999 rezultate për

moldavise

Kuqezinjtë bëjnë detyrën përballë Moldavisë (VIDEO) Kombëtarja shqiptare ka shënuar fitore ndaj Moldavisë, në ndeshjen eliminatore të Evropianit 2020. Kuqezinjtë e kanë
Shqipëria shënon dhe golin e dytë dhë të sigurisë përballë Moldavisë (VIDEO) Shqipëria ka arritur të shënojë dhe golin e dytë përballë Moldavisë në minutat shtëse. Autorit i golit është mesfusho
Fluturojnë shqiponjat, zhbllokojnë rezultatin përballë Moldavisë (VIDEO) Shqipëria ka arritur të zhbllokojë rezultatin në minutën 66’ përballë Moldavisë pas një pjese të parë të mbyllur pa gola
Shqipëri-Moldavi, kuqezinjtë vetëm për fitore: Formacionet zyrtare Shqipëria kërkon t’i rikthehet fitores në ndeshjen e rundit të katërt të Grupit H kualifikues për Kampionatin Evropian k
"Ndaj Moldavisë do të ketë ndryshime", Reja tregon çfarë i duhet Kombëtares Është duke u mbajtur në këto momente, konferenca për shtyp e trajnerit, të Kombëtares, Edi Reja, përpara ndeshjes me Mol
Grezda tregon ndryshimet mes Reyas dhe Panuccit Eros Grezda është një nga të paktët "veteranë" të Kombëtares kuqezi, që është vënë në dispozicion të trajnerit Edi Reja
Euro 2020, Reja publikon listën e lojtarëve për ndeshjet ndaj Islandës dhe Moldavisë (FOTO LAJM) Trajneri i kombëtares shqiptare, Edi Reja ka përzgjedhur lojtarët që do luajnë në ndeshjet zyrtare eliminatore drejt Eur
Duka e konfirmon: "Arena Kombëtare" nuk do të jetë gati në kohë Stadiumi "Arena Kombëtare" nuk do të jetë gati për ndeshjen e Shqipërisë kundër Moldavisë. Presidenti i Federatës Shqipt
Turqia shënon 2 gola në 2 minuta përballë Moldavisë (VIDEO) Turqia ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Moldavisë duke gjetur qetësinë e rezultatit që në pjesën e parë në stadiumin "
Gunes: Të gjithë turqit e bashkuar kundër Shqipërisë Ku na ndajnë vetëm pak ditë nga përballja ne Turqinë, trajneri i kësaj Kombetarej ka bër disa deklarat të forta për ndes
Veseli u kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës zyrtarëve moldav Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar në Slloveni zyrtarë të lartë të Moldavisë, nga të cilët ka kërku
Ish-deputeti moldav burgoset pasi spiunoi për Rusinë Një ish-deputet i Parlamentit të Moldavisë u dënua me 14 vjet burgim, nën akuzat për tradhti dhe spiunim për Rusinë.
Zëvendëskryeministri rus shpallet “persona non grata” në Moldavi Ministria e Jashtme e Moldavisë ka thënë se zëvendëskryeministri rus Dmitry Rogozin është shpallur “persona non grata”,
Alban Bushi shpall listën për miqësoret ndaj Moldavisë Alban Bushi ka shpallur ditën e sotme listën e lojtarëve të grumbulluar të Kombëtares U-21 për dy miqësoret ndaj Moldavi
Presidenti pro-rus i Moldavisë kundërshton NATO-n Presidenti pro-rus i Moldavisë, Igor Dodon, i tha Radios Evropa e Lirë se hapja e planifikuar e zyrës së përhershme ndër
Moldavët kërkojnë bashkim me Rumaninë Nëse në shumë zona të Europës dhe botës etnitë kërkojnë bashkim mes vetes, në Moldavi ka ndodhur ndryshe. Mijëra mold
Dorëhiqet kryeministri i Moldavisë pas akuzave për studimet Pas dyshimeve të shumta në lidhje me studimet e tij, kryeministri i Moldavisë është detyruar që të japë dorëheqjen. Krye
Alarm nga kryeministri i Moldavisë: Në prag kolapsi financiar Kryeministri i Moldavisë ka dhënë alarmin se vendi ndodhet në prag kolapsi financiar. Si një shenjë këmbane ndaj politik
Revolta e premiove, Kameruni nuk shkon në Brazil? Revoltë premiosh te Kameruni. Kombëtarja afrikane kërcënon se nuk do të niset për në Brazil pasi delegacioni i kryesuar
Bashkimi Evropian heq vizat për shtetasit e Moldavisë Parlamenti Evropian ka miratuar vendimin për lëvizjen e lirë të qytetarëve të Mojdavisë drejt vendeve të Bashkimit Evrop