999 rezultate për

mjalti

Mos e ndani mjaltin dhe limonin në këto ditë virozash Prindërit i trajtojnë fëmijët që kanë kollë me shurup, në vend të trajtimit “tradicional” me mjaltë e limon, thonë dokto
Çiftit i kthehet muaji i mjaltit në ferr vetëm sepse dhëndri ishte mysliman Një çift britanik, i cili mbërriti në SHBA për të kaluar muajin e mjaltit që kishin ëndërruar gjithmonë, përfunduan të b
Ushqimet që të mbrojnë nga gripi dhe e ftohura Tashmë që stina e vjeshtës ka trokitur dhe temperaturat po vijojnë të bien sistemi ynë imunitar bëhet më i prekshëm nga
Një muaj i dytë mjalti, Rezarta dhe Ermali shkojnë në Zvicër (FOTO LAJM) Që kur Ermal Hoxha la qelinë dhe u kthye pranë familjes, këngëtarja Rezarta Shkurta nuk i kursen pamjet e lumtura të fam
Mrekullia që bën pak mjaltë dhe pak limon për të larguar ftohjen As vetë ne nganjëherë nuk jemi të vetëdijshëm se sa përbërje shëruese kanë ushqimet që na rrethojnë. Pikërisht ato mund
Gruaja u mbyt për muaj mjalti, por e vërteta shokuese u zbulua më pas (FOTO LAJM) Luis dhe Isabela kishin shkuar për muaj mjalti në karaibe me jahtin e tyre. Në lundim e sipër jahti merr ujë dhe zhytët
Shafran me mjalt, antibiotiku që po çudit dhe mjekët Përderisa antibiotikët janë duke u përdorur së tepërti, ilaçet natyrale si mjalti dhe shafrani janë tejet fitimprurës dh
Mos e ndani mjaltin dhe limonin në këto ditë të ftohta, largojnë kollën Prindërit i trajtojnë fëmijët që kanë kollë me shurup, në vend të trajtimit “tradicional” me mjaltë e limon, thonë dokto
Për herë të parë, Sara Hoxha tregon perlën ku po kalojnë muajin e mjaltit Përmes një postimi të pak orëve më parë, Sara Hoxha na ka zbuluar diçka më shumë rreth muajit të saj të mjaltit. Teksa s
Mos e teproni, sa mjaltë duhet të hajë një fëmijë? Vlerat e mjaltit janë të veçanta për të gjitha moshat, duke filluar që nga fëmijët deri tek të moshuarit. Mjalti është
Ktheheshin nga muaji i mjaltit, karabinierët arrestojnë çiftin shqiptar me 5 kg kokainë Mediat italiane raportojnë se një çift shqiptarësh është arrestuar në aeroportin Fiumicino të Romës për shkak se u janë
Si ta largoni gripin dhe ftohjen me këto gjëra nga shtëpia As vetë ne nganjëherë nuk jemi të vetëdijshëm se sa përbërje shëruese kanë ushqimet që na rrethojnë. Pikërisht ato mund
Efektet fantastike të mjaltit në fytyrë Mjalti është një element i çmuar kur flitet për mirëmbajtjen e lëkurës dhe trupit në përgjithësi. Ai është vërtet i mirë
Çfarë duhet të hani për të shmangur gërhitjen natën Gërhitja është një problem shqetësues, jo vetëm për personin që i ndodh, por edhe për gjithë pjesëtarët e tjerë. Të gjit
Muaji i mjaltit kthehet në tmerr, zhduket dhëndri nga Irlanda (FOTO LAJM) Muaji i mjaltit i një çifti në Greqi ka përfunduar në ditë tmerri. Një nuse irlandeze mbeti plagosur në Muajin e saj
Bletët e mjaltit mund të ndihmojnë për të shpjeguar se si njerëzit marrin vendime Hulumtimi i ri, i botuar në revistën Scientific Raportes, studion sjelljen e kolonisë së bletës së mjaltit dhe gjen se a
Çmenduri, ky burrë ha mjaltin bashkë me bletët brenda (VIDEO) Njerëzit në botë bëjnë çmenduri nga më të ndryshmet, të cilat të lënë pa mend. Por, gjesti që ka bërë ky burrë është
Dhëndri vdes gjatë muajit të mjaltit pa e ditur se kishte kancer Një 31 vjeçar ndërroi jetë vetëm katër ditë pasi shkoi në muajin e mjaltit, nga kanceri i mushkërive, edhe pse nuk kisht
Mjalti, mrekullia që nuk i kanë fund të mirat Mjalti mund të konsiderohet pa frikë një përbërës magjik. Ai ka benfite të panumërta dhe ndihmon shërimin e shumë sëmu
Muaji luksoz i mjaltit, Jona tregon barkun e rrumbullakosur në Ibiza Moderatorja e njohur Jona Spahiu, i dha fund beqarisë me 10 qershor dhe të gjithë vëmendjen e mori barku i saj i rrumbul