999 rezultate për

mjedis

Nxënësit e "Jahja Kemalit" kthehen me sukese nga olimpiada "Golden Climate Olympiad" ShMP “Jahja Kemal” nuk ka të ndalur në arritjen e sukeseve. Ajo krahës që ofron kushte dhe cilësi të lartë të arsimit fi
Rreziku nga përdorimi i kufjeve Kufjet janë një nga objektet që kohët e fundit janë bërë të pandashme për secilin nga ne. Pavarësisht funksionalitetit d
5 vjet burg kush prek policin, kurse mjekët, infermierët dhe mësuesit po rrihet përditë Drafti i qeverisë për ndryshimet në Kodin Penal pritet të prekë 3 elementë. Ashpërsimin e dënimit mbi goditjet ndaj puno
7 sjelljet që zbulojnë njerëzit, që nuk kanë pasur kurrë dashuri në vegjëli Ka qëndrime, sjellje karakteristike që zbulojnë njerëz që nuk janë dashur si fëmijë. Angela Osvalt, Ph.D argumenton
Hashimi merr vesh edhe nga ndryshimet e klimës: Dy vitet e ardhshme, vendimtare Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në Ditën e Tokës, 22 Prillin, ka befasuar me njohuritë e tij rreth ambientit. Thaçi k
7 sjelljet që shfaqin njerëzit, të cilët nuk kanë pasur kurrë dashuri në vegjëli Ka qëndrime, sjellje karakteristike që zbulojnë njerëz që nuk janë dashur kur ishin fëmijë. Angela Oswalt, Ph.D argument
Kusari kërkon të mbrohet mjedisi në marrëveshjen me kompaninë Counter Global Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari, ia ka drejtuar disa pyetje kryeministrit Ramush Haradinaj dhe ministrit për Zhv
Vera është afër, ja si mund ti hiqni qafe mushkonjat Nëse keni dalë ose jeni duke u relaksuar në plazh, papritur e gjeni veten duke u kruar nga pickimet e mushkonjave që kan
Bashkia e Tiranës dhe Ministria e Turizmit dhe Mjedisit organizojnë Dajti n’Fest Tanimë një traditë, Dajti n’Fest është rikthyer edhe këtë vit me shumë surpriza e aktivitete që promovojnë vlerat, tradi
Nga 1 marsi, Tirana pastrohet nga club-et e striptizmit Prej 1 marsit, nga Tirana do të hiqen club-et e striptizmit, të cilat kishin mbirë si kërpudhat pas shiut në të gjitha r
Ndotja nga plastika. Studiuesit: Ndodhet kudo në mjedis Studimet tronditëse që tregojnë se mikroplastika është gjithandej, duke ndotur detet dhe qiejt e botës, dalin në përfund
Pa polici brenda stadiumeve, ky është ligji i ri që detyron klubet e Superiores për stjuart Në ligjin e ri për sportin sanksionohet në të paktën dy nene detyrimi i klubeve si organizatorë të një ndeshjeje futboll
I burgosuri ndërron jetë teksa ishte duke luajtur Një i burgosur i cili vuante dënimin në burgun e Fierit, ka humbur jetën. 38-vjeçari me iniciale M.L, ishte duke lua
Njihuni me nëndetësen “përbindësh” të marinës amerikane Njerëzimit ka arritur që të kape dhe tejkalojë shpejtësinë e zërit në një mjedis me dendësinë e ajrit dhe ambiciet janë
Qendrat sociale të Tiranës mjedise për rehabilitimin dhe riintegrimin e fëmijëve Të miturit e Tiranës me probleme të lehta me ligjin, do të kenë mundësi të trajtohen pranë komunitetit të tyre duke u an
Shqiptarët paguan 380 milion euro taksa për mjedisin, por vazhdojnë të thithin kancer Shqiptarët kanë paguar në vitin 2016, 48 miliardë lekë apo rreth 380 milionë euro (1 euro=126 lekë) si taksa të dedikua
Ngordhin peshqit në Drin, ja shkaku Banorët e fshatit Barbullush në Lezhë i janë drejtuar emisionit Fiks Fare pasi në lumin Drin çdo ditë ata shohin sasira
Dita Botërore e Mjedisit, të rinjtë e Tiranës shpërndajnë llamba ekologjike dhe trasta Mbjellja e mbi 120 mijë pemëve, nisma për reduktimin e qeseve plastike dhe shtimi i korsive të biçikletave e kanë kthyer
Vlonjatët japin alarmin: Fëmijët po marrin helmin çdo ditë Banorët e Vlorës vazhdojnë të ankohen për ndotjen e madhe që është shfaqur në këtë zonë. Sipas nje leje te Ministris
7 tipare të njerëzve negativ që duhet t'i shmangni (FOTO LAJM) Ka njerëz në jetën tonë që na mbushin me gëzim dhe përçojnë energji pozitive. Ka njerëz të tjerë që na tërheqin posh