999 rezultate për

mjek

COVID-19 në Tropojë, konfirmohen pozitivë 3 mjekë dhe një infermiere Nga personat që kanë dalë pozitiv me Covid-19 në Shqipëri janë edhe 4 personel mjekësor nga Tropoja. Burime bëjnë me
COVID-19 nuk ekziston? Mjekja e njohur shqiptare poston skanerin: Do të luteni për frymë! Pavarësisht rasteve të shtuara cdo ditë dhe vdekjeve, të cilat vetëm sot ishin 6 viktma, shqiptarët ende kanë pikëpyetje
Shkoi në spital me dhimbje të forta koke, mjekët i dhanë vetëm 30 minuta jetë Kjo është historia e pabesueshme e një studenti 26-vjeçar nga Kalifornia, Luis Ortiz. I riu shkoi në duke u ankuar ng
Italia i kthen "nderin" Shqipërisë, mbërrijnë mjekët që do të ndihmojnë luftën me COVID-18 Duket se ka ardhur dita që ndihma që Shqipëria i dha Italisë, të kthehet pas. 7 mjekë e infermierë kanë ardhur si ndi
COVID-19, mjeku i rreshton 10 masa inteligjente qeverisë Mjeku Erion Dasho ka bërë një postim ku ka sugjeruar 10 masa inteligjente që mund ti shërbejnë vendit për të ulur ndjesh
Ndërroi jetë teksa po intubohej, mjekja zbulon detaje nga humbja e kolegut Mjeku pneumolog, Anibal Byberi, humbi jetën mbrëmjen e djeshme në spitalin e Sanatoriumit, duke u bërë mjeku i tretë në
Koronavirusi i mori jetën mjekut 53 vjeçar, reagon ministria e Shëndetësisë Pak më parë u raportua se mjeku shqiptar Anibal Byberi humbi jetën si pasoë e infektmit me koronavirus. Lajmin e hidh
Humb jetën te "Sanatoriumi" mjeku i njohur Ka ndërruar jetë në spitalin "Shefqet Nndroqi" nga koronavirusi mjeku shqiptar Anibal Byberi. Mësohet se mjeku ishte
10 mijë shqiptarë sa në Kosovë sa në Shqipëri, mjekët në kufi të alarmuar për COVID-19 Edhe gushti ka nisur me një fluks të lartë në pikën kufitare të Morinit ndërkohë që në korrik mesatarja ditore e kalimev
Mjekja mesazh të fortë: Po dominojnë moshat e reja Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, publikon në "Facebook" mesazhin e mjekes Migena Qato, e cila iu bën thirrj
Mjeku i shqetësuar: Janë shtuar rastet e të rinjve Mjeku i njohur Tritan Kalo i ka bërë thirrje të gjithëve që të shmangin grumbullimet në plazhe e mjedise. Kjo është
Flet mjekja: Ku janë zonat më "të nxehta" të koronavirusit në Tiranë Minsitrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ditën e sotme ka takuar nga afër epidemiologët dhe mjekët e Tiranës, teksa ë
Pati probleme me frymëmarjen dhe u dërgua në raminacion, si është gjendja e mjekut të "Sanatoriumit" Ditën e sotme u raportua se mjeku i njohur Alban Hatibi, i cili punon në spitalin "Shefqet Nndroqi", ka pasur kompikacio
Përkeqësohet gjendja e mjekut të "Sanatoriumit", shtrohet në reaminacion Mjeku i njohur Alban Hatibi është shtruar në Reanimacionin e Spitalit Covid-2, në "Sanatorium". Ai ishte konfirmuar p
COVID-19/ Mjeku bën për ujë të ftohtë politikanët: A keni fytyrë, ndërgjegje, njerëzi? Situata e pandemisë në Kosovë duket se ka dalë jashtë kontrrollit, ku numri i personave të infektuar që po humbasin bete
Arben Gjata rizgjidhet rektor i Mjekësisë për mandatin e 5-të, kush janë fituesit në 12 Universitete Ka përfunduar numërimi i votave në Universitetin e Mjekësisë, ku Prof. Dr Arben Gjata është rizgjedhur rektor, për manda
PDK kërkon rritje të pagave për mjekët dhe policët, partitë e tjera kundër Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu propozoi në seancën ku po shqyrtohet buxheti i Kosovës që të rri
Koronavirusi i merr jetën një tjetër mjeku shqiptar Mjeku familjar, Kujtim Zarari në Kosovë ka humbur betejën me koronavirusin. Mësohet se gjendja e mjekut është përkeqë
COVID-19 i mori jetën mësuesit, miku i ngushtë zbulon detajet dhe gjen fajtorin Pak ditë më parë tek Infektivi ndërroi jetë mësuesi i matëmatikës Gazjon Rusi i infektuar me COVID-19. Ditën e sotme
Koronavirusi i merr jetën mjekut të njohur Mjeku i njohur Lulzim Kolgjeraj ka humbur betejën me koronavirusin pas tri javëve që kishte qëndruar në QKUK. Lajmin