999 rezultate për

mjedisit

Bashkia e Tiranës dhe Ministria e Turizmit dhe Mjedisit organizojnë Dajti n’Fest Tanimë një traditë, Dajti n’Fest është rikthyer edhe këtë vit me shumë surpriza e aktivitete që promovojnë vlerat, tradi
Dita Botërore e Mjedisit, të rinjtë e Tiranës shpërndajnë llamba ekologjike dhe trasta Mbjellja e mbi 120 mijë pemëve, nisma për reduktimin e qeseve plastike dhe shtimi i korsive të biçikletave e kanë kthyer
Ganja ``harron`` se PDK ka qenë në qeveri, kritika të ashpra për ndotjen e mjedisit Ka filluar vazhdimi i seancës të jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës në lidhje me ndotjen e ajrit. Në fjalën e saj
Ndotja e mjedisit në Kosovë, Be ofron ndihmë Shefja e Zyrës së BE në Kosovë, Natalia Apostolova ka komentuar gendjen aktuale të mjedisit dhe ajrit në Kosovë, duke th
Shefi i Mbrojtjes së Mjedisit: Mos dilni sonte jashtë Kryeshefi Ekzekutiv i Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit, Ilir Morina, u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të Prishti
Emërohet drejtori i ri i Agjencisë Kombëtare të Mjedisit Janë publikuar vendimet dhe projektligjet që Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e sotme. Kështu, mes vendimeve t
Ndërron jetë në burg ish ­drejtori i Mjedisit në Korçë, Aleksandër Çela Ka ndërruar jetë në rrethana misterioze në Hungari ish­drejtori i Mjedisit në Korçë, Aleksandër Çela. Ai ishte arres
Deputeti Berisha ngel pa fjalë nga fyerjet e Kryeshefit për Mbrojtjen e Mjedisit Deputeti nga komuniteti egjiptian,Veton Berisha ka ngelur pa fjalë nga fyrja që Kryeshefi Ekzekutiv i Agjensisë për Mbro
Ministria e Mjedisit padit Komunën e Prishtinës Gjashtë vjet, pas miratimit të Planit Rregullues për lagjen “Mati 1” në bazë të të cilit janë dhënë afro 100 leje ndërti
Kryeinspektori i Mjedisit në Vlorë godet me grushte vartësin në mes të rrugës (VIDEO) Policia ka ndaluar Kryeinspektorin pranë Drejtorisë së Inspektoriatit të Mjedisit për veprën penale "Goditja për shkak t
Raporti i Agjencisë së Mjedisit: Tirana përmirësim i ndjeshëm i ajrit në dy vitet e fundit Nismat e ndërmarra nga Bashkia e Tiranës në dy vitet e fundit, si: “Tirana pa makina”, përmirësimi i brezit mbrojtës të
Apostolova: BE e përkushtuar për mbrojtjen e mjedisit në Kosovë Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Nataliya Apostolova deklaroi sot se BE i kushton vëmendje të madhe sfidav
Kreu i mjedisit reagon për skandalin e ujërave të zeza në portin e Durrësit E vënë në dijeni për shkarkimin e ujërave të zeza në port, Drejtoria e Mjedisit e Durrësit nisi në vendngjarje një grup
TIRANË/ Grabitet magazina e Agjencisë së Mjedisit, hajdutët morën fuçitë e ujit Pas një denoncimi të kryer në komisariatin nr 4., në Tiranë, se është vjedhur magazina e Agjencisë së Mjedisit, policia
Vritet me armë ministri i Mjedisit në Burundi Një person i armatosur ka qëlluar për vdekje ministrin e Mjedisit të Burundit. Lajmin e ka bërë të ditur policia vendore
Jeton Svirca, ministër i Mjedisit Partia e Drejtësisë do të udhëheqë përsëri me Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor edhe pas dorëheqjes së is
4 vite burg për ish-kryeinspektorin e Mjedisit Gjykata e Durrësit ka dënuar me 4 vjet burgim ish-kryeinspektorin Rajonal të Mjedisit Durrës, Genci Balla, i akuzuar nga
Zhbogar: Kosova nuk po i kushton rëndësi mjedisit Në Ditën Ndërkombëtare të Tokës, kanë qenë të shumtë artistët që i janë bashkuar iniciativës “Ta pastrojmë Kosovën”.
Cutillo-Koka: Forcim të marrëdhënieve dypalëshe në sektorin e mjedisit Ministri i Mjedisit, Lefter Koka, zhvilloi sot një takim me ambasadorin e ri të Italisë në Shqipëri, Alberto Cutillo. Pa
15 milionë $ për mbrojtjen e mjedisit nga DiCaprio Aktori 40 vjeçar Leonardo DiCaprio, ashtu si një pjesë e madhe e aktorëve është ndërgjegjësuar për të dhënë kontributin