999 rezultate për

monumentet

Shkatërrimi i Palmiras nga ISIS, ja çfarë ka mbetur nga monumentet e lashta (VIDEO) Ministria ruse e Mbrojtjes ka publikuar një video e cila paraqet shkatërrimin e monumenteve të lashta të Palmiras nga mi
Monumentet kulturore në Prizren mbyllin dyert Monumentet historike në Prizren nuk po shfrytëzohen për turizëm, pavarësisht parave të shpenzuara ndër vite për restauri
Vendet ideale që ju duhet të vizitoni (FOTO LAJM) Dëshironi që të vizitoni vende që më të vërtetë do ju ngelin në memorie për një kohë të gjatë, atëherë mos nguroni të zg
Përmendoret e "Shkupi 2014" nxisin tensione etnike (FOTO LAJM) Në një raport të ri të përgatitur nga OJQ-ja maqedonase "Civil Centre For Freedoom" theksohet se ndërtimi i monumenteve
Nëse i vizitoni këto 30 destinacione nuk do ti harroni kurrë (FOTO-LAJM) Kroacia, Greqia por edhe Italia, janë vende të cilat për disa prej nesh mund të jenë vizituar, por ka edhe disa vende të
Foto nga Mirdita e një shekulli më parë (FOTO-LAJM) Autori i realizimit të logos dhe motos së vizitës së Papa Franceskut në Tiranë, Shpend Bengu, ka publikuar disa fotograf
Shqipëria dhe Kosova pjesë e konkursit të fotografive për monumentet kulturore Në Shqipëri dhe Kosovë do të zhvillohet këtë vit konkursi ndërkombëtar i garës së fotografive për monumentet kulturore k
PS: Berisha po shet Monumentet e Kulturës Në vijim të fushatës, “100 arsye për të mos votuar Berishën”, Partia Socialiste akuzoi qeverinë se dështoi me trashëgimi
Arifi viziton monumentet kulturore historike të Tetovës Kandidatja për kryetare të komunës së Tetovës, Teuta Arifi sot vizitoi monumentet e trashëgimisë kulturore dhe historike
100 vjetori i Pavarësisë, ku do të vendosen monumentet e propozuara nga Berisha Komiteti për 100 vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë ka vendosur sot vendet se ku do të ngrihen disa nga statujat e figur
Kundërshtohet qiradhënia për monumentet e kulturës Përfaqësuesit e Forumit të Trashëgimisë Kulturore kanë kundërshtuar idene për dhënien me koncension të monumenteve të ku
Luajnë me monumentet shqiptare në Shkup Përmendoret e tre veprimtarëve shqiptarë do ta përmbushin projektin qeveritar “Shkupi 2014”. Dhe, në qoftë se gjykohet
Berisha premton investime për monumentet e kulturës Kryeministri i vendit Sali Berisha ka përuruar sot rikonstruksioni i muzeut Arkeologjik në Durrës. Kryeministri Berisha,