999 rezultate për

mjekimin

E RËNDË/ Gruaja shtatzënë me COVID 19 humb jetën në Kosovë Një grua shtatzënë ka humbur jetën ditën e sotme si pasojë e koronavirusit në Kosovë. Klinika Infektive e QKUK-së njo
Ndahet nga jeta aktorja e madhe shqiptare (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta aktorja Leze Qena. Është shuar ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena, në moshën 85 vjecare, mëngje
Refuzoi mjekimin për të shpëtuar të birin, fund tragjik për vajzën 19-vjeçare Përfundon tragjikisht historia e vajzës 19-vjeçare australiane, Brianna Rawlings, e cila vdiq nga leucemia për të shpëtu
Vuante nga kanceri në tru, McCain ndërpret mjekimin Pas disa muajsh kurim, senatori republikan amerikan, John McCain, ka ndërprerë trajtimin kundër kancerit të trurit. P
Nis rezervimi online i vizitave mjekësore, marrin fund radhët e gjata Radhët e gjatë dhe sorollatjet e pacientëve pritet të marrin fund njëherë e mirë në Tiranë, pasi mësohet se ka nisur ref
Aksidenti mes makinës dhe motorrit në Tiranë, shoferi dërgon në spital të plagosurin Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në Tiranë, pranë Shkollës së Bashkuar. Albeu.com mëson se makina ka pë
Ish-kryministri Rexhepi vazhdon luftën për jetën Ish kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, vazhdon të jetë në gjenje të rëndë. Sipas mjekëve ai është në gjendje të pav
Plagoset me dinamit, do kapte peshk Një person ka mbetur i plagosur mëngjesin e sotëm në Shkodër, në përpjekje për të gjuajtur peshk me lëndën shpërthyese d
I japin mjekimin e gabuar 12-vjeçares nga Burreli, familjarët apel për ndihmë Një histori e dhimbshme është publikuar në rrjetet sociale, ku mjekët i kanë dhënë mjekimin e gabuar 12­ vjeçares së qua
Godet infermierin për mjekimin, policia prangos autorin Një 38 vjeçar është arrestuar nga blutë e Shkodrës, pasi ka goditur infermierin lidhur me refuzimin për të marë mjekimin
Prokuroria dhe gjykata përplasen për mjekimin e gabuar të pacientes në 2009 Prokuroria dhe gjykata janë "përplasur" për mjekimin e gabuar të një gruaje në vitin 2009, e cila ndërroi jetë. Dy grupe
Rrihet një mjek në Pejë Në Spitalin e Pejës, një mjek është goditur fizikisht nga tekniku, koleg i punës. Policia ka vënë në pranga agresorin