999 rezultate për

mjekja

Paralajmëroi botën për koronavirusin dhe u akuzua për panik, zhduket mjekja nga Wuhani Një nga mjeket e para në Wuhan që paralajmëroi mjekët e tjerë për përhapjen e koronavirusit, është zhdukur duke shkaktua
Momenti dramatik në QSUT, mjekja përpiqet të mbajë në jetë pacientin që sjell helikopteri (VIDEO) Përveç përballjes me të prekurit nga koronavirusi, mjekët vijojnë të ndeshen edhe me raste të tjera urgjente. Në këto
30 bluza të bardha krah Italisë, mjekja italiane shpreh falenderimet më të ndjera për Shqipërinë Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot një foto të një mjekeje e cila po përballet me pandeminë në shtetit italian. R
Mjekja infektohet me koronavirus në Korçë Korca ka shënuar sot rastin e 12 me koronavirus. Burime për ABC News kanë njoftuar se ajo është një mjeke kardiologe
4 fëmijë të prekur nga koronavirusi, mjekja flet për gjendjen e tyre shëndetësore Situata e koronaviusit po përkeqësohet dita-ditës edhe në Shqipëri teksa ditën e sotme u konfirmuan dhe katër fëmijë.
Mjekja shqiptare e prekur nga koronavirusi në Itali: Nuk është si një grip i thjeshtë! Nga Roma, mjekja onkologe Blerina Resuli ka treguar përvojën e saj me Covid-19. Në një intervistë për emisionin “Opi
Mjekja tek Infektivi dyshohet e infektuar me koronavirus Një mjeke tek Infektivi dyshohet se është infektuar me COVID-19. Gjatë ditës së sotme ka pasur simptomat të ngjashme
Mjekja italiane tregon historitë rrëqethëse: Njerëzit luten të japin lamtumirën e fundit Një mjeke italiane ka treguar momente rrëqethëse nga tmerri në spitalet italiane. Doktoresha Francesca Cortellaro, e
"Lufta është e hapur", mjekja nga Infektivi përcjell mesazhin e rëndësishëm (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka ndarë në Facebook mesazhin që vjrn nga mjekja Najada Çomo e cila po shërben pranë Infektivit n
Mjekja 60-vjeçare shërohet nga koronavirusi vetëm me supë pule dhe paracetamol "Unë kisha penicilinën e Zotit, supë pule, e cila dukej se kishte një efekt të mrekullueshëm për të rikthyer oreksin tim
"Kam një muaj pa përqafuar fëmijët", mjekja shqiptare në Itali rrëfen situatën tragjike Një rrëfim i trishtë vjen nga një mjeke shqiptare në Milano e cila raportoi gjendjen aktuale të spitaleve në Lombardi.
Mjekja italiane zbulon kërkesat e pacientëve në momentet e fundit të jetës "Ata janë të kthjellët, nuk hyjnë në narkolepsi. Është sikur të jenë duke u mbytur, por me kalimin e kohës e kuptojnë at
Pensionistët "shtrohen" në domino, mjekja bën apelin e rëndësishëm Edhe pse apelet vijnë nga të katër anët, shqiptarët zor se po rrinë nëpër shtëpi. Këtë herë ka bërë thirrje mjekja re
Mjekja qetëson shqiptarë: Nëse ke imunitet të fortë, e kalon pa e kuptuar koronavirusin Doktoresha dhe psikiatria, Arjana Rreli, dha disa këshilla për qytetarët, se si të ruajnë qetësinë në këtë situatë të vë
Virusi korona tek mjekja, 193 persona vendosen në izolim shtëpiak Të gjithë personat që kanë pasur kontakte parësore me drejtoreshën e Klinikës së sëmundjeve të lëkurës, e infektuar me k
14 viktima, flet mjekja shqiptare në Itali: Italianët kanë kaluar në fazën e dytë Ndërkohë që koronavirusi ka paralizuar Italinë me 14 viktima dhe mbi 520 të infektuar, italianët kanë kaluar në fazën e
Habit mjekja: Mezi e pres rastin e parë me koronavirus në Shqipëri Kryeinspektorja e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor, epidemiologia, Areti Beruka ka deklaruar se mezi po e pret rastin
"Nuk mundem më", video virale ku mjekja në Kinë shpërthen në të qara (VIDEO) Në pamje shihet se si mjekja qan me ulërima, sepse ka punuar pa pushim në ndihmë të personave të prekur nga koronavirusi
Prindërit shqiptarë frikë nga meningjiti, mjekja tregon si ta kuptoni sëmundjen (VIDEO) Në urgjencën e Pediatrisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë shkon për të trajtuar një sëmundje,
Flasin mjekët: Nuk ka raste meningiti (VIDEO) Virusi i gripit është ende nëpër këmbë, e çdo ditë jakave të bardha u drejtohen dhjetra raste që kanë nevojë për ndihmë