999 rezultate për

moisi

Si të aplikoni në FASTIP, ku bashkë me diplomën merrni edhe konratën e punës FASTIP (Fakulteti i Studimeve të Integruara me Praktikën) pranë Universitetit "Aleksandër Moisiu" Durrës është hapur vit
Merret vendimi për financierin e Habilajve, çfarë pritet të ndodhë Gjykata e Katanias në Itali ka ndryshuar vetëm pak kohë më parë masën e sigurisë për Nezar Seitin, i njohur ndryshe si “
Prokurorët shqiptarë në Itali për Moisi Habilajn, çfarë ndodhi në seancë Pyetja e Moisi Habilajt, Nazer Seitit dhe disa persona të tjerë në Itali për dosjen “Tahiri” nga Prokurorët e Krimeve të
Puthje në ajër, Moisi Habilaj habit me veprimin në gjykatën italiane Janë zbuluar detaje të reja në lidhje me seancën e djeshme në Itali ku u gjykua grupi i Moisi Habilajt. Mediat itali
Zbardhen detajet, ç’ndodhi në 3 orë gjyq ndaj Moisi Habilajt Ditën e djeshme banda e Moisi Habilajt doli përpara Gjykatës së Katanias për seancën e parë gjyqësore. Moisi Habilaj
Në gjykatë me mjete të blinduara dhe eskortë policie, çfarë ndodhi me Mosi Habilajn U zhvillua sot në Gjykatën e Catanias seanca parapërgatitore në ngarkim të grupit italo-shqiptarë drejtuar nga Moisi Hab
Skafi, bizhuteritë e kostumi, për çfarë e pyetën prokurorët Moisi Habilajn Dy prokurorët e Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj dhe Vladimir Mara, ndodhen në Itali për çështjen “Tahiri”. Burime
Moisi Habilaj merret në pyetje nga prokurorët shqiptarë në Itali Gazetari italian Dario De Luca, i cili ka raportuar në vijimësi për zhvillimet lidhur me dosjen e pagëzuar ‘Habilaj’ nga
Çështja Tahiri, prokurorët zbarkojnë në Itali për të pyetur Moisi Habilajn Ditën e sotme do të merret në pyetje Moisi Habilaj në Itali. Prokurori Besim Hajdarmataj dhe Vladimir Mara kanë udhët
Tahiri sërish në rrezik pas fitores? Prokurorët shqiptarë “zbarkojnë” në Itali Një letërporosi ndërkombëtare për t’u lejuar marrjen në pyetje të 3 të paraburgosurve. Dita vendimtare do të jetë e mërk
E zgjodhi vetë Tahiri, Moisi Habilaj i solli dhuratë kostum "Hugo Boss"? Përveç bizhuterive të shtrenjta për të shoqen e tij, në rrëfimin e Moisi Habilajt u tha se kishte blerë një kostum "Hugo
Hajdarmataj "plas" provat: Tahiri ndërhyri në TIMS për Habilajn Ditën e sotme në seacën ndaj Tahirit janë zbuluar disa nga provat kundër Saimir Tahirit. Sipas prokurorit të Krimeve
Zbardhet dëshmia e Moisi Habilajt: Tahirin s’e kam takuar kurrë Vendimi për masën "arrest shtëpie" për Tahirin erdhi nga Gjykata vetëm disa ditë më parë. Ndërkohë vendimi për këtë m
Koka e Tahirit edhe njëherë në rrezik, gazetari italian rrëfen dëshminë e Moisi Habilajt Gazetari italian, Dario De Luca ka sqaruar njëherë e mirë një pjesë të dëshmisë që Moisi Habilaj ka dhënë para hetuesve
Fakte tronditëse: Del SMS që Moisi Habilaj i dërgoi kryepolicit të Tahirit në Vlorë? Ish-shefi i policisë së Vlorës, Jeald Çela, akuzuar për lidhje me Habilajt vijon të jetë në kërkim. Avokati i tij ka
Ish-Presidenti Moisiu dhe kryebashkiaku Veliaj mbjellin 110 selvi në Unazën e Madhe 70 vjet më parë mori pjesë në krijimin e atij që njihet si Parku i Madh i Liqenit të Tiranës, ndërsa sot, po aq energjik
PERGJIMET/ Habilajt flasin për pasurinë e Tahirit: Është i sertë Akoma nuk është harruar skandali i madh me Habilajt dhe përgjimet e tyre, të cilat ishin kryetemë në media për një periu
PËRGJIMI/ "O ju q** robt, nuk e prek njeri makinën", Habilajt zbulojnë kokën e bandës (VIDEO) Pas publikimit të disa përgjimeve nga grupi i Habilajve në Itali të kryera nga prokuroria italiane ka reaguar ish-kryemi
PERGJIMI/ "I kanë vjedhur votat, i kanë q*rë nënën në gop", Habilajt kapën mat duke folur për Tahirin Kanë dalë edhe me zë përgjimet e prokurorisë italiane ndaj grupit të Habilajve ku flitet hapur për afrimitetin me Saimir
Ish-presidenti Moisiu rrëfehet si kurrë më parë, tregon si u njoh me gruan e ndjerë Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, sot 88-vjeç, ka qenë i ftuari i radhës në studion e "Pasdites në Top Channel