999 rezultate për

mjetesh

Shpejtësi që vret: Çfarë ndodhi mbrëmjen e kaluar në Sauk-Teg Gjat kontrollit në rrugën Sauk-Teg policia ka hequr 20 patenta si dhe ka arrestuar 4 drejtues mjetesh pasi radari ka kap
"Tapë" në timon dhe me shpejtësi skëterrë, e pësojnë qindra drejtues mjetesh Edhe ditën e sotme, policia rrugore ka vijuar kontrollet me radar e darger dhe me patrullime në të gjitha akset rrugore,
Policia rrugore zbarkon në terren, 390 policë, dronë e radarë për kontrolle Policia e Shtetit njoftoi se po vijon planin operacional "ROADPOL GUSHT 2020" në rrugët e vendit. Gjatë 48 orëve të f
Aksident i rëndë në aksin Fier - Vlorë, furgoni kthehet përmbys dhe bllokon qarkullimin Një aksident është shënuar mëngjesin e së hënës në autostradën Fier-Vlorë, pranë rrethrrotullimit të Panajasë. Një fu
Monitorim me dron: Kujdes kur ktheheni nga zonat bregdetare, policia bën namin në rrugë duke pezulluar 63 patenta dhe 467 gjoba Si pasojë e kthimit nga zonat bregdetare, në drejtim të Tiranës dhe Morinës, në të gjitha akset rrugore nacionale ka flu
Policia "nuk lëshon pe", 1471 gjoba gjatë ditës së sotme Policia ka zhvilluar kontrolle në të gjithë akset e vendit me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ka ndëshkuar
Shoferët shqiptarë nuk pyesin, bëjnë drifting në mes të Sheshit Policia Rrugore edhe këtë fundjavë ka vijuar me kontrollet me radar e drager në të gjitha rrugët e Tiranës për të parand
Radari bën "kërdinë" në rrugë, bllokohen 19 patenta Dy shofere janë vënë në pranga dhe 19 lejë drejtimi janë hequr nga policia e Shtetit, në kuadër të kontrolleve të ushtru
Po ktheheni nga plazhi, por keni ngecur në trafik?! Këto janë akset që kanë dyndje automjetesh Policisa ka njoftuar se akset kryesore të vendit janë të përfshira nga trafiku. Gjithashtu bëhet me dije se në rrugët e
"Fluturuan" në autostradë, radari bën kërdinë në Sauk Policia Rrugore e Tiranës në vijim të kontrolleve për shkelje të rregullave të qarkullimit ka ndërshkuar 8 drejtues mjet
Në timon tapë: 20 arrestime dhe gjoba , hiqen 139 patenta gjatë një jave Policia Rrugore bën me dije se javën që kaloi ka arrestuar 20 shoferë, nga të cilët 5 në gjendje të dehur dhe 15 të papa
Rrugorja në aksion, çfarë ndodhi gjatë 24 orëve të fundit në Tiranë (VIDEO) Me lehtësimin e masave kufizuese për lëvizjen e lirë të mjeteve dhe këmbësorëve janë rikthyer edhe rreziqet që u kanosen
Gjoba e bllokime automjetesh, ndëshkohen qindra shqiptarë që nuk i binden shtetrrethimit Policia e Shtetit ka vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria s
Shqiptarët të pabindur: Arrestime, gjoba e bllokime automjetesh Policia e Shtetit ka vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria s
Thyen rregullat e "shtetrrethimit", 5 shoferë përfundojnë në pranga Vazhdojnë akoma me intensitet patrullimet në rrugë për monitorimin e zbatimit të rregullave kundër koronavirusin. Me
Drejtonin mjetin me shpejtësi "skëterrë", 15 shoferë e pësojnë keq Policia rrugore vazhdon akoma sistematikisht kontrollet nëpër akset më problematike. Burime zyrtare nga policia bënë
Aksion "blic" në Dibër: Hiqen 20 patenta, 80 drejtues mjetesh dërgohen në komision Njësia Operacionale Lëvizëse e Qarkullimit Rrugor u stacionua sot në të gjitha rrugët kryesore të Qarkut Dibër. Rapor
"Tapë" në timon e me shpejtësi skëterrë: Arrestohen 37 shoferë, pezullohen me qindra leje drejtimi (VIDEO) Policia rrugore në Tiranë vijon kontrollin e automjeteve. Gjatë tre ditëve të kësaj jave janë arrestuar 37 drejtues mjet
Rrugorja me "dorë të hekurt": Pezullohen të tjera leje drejtimi, procedohen shoferët (VIDEO) Rrugorët e kryeqytetit, duke konsideruar ankesat dhe shqetësimet e qytetarëve, kanë vijuar kontrollet policore dhe verif
Po "fluturonte" në rrugë, kapet shoferi kamikaz në Tiranë (VIDEO) Edhe pse numri i viktimave nga aksidentet është rritur shumë, duket se shoferët nuk kanë aspak frikë për jetën e tyre.