999 rezultate për

mogherini

Haradinaj letër Lajçakut: Mogherini e dëmtoi Kosovën, po zvarritet qëllimisht procesi i dialogut Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre i ka bërë të ditur përfaqësuesit Specia
Mogherini: Ngushëllimet më të thella, të gatshëm të ofrojmë ndihmë Deklarata e përfaqësueses së lartë të politikës së jashtme dhe të sigurisë së Bashkimit Europian, Federica Mogherini për
Gabim historik: Mogherini reagon pas vendimit negativ të BE ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë Federica Mogherini, shefja e Politikës së Jashtme të BE-së ka reaguar pas vendimit negativ të mos hapjes së negociatave
Basha: Rama puthet me Mogherinin e thotë plastë armiku Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një konferencë për mediat deklaroi se Edi Rama vazhdon propagandën e tij,
Tërmeti në Shqipëri, reagon Mogherini Shqipëria është tronditur nga një tërmet me magnitudë 5.8 ballë, duke shkaktuar panik te qytetarët. Në lidhje me tërm
Mogherini: Do pendohemi më vonë nëse nuk integrojmë Ballkanin Perëndimor Shefja në largim e diplomacisë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka thënë se nëse Ballkani Perëndimor nuk hyn në
Mogherini pas takimeve: Koha që Kosovës t'i hiqen vizat Federica Mogherini ka thënë se duhet të merret një vendim final për liberalizimin e vizave për Kosovën. Ka ardhur koh
Mediat serbe: Kjo është dhurata që Mogherini i bëri Kosovës E përditshmja serbe “Novosti” shkruan se Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini në pr
Mogherini për REL: Pa heqjen e taksës nuk ka kushte për dialog (VIDEO) “Derisa tarifa që u ka vënë Prishtina mallrave të importuara nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina, mbetet në fuqi, nuk sh
Cakaj del me "lugën" bosh nga takimi me Mogherinin Ministri i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi sot një takim në Bruksel me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Europia
Revoltohet Pack: Mogherini dhe Hanh mbyllën sytë ndaj korrupsionit dhe krimit të Shqipërisë Ish-eurodeputetja Doris Pack, ka reaguar lidhur me prezantimin e progres raportit për Shqipërinë. Përmes një postimi
Mogherini: Aksioni i djeshëm tregon se duhet një marrëveshje Kosovë-Serbi Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini, ka komentuar operacionin e djeshëm të Policisë së Kosovës në veri, ku
Haradinaj: Mogherini mër këcënoi në Tiranë për heqjen e taksës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas përfundimit të mbledhjes së Qeverisë, ka deklaruar sërish se taksa ndaj pro
Mogherini hakmerret ndaj Haradinajt: Ushtria nuk bëhet vetëm me ligje Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka folur përsëri për formimin e ushtrisë nga Kuvendi i K
Kryemadhi: Edi Rama puthet në buzë me Federica Mogherinin Në një lidhje direkte me emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi hodhi akuzua mbi
Vuçiç mbërrin në Tiranë Presidenti serb, Aleksander Vuçiç, ka arritur në Tiranë, për t’iu bashkëngjitur pjesës tjetër të liderëve ballkaninë në
Mogherini flet nga Tirana: Opozita t'i ndihmojë shqiptarët për hapjen e negociatave Federica Mogherinin, përfaqësuesja e lartë për politikë të Jashtme në BE, i bëri thirrje opozitës që të mos i kthejë shp
Koçijançiç nuk do Merkelin dhe Maconin në bisedime duke thënë se mjafton Mogherini Federica Mogherini mbetet e vetmja ndërmjetëse në dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit. Kështu ka thënë për gazetën
Haradinaj: Rama dhe Thaçi më bënë presion para të gjithëve Kryeministri Ramush Haradinaj mbrëmë nuk ka folur në Berlin pas përfundimit të Samitit. Por, këtë ai e ka bërë në një in
Zëdhënsja e Mogherinit: Dialogun nuk e udhëheq Merkel por ne Pas Samit të Berlinit që u mbajt me 29 prill, ka ardhur edhe reagimi i parë zyrtar në Brukseli. Zëdhënësja e Mogherinit,