999 rezultate për

mjedisin

Foto të tmerrshme, indiferenca njerëzore ka arritur kulmin (FOTO LAJM) Sipas statistikave, rreth 100,000 krijesa detare ngordhin çdo vit për shkak të mbeturinave plastike. Dhe kjo nuk është e
Foto të tmerrshme, indiferenca njerëzore ka arritur kulmin (FOTO LAJM) Sipas statistikave, rreth 100,000 krijesa detare ngordhin çdo vit për shkak të mbeturinave plastike. Dhe kjo nuk është e
Pa polici brenda stadiumeve, ky është ligji i ri që detyron klubet e Superiores për stjuart Në ligjin e ri për sportin sanksionohet në të paktën dy nene detyrimi i klubeve si organizatorë të një ndeshjeje futboll
Shqiptarët paguan 380 milion euro taksa për mjedisin, por vazhdojnë të thithin kancer Shqiptarët kanë paguar në vitin 2016, 48 miliardë lekë apo rreth 380 milionë euro (1 euro=126 lekë) si taksa të dedikua
Haradinaj flet disa fjalë për mjedisin Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj mori pjesë në tryezën me temë “Cilësia e ajrit në Kosovë, sfidat d
Ne paguajmë 300 mln euro në vit taksë për mjedisin, po ku shkojnë?! Edhe pse paguajnë 2.8 për qind të PBB-së si "taksa mjedisore", qytetarët shqiptarë jetojnë sërish në vendin që nuk është
Më në fund një ndërtesë që ndihmon mjedisin (FOTO LAJM) Arkitekti i famshëm italian, Stefano Boeri, do krijoje qytetin e pyjeve në Liuzhou të Kinës ku do të strehojë rreth 30
Daydreamer VR së shpejti realitet Në konferencën e I / O të Google këtë të mërkurë, Google njoftoi se është duke u bashkuar me dy prodhues të pajisjeve pë
Trump nënshkruan urdhrin ekzekutiv për mjedisin Presidenti Donald Trump nënshkroi të martën pasdite një urdhër ekzekutiv për mjedisin, që ndryshon rregulloret për mjedi
Largimi i Enriques, ja 6 kandidatët që mund ta zëvendësojnë (FOTO LAJM) Luis Enrique ka njoftuar zyrtarisht largimin nga Barcelona në fund të këtij sezoni. Gjigantët spanjoll janë në kërkim të
Shtyhet sërish votimi për ligjin e importit të plehrave, Shalsi refuzon të mbledhë Komisionin Burime zyrtare nga Kuvendi kanë pranuar, se ndryshimet në ligjin për importin e mbetjeve nuk do të votohet në seancën e
Kur arti i rrugës luan me mjedisin (FOTO LAJM) Arti i rrugës shpesh mund të jetë cilësuar si një art i ftohtë, por nëse atij i bashkëngjisim ndonjë shtesë atëherë ai m
BDI organizoi debat për mjedisin, planifikimn hapësinor dhe urbanistikën Bashkimi Demokratik për Integrim sot organizoi debat në sferën e mjedisit jetësor, planifikimit hapësinor dhe urbanizëm
Veliaj : Ta duam mjedisin me punë, jo llafe Bashkia e Tiranës një ditë para festës Ditës së Verës ka ndërmarrë aksionin e radhës për pastrimin vullnetar të kryeqyte
Rama pendohet për Blushin: Nuk duhet të kishte fishkëllima Ditë më parë, lajmi i ditës u kthyen sharjet dhe brohorimat që vinin ndaj Blushit dhe kërkesa e llogarisë që ai i bëri k
Di Caprio dhuron për mjedisin 15 milionë dollarë Ylli i kinematografisë botërore, Leonardo Di Caprio ka njoftuar gjatë një fjalimi të dhënë në "World Economi Forum" në Z
Ja si ta qetësojmë kollën te fëmijët Kolla është një fenomen shqetësuar sidomos gjatë stinës së dimrit. Ajo përbën një mekanizëm mbrojtës natyral, për lirimi
Raporti i zi për mjedisin: Po e shkatërrojmë jetën tonë! (FOTO LAJM) Dy profesorët e Universitetit të Stockholmit, John Rockstrom dhe Uill Steffen kanë publikuar një raport për mjedisin, du
S'mbron mjedisin, qytetarët "i dhurojnë" para ministrit Izairi (FOTO LAJM) Kjo është forma e protestës që qytetarët e Tetovës kanë zgjedhur ditën e sotme ndaj ministrit të Ekologjisë, Nurhan Izai
"Ja si e mbrojnë Rama e Kokedhima mjedisin" Për ish-kryeministrin Sali Berisha krimet e mjedisit jane vertet krime te renda por në Shqiperi sipas tij krimineli nume