999 rezultate për

mjeke

Komisioni për Shëndetësi në Kosovë kërkon të rikthehen kontrollet mjekësore në pikat kufitare Shtetet fqinje kanë regjistruar numër në rritje të rasteve të reja ditore me COVID-19 në javën e fundit, por megjithatë,
Gjithë jetën në shërbim, COVID-19 i merr jetën ikonës së mjekësisë shqiptare Gjithë jetën ua kushtoi zbulimit dhe kurimit të sëmundjeve infektive, por nuk mundi t’i mbijetonte virusit Sars Cov 2. E
I dënuar për vjedhje, vetëvritet në qeli 29 vjeçari Një i burgosur është vetëvarur në burgun e Dubravës. Kjo është bërë e ditur nga Shërbimi Korrektues i Kosovës, teksa
Mjekët nuk ia zbuluan dot sëmundjen, 18-vjeçare studion për mjekësi dhe kuron veten Israa Al-Tayeh, një vajzë jordaneze 18-vjeçare, vuante nga dhimbje të forta të kyçeve dhe humbje të vazhdueshme të vetëd
E rëndë në Tiranë, 30-vjeçarja del në bulevard dhe pret damarët Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një 30-vjeçare ka dëmtuar veten. Ngjarja ka ndodhur në Bulevardin “Dëshm
Mbyllet reparti i neurologjisë në Spitalin e Beratit, shkak një mjeke me Covid-19 Drejtoria e Higjienës në spitalin e Beratit ka mbyllur repartin e neurologjise pasi një mjeke neurologe ka rezultuar poz
Një shembull! Miss-i la kurorën dhe iu bashkua mjekëve në luftën kundër Covid-19! (FOTO LAJM) Bhasha Mukherjee e shpallur “Miss Anglia” në vitin 2019 ka lënë luksin dhe komoditetin që i është ofruar dhe i është bas
Mjeku italian: Pandemia e COVID-19, një mashtrim (VIDEO) Prej ditësh në rrjetet sociale qarkullon një video ku disa mjekë në Dhomën e Deputetëve në Itali pretendojnë se epidemia
Koronavirusi i merr jetën mjekes nga Tropoja Koronavirusi i ka marrë jetën një mjekje nga Tropoja, e cila ndodhej prej disa ditësh e shtruar në një prej spitaleve co
"Bratajn do ta bëjnë ministër, ia hodhi Pipos": Aida Shtinos nuk i del inati me mjekët Gazetarja Aida Shtino ka reaguar ndaj vendimit të qeverisë për mbajtjen e maskave në ambiente të hapura. Edhe më her
Manastirliu: Dyfishohen ekipet mjekësore të urgjencës për trajtimin në banesë Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka deklaruar se do të ketë dyfishim të ekipeve mjekëso
Kanë shokuar mjekët, gjërat më të pazakonta që janë gjetur trupin e njeriut (FOTO LAJM) Mjekët kanë listuar disa nga gjërat më të çmendura dhe të pabesueshme, që ata kanë gjetur në trupat njerëzorë. Nga bi
Arrestohet i riu, përplasi me makinë dy gra në Vlorë Policia ka arrestuar një 21-vjeçar, pasi ka përplasur me makinë dy gra në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur në bulevardin “Is
Mjekët: Një pjesë e trupit nuk duhet të lahet në dush Për shumicën prej nesh, dushi është një ndalesë për të bërë gjithçka të pastër nga koka te këmbët Por vetëm sepse jen
Lindi vajzën dhe u detyrua të rikthehej në detyre, COVID-19 vret mjeken 28 vjeçare COVID-19 i ka marrë jetën një mjekje 28 vjeçare, e cila sapo kishte lindur, dhe ishte rikthyer në punë. Viktima, Adel
2 mijë shkencëtarë e 3 mijë mjekë bëjnë peticion: Të infektohen qëllimisht të rinjtë me COVID-19? 6 mijë e 500 shkencëtarë dhe mjekë në Mbretërinë e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nënshkruar peticio
Më 1 janar rriten rrogat! Sa shkojnë pagat për mjekët e mesuesit në Shqipëri (FOTO LAJM) Qeveria do të rrisë nga 1 janari 2021 me 40 për qind pagat e mjekëve dhe infermierëve dhe me 15 për qind pagat e mësuesv
Skandaloze! Nis aksioni, mjekëve e infermierëve u marrin kartat e identitetit për zgjedhjet (VIDEO) Gjatë ditëve të fundit Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë se po ndryshon adresat dhe vendbanimet e disa qytetarëve m
Çmimi Nobel në Mjekësi për 2020, fituesit mjekët që zbuluan virusin e Hepatitit C Çmimi Nobel i këtij viti iu dha tre shkencëtarëve, të cilët kanë dhënë një kontribut vendimtar në luftën kundër hepatiti
U infektua me COVID-19, mjekët tregojnë gjendjen e Trump Gjendja e presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump është duke u përmirësuar dhe ai mund të lëshohet nga spitali