pas lajmeve që qarkulluan në portale se martesa e tij me moderatoren Ma
Raporti mbi ekonominë, Ahmetaj: Ahmetaj: Konfirmohet vazhdimi i reformave Ditën e djeshme u publikua vlerësimi B1 mbi ekonominë nga shqiptare nga agjensia ndëkombëtare “Moody’s”. Për prestig
Vlerësimi i Moody-s për Shqipërinë, Rama: Kuptimplotë Shqipëria mbajti vlerësimin B1 të borxhit nga agjencia e vlerësimit Moody-s, e megjithatë vendi mbetet para sfidave të m
Negociatat pr BE, pas një viti, Moody’s: Shqipëria, borxh i qëndrueshëm Gjiganti ndërkombëtar i financave Moody’s e vlerësoi borxhin publik të Shqipërisë si të qëndrueshem me notën B1 duke dek
Kosovari, bashkëpunëtor i mashtrimeve të "News of the World" (VIDEO) Një shqiptar nga Kosova ka bashkëpunuar me tabloidin "News of the World", në një seri mashtrimesh që ky tabloid ka publi
Vlerësimi i Moody’s: Ekonomia shqiptare e qëndrueshme Mbetet në parametra të qëndrueshëm parashikimi i agjencisë së Vlerësimit të Kreditit, Moody’s e cila ka konfirmuar vlerë
Moody’s paralajmëron Shqipërinë Gjendja e financave publike të Shqipërisë është përkeqësuar duke vënë në rrezik vlerësimin e borxhit publik nëse Qeveria
Vlerësimi i Moody`s, Shqiperia i rezistoi presioneve te krizes Shqiperia i rezistoi presioneve te krizes financiare ne Evrope dhe me gjere, duke menaxhuar te kete rrijte ekonomike dhe
Moody's paralajmëron BE-në Agjencia e vlerësim-kreditit Moody's ka lëshuar një paralajmërim me të cilin rishikon në rënie opinionin për Bashkimin E
Moody’s, pesimiste për ekonominë italiane Agjencia e vlerësimit të riskut, Moody’s është pesimiste për të ardhmen e Italisë. Parashikimi negativ mbetet për Prodhi
Komisioni Europian kritika ndaj "Moody's" Komisioni Evropian ka kritikuar momentin e zgjedhur nga agjencia "Moodys" për të ulur vlerësimin për borxhin afatgjatë t
“Moody’s” zhvlerëson Italinë Agjencia e kreditimit “Moody’s” ka shkurtuar normat e interesit të Italisë nga niveli A3 në BAA2, dy nivele mbi të ashtu
Moody's vlerëson pozitivisht ekonominë shqiptare Agjencia kreditimit "Moody's" ka vlerësuar pozitivisht Shqipërinë duke vlerësuar me "B1" vendin tonë, duke dhënë një pri
Moody's ul vlerësimin për 28 banka spanjolle Agjencia e vlerësimit Moody's ka reduktuar bonitetin e 28 institucioneve bakare spanjolle nga 1 deri në 4 pikë. Ministri
Moody's zhvlerëson 15 banka Agjencia e vlerësimit Moody's ka reduktuar bonitetin e 15 bankave të mëdha në botë të ekspozuara në krizën e euros. Mes
OKB pezullon misionin në Siri Kombet e Bashkuara kanë vendosur të pezullojne misionin e tyre të paqes në Siri, për shkak të përshkallëzimit të dhunës
“Moody’s” zhvlerëson 26 banka italiane Agjencia e kreditimit “Moody’s” ka shkurtuar normat e interesit për 26 banka italiane, përfshirë më të mëdhatë e Italisë
Moody’s: Borxhi publik "kërcënim" për Shqipërinë Agjensia e vlerësimit të riskut Moody’s e ka vlerësuar Shqipërinë si një vend me një risk mesatar për falimentim. Sipas
Moody's: Ekonomia shqiptare, B1 Kompania prestigjioze e vlerësimit të profilit të riskut të letrave me vlerë të qeverive, Mood’s Investors Service (Mood
Bode: Ekonomia shqiptare e qëndrueshme, e vlerësuan edhe të "huajt" Ekonomia shqiptare për këtë vit pati një mbyllje të mbarë duke e krahasuar me rënien ekonomike që po përjetojnë vende të