999 rezultate për

monitorimit

Kryetari i Gjykatës kaloi Vettingun, ankohen ndërkombëtarët Ndonëse kaloi Vettingun, Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit kërkon ankimimin e vendimit të KPK për kreun e Gjykatës A
Provat për mbushjen e kutive, Glover takon Bashën Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR, Adreë Glover, ka mbërritur këtë mesditë në selinë blu, ku është takuar me kreun e P
Pritet fillimi i numërimit të votave, si po monitorohet gjithçka me kamera (FOTO LAJM) Tashmë që kutitë e votimit janë mbledhur pothuajse të gjitha në qendrat e numërimit, pritet të nisë edhe procesi i fundi
Rrëfimi i presidentit të marrë peng (VIDEO) Ishte një kapitull dramatik, pak i njohur, i luftës në Bosnje në vitet 1990: rrëmbimi e presidentit Alija Izetbegoviq.
Një ish-sigurims në KLP, reagon Komisioni i Monitorimit Ka shkaktuar një rrëmujë të madhe në drejtësi, akuzat se anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Bujar Sheshi ka qe
ONM del kundër mazhorancës: Shqiptarët i lexojnë ndryshe ligjet Edhe pse në gjuhë diplomatike, përfaqësuesit e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit thonë se 'ligjin e lexojnë ndrysh
RAPORTI I PLOTË/ Kaosi me kolaudimin e makinave, si ka degjeneruar shërbimi që po u nxin jetën shqiptarëve Kontrolli teknik i makinave apo siç thirret në gjuhën e përditshme, kolaudimi është në një kaos total pas dhënies me kon
VETTINGU/ ONM zbret në terren, kjo është zyrtarja që do të “shkundë” drejtësinë (FOTO LAJM) Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit për Vettingun ka mbërritur në Tiranë. Drejtoresha e zgjerimit në Komisionin Eur
Skaneri për rivlerësimin e gjyqtarëve dhe të prokurorëve përgatitet të fillojë punën Skaneri për rivlerësimin e gjyqtarëve dhe të prokurorëve po përgatitet me kujdes të fillojë punën. Fatmir Xhafaj, kryeta
VETTINGU/ Pritet "tërmet" në drejtësinë shqiptare, spanjollja në krye të ONM-së Pas pak javësh, në vendin tonë do të mbërrijë Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit, i cili ka një rol kyç në procesin e
KE gati emrat që do të verifikojnë drejtësinë shqiptare Komisioni Europian është drejt mbylljes së procedurave për të zgjedhur përfaqësuesit ndërkombëtarë që do të jenë pjesë e
Komisioni “ad-hoc” shqyrton raportin e parë të monitorimit Trupi “Ad Hoc” për mediat shqyrton raportin e Agjencisë së Mediave për raportimin gjatë dhjetë ditëshit të parë të periu
PD letër ambasadorit italian, Policia: S'ka raport sekret për kanabisin Nënkryetari i Komisionit të Sigurisë në Parlament, deputeti demokrat, Flamur Noka, i ka kërkuar ambasadorit italian në T
EULEX: Do të shërbejmë në përputhje me ligjet kosovare Pas vazhdimit të mandatit misioni i EULEX-it në Kosovë, është zotuar se do ta zbatojë mandatin e tij përmes monitorimit
Noka letër Ramës për drogën: Urgjent monitoroni vendin (FOTO) Partia Demokratike ka shprehur shqetësimin sot për sipërfaqet e mbjella me drogë në vendin tonë. Flamur Noka, në cilë
Komisioni i Monitorimit i KE-së viziton sot Maqedoninë Një delegacion i Komisionit të Monitorimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës viziton sot Maqedoninë..
Harta e cilësisë së ujërave sipërfaqësorë (FOTO-LAJM) Agjencia Kombëtare e Mjedisit ka përgatitur hartën topografike të``Cilësisë së Ujërave Sipërfaqësorë në Shqipëri``. Në
Komisioni i Medias miraton listën e kandidatëve për anëtarë të AMA-s Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik miratoi sot listën e kandidatëve që plotësojnë kriteret për anëtar
Endira Bushati "shkarkohet" nga AMA Komisioni i Medias shpall katër vende vakante në Autoritetin e Medias Audiovizive, përfshi edhe vendin e kryetares që mb
Fushata zgjedhore, mediat audiovizive në monitorim Nga 24 maji Bordi i Monitorimit të Mediave ka nisur punën për monitorimin e mediave audiovizive për të parë sesi ato do