999 rezultate për

mizĂ

Karafil në limon dhe portokall, truku efektiv për të eliminuar insektet dhe mizat Pse të vendosni karafil në limon ose portokall? Mund të duket e çuditshme dhe disi absurde, por keni gabuar sepse ky ësh
Mbillni këto bimë për të mbajtur larg mushkonjat e mizat Mushkonjat dhe mizat nuk janë vetëm të bezdisshme, por paraqesin gjithashtu një rrezik të konsiderueshëm shëndetësor.
Largoni mizat menjĂ«herĂ« pĂ«rmes kĂ«tij "kurthi" Tani me vapĂ«n mizat bejne “kĂ«rdine”. PĂ«r t’i shmangur ato pĂ«rgatitini kĂ«tĂ« ‘kurth’ pĂ«r mizat qĂ« mund tĂ« mblidhen nĂ«pĂ«r s
NjĂ« metodĂ« si mund tĂ« shmangim mizat Tani me vapĂ«n mizat bejne "kĂ«rdine". PĂ«r t’i shmangur ato pĂ«rgatitini kĂ«tĂ« ‘kurth’ pĂ«r mizat qĂ« mund tĂ« mblidhen nĂ«pĂ«r s
Njerëz apo miza? Rrugët e Amsterdamit janë të tejmbushura (VIDEO) Që tifozët e Ajax janë ndër më të çendurit në Europë nuk ka nevojë të diskutohet. Video më poshtë e vërteton më së miri
Hidhni pak uthull në koshin e mbeturinave, rezultati do t'ju mahnisë Uthulla është padyshim një nga përbërësit më të dobishëm që gjendet në kuzhinë. Por, me disa hile të vogla ju mund ta pë
BOTERORI 2018/ Skuadra angleze sulmohen nga mizat në Volvograd Arena (FOTO LAJM) Gjatë nxehjes përpara takimit me Tunizinë, tufa të mëdha mizash fluturonin rreth lojtarëve të Anglisë. Ashley Young u p
"UnĂ« punoj me grerĂ«za, gjinkalla e miza" Kush e bezdis RamĂ«n?! (VIDEO) Kryeministri Edi Rama vazhdon tĂ« jetĂ« nĂ« qarkun e Beratit ku po drekon nĂ« familjen e fermerit Hekuran Çepa. Si gjithm
20-vjeçari pi ilaç mizash pĂ«r tĂ« vrarĂ« veten nĂ« Maminas NjĂ« 20-vjeçar ka tentuar t’i japĂ« fund jetĂ«s, por fatmirĂ«sisht Ă«shtĂ« çuar nĂ« kohĂ« nĂ« spital dhe tashmĂ« ndodhet nĂ«n kujde
Mizat “pushtojnĂ«â€ KukĂ«sin, banorĂ«t alarmohen pĂ«r epidemi BanorĂ«t nĂ« fshatin Breg LumĂ« tĂ« KukĂ«sit janĂ« tĂ« alarmuar nga njĂ« koloni mizash qĂ« kanĂ« pushtuar ujĂ«rat e liqenit tĂ« Fier
Ja pse nuk duhet ta hani kurrë ushqimin që e prek miza Në një studim të publikuar kohë më parë janë pyetur pjesëmarrësit se a do të iknin nga restoranti sikur të shihnin aty m
Mbani përfundimisht larg insektet me këto përbërës Për fat të keq, kjo është koha e vitit kur ne duhet të jemi të kujdesshëm në lidhje me insektet, sidomos me pleshtat, mi
A duhet ta hidhni ushqimin nëse e prek miza? Pranvera dhe vera paralajmërojnë motin e ngrohtë, por gjithashtu edhe ndikon në ardhjen e mizave irrituese të cilat dali
Përdorimi i tepruar i sheqerit ju shkurton jetën Sheqeri dhe ushqimet e ëmbla me përmbajtje të lartë të tij është një përbërës që pëlqehet nga shumë njerëz. Por një
Pazari i Ri, Rama: Mos ishim ne, kĂ«tu do festonin mizat e mushkonjat Kryeministri Edi Rama ditĂ«n e sotme ka nisur festĂ«n e “DitĂ«s sĂ« VerĂ«s” nĂ« kryeqytet nĂ« inagurimin e Pazarit tĂ« Ri nĂ« Tir
De Biasi nervozohet nga...mizat (VIDEO) Pas gazetarëve që e ngacmojnë herë pas herë, tashmë De Biasin nuk e lënë rehat as mizat. Konferenca për shtyp e De Bi
Mënyra më e lehtë për të mbajtur larg shtëpisë mizat dhe buburrecat Në stinën e verës thuajse në çdo shtëpi janë të pranishme buburrecat apo insekte të tjera. Një metodë efektive për e
PĂ«rse nuk duhet t’i vrisni insektet?! Kemi disa kafshĂ« tĂ« cilat kanĂ« arritur njĂ« nivel ndĂ«rgjegjeje, duke i bĂ«rĂ« qĂ« tĂ« jenĂ« mĂ« superiore se tĂ« tjerat. Balenat
Shqiptari vret bashkëkombasin për 500 euro Një shqiptar është dënuar në Itali me 15 vite burg, për shkak se ka vrarë me thikë bashkëkombasin e tij në qytezën e Bro
"Mesazhi i qeverisë: Shqiptarë e maqedonas ju hëngshin mizat!" Komuna e Strugës sot ka reaguar kundër diskriminimit të saj nga Qeveria e koalicionit VMRO-DPMNE dhe BDI, pasi që ajo nu