999 rezultate për

monedha

Gjendet thesari i shekullit të 14-të (FOTO LAJM) Një arkë e shekullit të 14-të, që përmban më shumë se 550 monedha ari të rralla dhe argjendi që potencialisht kanë vlerë
Zbuluesit mahniten nga ajo që gjejnë brenda arkës së shekullit të XIV (FOTO LAJM) Një arkë e shekullit të 14-të që përmbante më shumë se 550 monedha ari të rralla dhe argjendi që potencialisht ka vlerë
Pse monedha jonë u quajt "lek", dalin diskutimet e një shekulli më parë “Këshilli Ministruer për me mujtë me i ba ball krizit financjar ka vendue me pre bankanota qi kanë për t’u quejtë Lekë,
Banka e Shqipërisë fut në treg kartëmonedhën 10 mijë lekëshe Banka e Shqipërisë njoftoi se do të vazhdojë të analizojë strukturën e parasë në qarkullim dhe elementet teknike të dize
Monedha metalike falso po qarkullojnë në Prishtinë Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), Njësia në Prishtinë, pas pranimit të informatës se n
Biznesmeni blen makinën e shtrenjtë me monedhat e kursyera Një biznesmen këmbënguli që ta bënte pagesën e parë të makinës së tij me monedha. Punonjësit në një dyqan makinash në
Kjo monedhë 2 euroshe shitet 80 000 euro! Ndodh në platformën e madhe të shitjeve dhe blerjeve Ebay. Një monedhë dy euroshe është nxjerrë në shitje kundrejt një ç
Del nga qarkullimi prerja 500 euro, çfarë ndodh me ata që i kanë në xhepa Bankat qendrore në BE-në do të nisin këtë muaj ndalimin e prodhimit të kartëmonedhave 500 euro. Il Sole 24 ore shkru
Këtë vit zhduket kartmonedha 500 euro “Më 27 janar të 2019-s, 17 nga 19 Bankat Qendrore kombëtare në zonën e Euros nuk do të lëshojnë më kartëmonedha 500-euro
Si të ndërroni në sportelet e bankave paratë e dëmtuara Nëse keni kartmonedha të dëmtuara, nuk ka asnjë arsye për t’u shqetësuar. Ato mund ti ndërroni lehtësisht në bankat e
BSH ka blerë 400 milion euro, por monedha europiane nuk gjen derman Banka e Shqipërisë, si pjesë e ndërhyrjeve të jashtëzakonshme në tregun valutor dhe për efekt të rritjes së rezervës val
Shkoi me dhimbje në spital, mjekët zbulojnë tmerrin në stomakun e pacientit Nj ngjarje e rëndë dhe e pazakontë ka ndodhur në Indi. Maksud Khan, 35 vjeç, u dërgua në një spital në Madhya Pradesh
Hodhi mijëra euro nga “qielli”, arrestohet 24 vjeçari Kalimtarët u shtynë të mblidhnin kartëmonedhat që po fluturonin nga një ndërtesë. Ngjarja ndodhi në një lagje punëtor
I riu italian gjen thesarin nën tokë, por pastaj përballet me zhgënjimin e madh Giacomo ishte duke shëtitur në pyll me disa shokë të tjerë teksa papritur poshtë një shkëmbi sheh diçka që po shtrinte.
Kapen 20 000 euro false, të gjitha prerje 500 Policia e Tiranës ka arrestuar një 37-vjeçar, pasi akuzohet për veprat penale “Falsifikim i monedhave” dhe “Riprodhimi p
Kush e ka humbur këtë protofol le të telefonojë në këtë numër Një qytetar nga Suhareka ditën e djeshme e ka gjetur një portofol afër parkut të qytetit. Menjëherë pasi e ka gjetur
Para të falsifikuara, kujdes në këto tri qytete të mëdha Rastet me para të falsifikuara janë shtuar kohët e fundit. Në raportin e Policisë, pothuajse çdo ditë raportohet për
"Jonxha" çan bllokadën dhe fundos euron! Monedha europiane nuk ka parë kaq keq Monedha e përbashkët ka vijuar rënien e fortë të saj edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shq
Droga dhe eurobondi fundosin euron, kaq zbriti sot Monedha e përbashkët e ka nisur këtë javë duke shënuar një rënie të fortë në tregun vendas. Sipas kursit zyrtar të B
Shqiptari mbush xhepat pas shpërthimit të bankomatit, si e zbuloi policia Policia italiane ka arrestuar një shqiptar i cili kishte arritur të marrë të paktën 900 euro nga një bankomat pas shpërt