999 rezultate për

monedhe

Gjendet monedha 2,000 vjeçare të epokës së hekurit Një gjuetar i thesareve ka mbetur i habitur teksa ka zbuluar një monedhë e epokës së hekurit që kishte të stampuar në të
Përdorim lekun, shqiptarët të "çmendur" pas monedhës Euro Pvarësisht politikës së deuroizimit të Bankës së Shqipërisë, “dashuria” e shqiptarëve për euron sa vjen e rritet. Por kr
Gjeni shpesh para në rrugë, ky është kuptimi që askush s’e dinte A keni gjetur ndonjëherë një monedhë në rrugë ose në ndonjë cep të largët të shtëpisë? Le të zbulojmë kuptimin e kësaj n
Paraja më e re që mbijeton edhe në lavatriçe Banka e Anglisë ka zbuluar modelin e ri të kartëmonedhës 20£, kartëmonedhën më të falsifikuar të Britanisë. Kartëmone
Dash Shehi i kthehet me të njëjtën monedhë Ramës: Jashtë Europe nuk na la rakia, po krimi dhe kokaina që pi ti Dash Shehi i është përgjigjur fyerjes së bërë mbrëmë në një emision televiziv nga ana e kryeministrit Edi Rama. Kreu i L
Që të mos jua "ngecin" në dorë: Mësoni si të dalloni nëse kartmonedhat e reja janë false Me daljen në qarkullim të serisë së re të kartëmonedhave 200 dhe 5000 lekëshe, Banka e Shqipërisë ka bërë thirrje për të
200 lekëshi kthehet në monedhë: BSH e prezanton ditën e Shenjtërimit të Nënë terezës Banka e Shqipërisë, në 3-vjetorin e Shenjtërimit të Nënë Terezës, ka sjellë monedhën e emetuar në vitin 2012, si shenjë
Çmenduri, paguan 1.32 milion dollarë për një monedhë të vetme Një biznesmen nga Juta ka paguar 1.32 milion dollarë për një monedhë të rrallë në një ankand monedhash në Chicago javën
Droga dhe emigrantët fundosin euron, sot kapi minimumin historik (FOTO LAJM) Monedha e përbashkët ka shënuar një rënie të fortë sot në tregun vendas, duke arritur një rekord të ri të 12 viteve të f
Kryemadhi ja kthen me të njëjtën monedhë Ramës: Jë bërë si Kizi Pas deklaratave të kryeministrit Rama nga Korça, i cili duke sjellë në kujtesë marrëveshjen e Çadrës, me ironi do të shp
Banka e Shqipërisë nxjerr në qarkullim 10-lekëshin e ri Banka e Shqipërisë pritet të hedhë në qarkullim nga data 25 qershor 2019, monedhën e re metalike shqiptare me vlerë nomi
Katër lopë të barazvlefshme me një nuse, zakonet e çuditshme të martesave (FOTO LAJM) Zakonet dhe traditat e martesave janë të ndryshme thuajse për çdo vend, por në disa vende këto tradita rezultojnë të jen
Çfarë nënkupton gjetja e një monedhe në rrugë? A keni gjetur ndonjëherë një monedhë në rrugë ose në ndonjë cep të largët të shtëpisë? Le të zbulojmë kuptimin e kësaj n
Kjo monedhë 2 euroshe shitet 80 000 euro! Ndodh në platformën e madhe të shitjeve dhe blerjeve Ebay. Një monedhë dy euroshe është nxjerrë në shitje kundrejt një ç
Pse monedha jonë u quajt "lek", dalin diskutimet e një shekulli më parë “Këshilli Ministruer për me mujtë me i ba ball krizit financjar ka vendue me pre bankanota qi kanë për t’u quejtë Lekë,
Banka e Shqipërisë fut në treg kartëmonedhën 10 mijë lekëshe Banka e Shqipërisë njoftoi se do të vazhdojë të analizojë strukturën e parasë në qarkullim dhe elementet teknike të dize
Kjo monedhë 2 euroshe shitet 80 000 euro! Ndodh në platformën e madhe të shitjeve dhe blerjeve Ebay. Një monedhë dy euroshe është nxjerrë në shitje kundrejt një ç
Euro sërish në pikiatë, çfarë po ndodh me monedhën europiane Monedha e përbashkët europiane ka shënuar ditën e shtatë radhazi me rënie në tregun vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankë
E mrekullueshme, shikoni se çfarë bën ky njeri me 50 cent (VIDEO) Një njeri ka arritur të bëjë një unazë nga një monedhë 50-centësh. Ky njeri ka arritur që në mënyrë brilante të krijo
Nëse gjeni një monedhë tek dera e makinës tuaj, veproni menjëherë Nëse shihni një monedhë të ngjeshur si kjo në derën e makinës suaj, veproni menjëherë sepse kjo është një mënyre shumë e