999 rezultate për

monumentin

8 dhjetori, Berisha dhe Basha homazhe në monumentin e Azem Hajdarit Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, Ish-kryeministri Sali Berisha bashkë me drejtues të tjerë PD, me rastin e
Rama publikon monumentin e bërë nga i ati: Nuk e fsheh dot kënaqësinë! (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka publikuar njq video në rrjetin social Facebook ku kujton 100 vjetorin e Luftës së Vlorës. Në
Nis puna për monumentin e “Skënderbeut” që do të vendoset në Budapest Në muajt e ardhshëm statuja e heroit tonë kombëtar, Gjergji Kastrioti Skënderbeu do të vendoset në parkun qendror të Bud
Qeveria ende s'ka zgjidhje për monumentin Nënë Tereza Ende nuk është vendosur çfarë do të bëhet me monumentin e Nënës Tereza në Sheshin Maqedonia, edhe pse pothuajse një vit
Kamioni përplasje dramatike me monumentin (VIDEO) Një video dramatike është publikuar në internet që tregon një kamion të madh DAF duke shkatërruar një pengesë sigurie dh
Jahjaga në Maltë për të inaugurua monumentin e Nënë Terezës Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ndodhet për një vizitë zyrtare në Maltë për të inauguruar monumentin për Nënë Ter
Veliaj: Restauruam Monumentin e Pavarësisë, kështu i përgjigjemi vandalizmit Në Ditën e Pavarësisë së Tiranës, kryeqyteti mori si dhuratë restaurimin e Monumentit të Pavarësisë, i cili tre muaj më
ISIS shkatërron manastirin 1500-vjeçar në Siri (FOTO) ISIS ka shkatërruar një manastir 1.500 vjeçar në qytetin e Homsit, i cili ndodhet në perëndim të Sirisë. Militantët e
Skëndërbeut në Prishtinë i vendoset emri (FOTO LAJM) Rinia e Partisë Demokratike në Prishtinë, në nder të 28 Nëntorit, vendosën në monumentin e Gjergj Kastriotit - Skënderbe
Topalli reagon për monumentin në Kavajë: Rama person i rrezikshëm Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli reagoi sot lidhur me shembjen monumentit të “Dy gishtave” në Kavajë, i cili si
Rama mban fjalën, shemb monumentin e “2 gishtave” Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e dhënë gjatë fushatës elektorale të zgjedhjeve të qershorit 2013, për të shembu
Së shpejti, Tirana do të ketë monumentin kushtuar viktimave të komunizmit Së shpejti, Tirana do të ketë monumentin kushtuar viktimave të komunizmit. Për këtëqëllim, Bashkia e Tiranës ka shpallur
Berisha nga Kavaja: Mjerë ai që guxon të prek monumentin e Kavajës Kavaja ka qenë stacioni i radhës i Partisë Demokratike, ku edhe ka prezantuar kandidatët e saj për deputetë. Shefi i
Spahiu- studentëve: Monumentin e UÇPMB-së do e rindërtojmë së bashku Kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, u takua sot me studentët nga Presheva që studiojnë në Tiranë. Kryetari i
Serbët sot hoqën monumentin por ngritën lart shqiptarizmën Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë JOzefina Topalli ka dënuar aktin e heqjes së monumentit të Preshevës. Përmes një dekl
Kastrati falënderon Bashën për “Monumentin e Shqiponjës” Dhurata më unike dhe më e çmuar që ka mundur të bëhet për Mitrovicën, e ka cilësuar kryetari i Komunës së Mitrovicës, Av
Një shekull pavarësi, ja axhenda e festimeve Shqiptarë nga të gjitha trevat shqiptare kanë ardhur në Shqipëri për të kremtuar ngjarjen më të rëndësishme të kombit, d
Diskutime mbi monumentin e pavarësisë Kryeministri Berisha në mbledhjen e Komitetit për 100-vjetorin e Pavarësië vlerësoi 5 projektet e përzgjedhura për mon
Projekti fitues për monumentin e varrezave të Çamërisë Juria e ngritur për vlerësimin e projekteve për memorialin e “Varrezës monumentale, në përkujtim të 2960 shqiptarëve të
Policia e Kosoves do ta ruaje monumentin ne Gazimestan Në procesin e transformimit të misionit të KFOR-it në Kosovë, në një prani „parandalu