999 rezultate për

mjetet

Erëra të forta pushtojnë bregdetin, Drejtoria detare bën apel për kujdes Drejtoria Detare ka bërë të ditur se bregdeti shqiptar do të përfshihet nga rryma të frota ere dhe moti do të përkeqësoh
Aksident i frikshëm në Lushnjë, 7 të plagosur, mes tyre edhe fëmijë Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrethin e Lushnjes në aksin rrugor Lushnje-Berat pranë fshatit Barbu
Nisin punimet në Kamëz, si parashikohet të lëvizin mjetet për 2 muaj Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor informojnë median dhe opinionin publik, se: Duke nisur ng
Makinat me motor diesel largohen nga tregu brenda dy viteve Prodhuesit evropianë të automjeteve duhet t’i japin konsumatorëve më shumë lehtësira për të kthyer pas automjetet në kua
Blindohet kryeministria, 1600 policë fillojnë të organizohen Opozita ka thirrur një protestë masive ditën e sotme ku ritet të ketë edhe përplasje. Ndërkohë policai ka marrë masa
Ironi apo e vërtetë? Opozita zbulon "mjetet" që do përdoren në protestë Dita e nesërme pritet të jetë një nga protestat më të mëdha të opozitës së bashkuar. Ndërkohë në rrjet kanë nisur ham
Furtuna pushton bregdetin shqiptar në këto data Dimri nuk është larguar ende nga Shqipëria. Këtë e pohojnë edhe vetë metorologët. Në datat 23 dhe 24 shkurt, vendi y
Këshilli i Nxënësve reagon për grevën, a i mbështesin mësuesit? Këshilli i Nxënësve të Kosovës ka reaguar ndaj grevës së organizuar nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit Shkencës dhe Tekn
Velesi nuk zbukurohet këtë vit, kjo është arsyeja sipas kryetarit Kryetari i Komunës Veles, Ace Kocevski ka njoftuar se nuk nuk do ta zbukurojë komunën, kurse mjetet që i ka paraparë për
KFOR rrëfen pse i ka dërguar mjetet në veri Zëdhënësi i KFOR-it Vincenzo Grasso ka deklaruar për FoNet se konvoji i automjeteve të KFOR-it drejt veriut të Kosovës,
HARTA/ Kujdes! Si devijohet trafiku tek Sheshi "Shqiponja" (FOTO LAJM) Me nisjen e punimeve për ndërtimin e Unazës së Re, është krijuar një situatë kaotike me trafikun në këtë sheshin "Shqipo
Të shtunën përkeqësohet moti, Porti i Durrësit jep njoftimin e rëndësishëm Fundjava pritet të sjellë ndryshime të tjera në kushtet atmosferike. NWse ditën e sotme patëm një rritje nga 2 deri
KLSH jep alarmin: Urgjenca mjekësore pa mjetet bazë për të shpëtuar jetën Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka publikuar raportin përfundimtar për Urgjencën Mjekësore, ku konstaton se ky shërbi
Shqiptarët, gati të marrin makinat që gjermanët i hedhin në kosh Ku do të shkojnë makinat e vjetra me naftë që në Gjermani nuk po gjejnë më blerës? Pse të mos hidhen sytë nga Ballkani,
Shkërmoqen automjetet, rripi i sigurimit shpëton paq katër persona Katër persona kanë shpëtuar për mrekulli pas një aksidenti me tre automjete pranë një shkolle të mesme në Arizona. Në
Mos vini çdo gjë në fytyrë, kështu mund t'i largoni njollat e akneve Njollat e lëna nga puçrrat në fytyrë janë një nga problemet më të zakonshme për femrat. Është më mirë t’i parandaloni
Nga e hëna, në Shqipëri hyhet me pagesë Publikohet në Fletore Zyrtare skema zbritëse e tarifës për përdoruesit e shpeshtë të rrugës Durrës-Kukës pjesë e autostr
Fillon pas 3 ditësh, sa taksë do të paguani kur të kaloni tek Rruga e Kombit Edhe 3 ditë kanë mbetur që kalimi në Rrugën e Kombi të bëhet me pagesë, për t’u kthyer edhe njëherë që nga Marsi kur pro
Nga shkurti në Frankfurt ndalohen automjetet e vjetra diesel Gjykata Administrative në Gjermani gjykoi se është e nevojshme që nga muaji shkurt i vitit të ardhshëm të ndalohet qarku
Pas Shkodrës policia blindon Beratin, në sitë mjetet me xhama të zinj Pas dy aksioneve blic në Shkodër dhe në Elbasan, sot radhën e ka Berati. Burime pranë policisë bëjnë me dije se policia